הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 פרוטוקולאז 2009

פרוטוקולאז' 2009
מאת: בן ברוך בליך, גל ונטורה, נעמי מאירי-דן ודנה אריאלי-הורוביץ: עורכים

פרוטוקולאז' 2009 מבקש לתת מענה לעניין הולך וגובר בכתיבה אודות היבטים מגוונים של תרבות חזותית בארץ ובעולם. האסופה כוללת מאמרים וביקורות, שעניינם זוויות ראייה שונות של אמנות ועיצוב, כמו גם מדע, פילוסופיה וספרות, תוך הארת נקודות ההשקה שלהם לתרבות החזותית. האסופה ערוכה בארבעה שערים: המקום הישראלי, עיצוב – מודל – מחקר, בין תיאוריה לפרקטיקה, בהקשר: על תערוכות וספרים.

הוצאה לאור: בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 פרקליט אנונימי

פרקליט אנונימי
מאת: ג´רמי בלקמן

פרקליט אנונימי, ספר שכתוב בצורת בלוג, הוא רומן ביכורים מצחיק ונשכני על פרקליט צמרת שכתב בלוג, כן להדהים על החיים במשרד שבו הוא שותף, ועכשיו הבלוג מאיים להרוס אותו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 צופן הפרעונים

צופן הפרעונים
מאת: ויל אדמס

דניאל נוקס, גיבור רב-המכר הצופן האלכסנדרוני, חוזר במותחן ארכיאולוגי משובח, גדוש אקשן ומסתורין. בספר זה יוצא נוקס למסע בעקבות כת מצרית עלומה, שגילוי שרידיה עשוי לשנות מן היסוד את כל הידוע לאנושות על מצרים העתיקה ועל ההיסטוריה של עם ישראל.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 צל חיים

צל חיים
מאת: אהוד חבצלת

אהוד חבצלת הוא סופר ישראלי-אמריקני שחי בניו יורק. עד כה פירסם שני קובצי סיפורים עטורי פרסים ותשבוחות -מה אם כך יש בינינו? ומעולם לא (ראה אור בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן). זהו רומן הביכורים שלו.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 קול של פרפרים

קול של פרפרים
מאת: רקפת זיו-לי

ילדות בצל אב רדוף זיכרונות ואם המגוננת בכל מחיר על בעלה, ערגה לאהבה והורות לילד לקוי תקשורת - מעל כל אלה מנסה שירה להסיר את מסך השתיקה. הקושי ביצירת דיאלוג עם הקרובים לה משתק אותה מבחוץ ומסכסך את נפשה מבפנים. כל אלה מוטחים בפניה בבת אחת, כשאמה ובנה נעלמים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מקור

 קנוניית דרווין

קנוניית דרווין
מאת: ג’ון דרנטון

מה הביא את דרווין אל תיאוריית האבולוציה? מדוע חיכה עשרים ושתיים שנה עד כתיבת "מוצא המינים"? מדוע הציקו לו מחלות מסתוריות ומי היה יריבו הסודי? אלה כמה מן השאלות המניעות את קנוניית דרווין, מסע מרתק החוקר את התעלומות הרבות בחייו ובפועלו של צ'רלס דרווין.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קרא לי ברוקלין

קרא לי ברוקלין
מאת: אדוארדו לאגו

קרא לי ברוקלין הוא סיפור על אהבה, ידידות ובדידות. קוני איילנד, מַחששוֹת האופיום של צ'יינטאון, בָּר ימאים במדריד ותחנת דלק שבה זקן שחור עיוור מרוויח את לחמו מציטוט פסוקים מהתנ"ך - הם כולם בּימוֹת ההתרחשות של הרומן הססגוני הזה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ראש אחר

ראש אחר
מאת: דניאל ה. פינק

העתיד שייך לבעלי המוח הימני: מעצבים, ממציאים, מורים ומספרי סיפורים, אנשים יצירתיים שיכולותיהם עושות את ההבדל בין מי שיפרצו קדימה ובין מי שלא. ראש אחר הוא ספר מעמיק ומעורר מחשבה, המנתח בדרך מקורית נושא שהופך מרכזי יותר ויותר ומשמש מדריך מעשי מעמיק להישרדות בעולמנו המשתנה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים