הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 מותו וחייו של צ´רלי סנט קלאוד

מותו וחייו של צ´רלי סנט קלאוד
מאת: בן שרווד

צ´רלי סנט קלאוד ניצל בנס מתאונת דרכים איומה שבה נהרג אחיו הקטן סם. הוא מתגורר בכפר דייגים קטן בניו אינגלנד ומתחזק את המדשאות ואת המצבות בבית העלמין העתיק שבו קבור אחיו. מאז התאונה התברך צ´רלי במתנה מופלאה: הוא מסוגל לראות את רוחו של סם, לדבר איתה ואפילו לשחק איתה מסירות. ואולם תושבי הכפר מתלחשים ביניהם שצ´רלי מעולם לא התגבר על אובדנו.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 מותו של זיגמונד פרויד

מותו של זיגמונד פרויד
מאת: מרק אדמונדסון

מותו של זיגמונד פרויד הוא תיאור מרתק של התמודדותו של פרויד עם הנאציזם ושל דמותו כהוגה פוליטי. ב"משה", הנחשב לצוואתו הרוחנית, אבחן פרויד את הנטייה האנושית להתמכר לפשיזם פוליטי ולפונדמנטליזם דתי, ומצא במונותיאיזם העברי את הבסיס לשחרור מהם.

הוצאה לאור: כתר ו"עברית"

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מנהיגות בדרך הקשה

מנהיגות בדרך הקשה
מאת: דב פרוהמן עם רוברט הווארד

דב פרוהמן, מייסד ומנכ"ל אינטל ישראל לשעבר וממניחי היסודות לתעשיית ההיי-טק הישראלית, אדם מבריק, חדשן ומנהיג בלתי שגרתי, טוען בספרו שהכשלים במנהיגות מקורם בכך שהידע המקובל בתחום אינו רלוונטי לאתגרים ולדילמות האמיתיים הניצבים בפניה. בספר תלמדו איך ללכת נגד הזרם, להילחם בידע המקובל ולאמץ את הבלתי צפוי, לסמוך על עצמכם ולהעריך את האינטואיציה, העקרונות והדמיון שלכם, וכך תוכלו גם אתם לבנות את יכולות המנהיגות שלכם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 משה האיש והדת המונותיאיסטית

משה האיש והדת המונותיאיסטית
מאת: זיגמונד פרויד

באמצעות הסיפור שטווה על משה המצרי ועל מקורותיה המצריים של הדת המנותיאיסטית ניסה פרויד להתמודד עם כל השאלות האישיות, הציבוריות והמקצועיות שהטרידו אותו שנים רבות. הספר מעלה אפוא את מחשבותיו האחרונות של פרויד על יחסיו עם אביו, על זהותו היהודית, על מנהיגותו את התנועה הפסיכואנליטית, על המקרא ופרשנותו, על מהותה של מסורת, על קורות העם היהודי ומקורות האנטישמיות, על תולדות התרבות וסיכויי הישרדותה ועל עקרונות הפסיכואנליזה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 משפט נעילה

משפט נעילה
מאת: גלעד קורינאלדי

"משפט נעילה" הוא דרמה משפטית פוליטית, חובקת עולם, של מאבק עיקש וחריף בן חודש ימים, נגד מירוץ השעון ונגד כל הסיכויים, למניעת הריסתם של בתי כנסת - לראשונה בהיסטוריה היהודית - בידי יהודים במהלך פינוי גוש קטיף וצפון השומרון. בסיפור הקצבי והמרתק הזה נחשפים עשרות גילויים ומסמכים שטרם פורסמו, והוא מתואר מזווית הראייה של פרקליט נמרץ ובעל תושייה שהפך לאדריכל המאבק תוך שהוא סוחף אחריו אנשי רוח, אישי ציבור, רבנים ודיפלומטים ומצליח לחולל תפנית מדהימה ברגע האחרון ממש.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 על הסדר החברתי של העצמי-ים המרובים

על הסדר החברתי של העצמי-ים המרובים
מאת: שלמה מנדלוביץ

נקודת המוצא של ספר זה היא המשבר אשר אליו נקלעה הפסיכואנליזה בעידן הפוסטמודרני. משבר זה, שבעקבותיו חל פיחות במעמדה של הפסיכואנליזה, הביא לכך שגישות אחרות, הממאנות לגעת באומץ הראוי במורכבותו ובעומקו של האנושי, תפסו את מקומה. בניסיון לחלץ את הפסיכואנליזה מהמשבר הפוסטמודרני, מבקש המחבר לשרטט את גבולותיה של תיאוריה פסיכואנליטית המתיימרת להיות מרפאת.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ערבה בוכייה

ערבה בוכייה
מאת: ישראל זמיר

סיפוריו של ישראל זמיר הם נתח חי מן המציאות היהודית והישראלית החל מן השנים שלפני מלחמת העולם השנייה ועד ימינו. לעיתים הסיפורים מרגשים עד דמעות, לעיתים מעוררים חיוך, אך תמיד שומרים על אנושיות עמוקה וצופנים נקודה של הפתעה בסיומם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים ואסטרולוג

סיווג: ספרות מקור

 פה ושם בארץ ישראל

פה ושם בארץ ישראל
מאת: עמוס עוז

פה ושם בארץ ישראל הוא מסמך מטלטל שראה אור לראשונה בשנת 1983, והשפעתו על השיח הציבורי לא פגה מאז. הספר מתעד מפגשים שערך עמוס עוז ברחבי הארץ עם יריבים ותמימים - תושבים מבית שמש ומתנחלים מתקוע, אנשי אדמה ואנשי גוש אמונים, עיתונאי פלסטיני ויהודי חרדי, קולות שדיברו על חופש ומוסר, גזענות ומשיחיות. זה היה מסע לתוך מערבולת מבהילה של הלכי רוח שביטאו עלבונות וחרדות, זעם ומשאלות לב, שנאה ותקווה. זו היתה, אפשר לומר, הכתובת על הקיר של כולנו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

ספרים שראו אור בחודש יולי 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים