הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 חלומות פרטיים

חלומות פרטיים
מאת: רוז טרמיין

התפרקות המשטר הקומוניסטי, שהפריטה את מאבקי ההישרדות הכלכלית, הפריטה גם את החלומות במזרח אירופה. מותגים אמריקניים, משברולט ועד המבורגר, היו למשאת נפש, אבל לצדם גם אנינות אירופית והגשמה עצמית. לב, אלמן צעיר, מובטל טרי ואב לפעוטה בת חמש, מחליט לנטוש את ביתו ואת משפחתו ולצאת למסע של חייו מכפר מזרח אירופי נידח אל לונדון.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 חסרי אונים?

חסרי אונים?
מאת: אנה טימרמן

אנה טימרמן משתתפת בפרויקט בינלאומי שכותרתו "עדי ראייה לרדיפות היהודים", שיזם מוזיאון השואה בוושינגטון: ראיונות עם מאות אנשים על מעורבותם האישית בגירוש היהודים בתקופת מלחמת העולם השנייה. המחברת בחרה לפרסם מתוכם את הראיונות החושפניים ביותר שאספה בקהילות שונות בהולנד.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 כוחו של השחקן

כוחו של השחקן
מאת: איוואנה צ'בק

כוחו של השחקן, רב-המכר של מאמנת המשחק הבכירה של הוליווד, איוואנה צ'בּק, יעניק לכם כלים רבי עוצמה שילמדו אתכם להפוך את שורות התסריט לדמויות בשר ודם. בעיני כמה מגדולי השחקנים של ימינו, שיטת צ'בק נחשבת לשיטת המשחק המובילה במאה ה-21. צ'בק, היורשת של המורים הגדולים - סטניסלבסקי, מייסנר והאגן - פיתחה שיטה פורצת דרך להצגת התנהגות אנושית על ידי שימוש בכאב פנימי ורגשות, לא בפני עצמם, אלא כדרך לגילום מוצלח של דמות בסרט או על הבמה.

הוצאה לאור: אסיה

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 כתב יתדות

כתב יתדות
מאת: קאדר עבדוללה

כתב יתדות מספק הזדמנות נדירה להציץ לחיי היומיום של איראן הלא מוכרת לנו, שתושביה העניים נוגעים ללב בסבלם, באומץ לבם ובעזרה שהם מעניקים זה לזה מול משטרים רודניים באים והולכים. דרך סיפורו האישי של איסמעאיל המשכיל, הביקורתי והרגיש, אפשר להתחבר אל בני העם האיראני ואל נציגם הסמלי, אגא אכבר החירש–אילם.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לסיביר

לסיביר
מאת: פר פטרסון

כפר קטן בדנמרק. הקור המקפיא חודר לעצמות גם בחודשי הקיץ והשלג הצח מכסה את האדמה. מתחת למעטה הלובן גועשים יצרים, כמיהות וכאב. אח ואחות, ילדיהם של אב שתקן ואם אדוקה, מעבירים את זמנם בחלומות על מקומות רחוקים. האח מבקש להגיע לאקלים החם של מרוקו, ואילו האחות - אל המרחבים העצומים של סיביר. כאשר חייליו של היטלר חוצים את הגבול ופולשים לדנמרק, האידיאלים והלוחמנות תופסים את מקומם של השלווה והרוגע.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 לשרת את העם

לשרת את העם
מאת: יאן ליין-קה

לשרת את העם! הוא סיפורו של רומן אסור, גדוש תעוזה ותאווה, המתרחש ב-1967 בשיאו של פולחן מאוּ בין ליו ליין, רעייתו הצעירה והיפהפייה של קולונל רב-עוצמה בסין הקומוניסטית, ובין עובד משק הבית המסור שלה, וו דא-ואנג. כשהקולונל יוצא לבייג'ין בשליחות המהפכה, קובעת אשתו שנותרת מאחור כלל חדש בבית: בכל פעם שיוזז השלט "לשרת את העם!" ממקומו הרגיל על השולחן בחדר האוכל, על וו דא-ואנג לחדול מכל מעשיו ולעמוד לרשותה בקומת המגורים.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מאה של מרגלים

מאה של מרגלים
מאת: ג'פרי ט.ריצ'לסון

מאה של מרגלים – ספר ללא מתחרים בהיקפו וקריא לא פחות מכל רומן ריגול – פותח את מסעו ברוסיה הצארית ובשחר ימיו של השירות החשאי הבריטי ומסיים אותו במשברים ובאי-הוודאות של העולם שלאחר המלחמה הקרה. הוא מספק סקירה חסרת תקדים של תפקיד הביון המודרני ברחבי העולם כולו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מוצא המינים של דרווין

מוצא המינים של דרווין
מאת: ג’נט בראון

מוצא המינים של דרווין: ביוגרפיה של ספר היא ביוגרפיה של ספר, לא של מחברו (מאת הביוגרפית המובילה של דרווין, כמובן). והספר הוא אולי החשוב ביותר בהיסטוריה של המדע. בראון מספרת על היסוסיו של דרווין, על שינויים שעשה במהדורות שונות, חלקם בעקבות לחצים עצומים שהופעלו עליו (ומופעלים גם היום על ממשיכי דרכו). היא מסבירה מניין שאב דרווין את הרעיונות לתורתו, כיצד היא התפתחה, ולבסוף, כיצד התקבלה אז ומדוע היא ממשיכה לעורר פולמוס אדיר כל-כך, גם היום.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים