הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2009 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 בוקר על פני האדמה

בוקר על פני האדמה
מאת: כריסטיאן סיניול

מה חולמים שלושה חיילים בשעות הבוקר המוקדמות של 11 בנובמבר 1918, יום חתימת שביתת הנשק שעליה עדיין אינם יודעים דבר? שלושה חיילים שלעולם לא היו נפגשים בנסיבות אחרות נזרקו לגיהינום המלחמה, ועכשיו הם נאחזים כלאחר ייאוש בזיכרונות מחייהם הקודמים ובאהבותיהם. הפסקת האש אמורה להיכנס לתוקפה בעוד כמה שעות - נצח שבו ישחק הגורל את משחקו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ג´נטלמנים

ג´נטלמנים
מאת: קלאס אוסטרגרו

בדירה רחבת־ידיים בסטוקהולם, סופר מתחיל המייחל לפריצת דרך נאבק בחבלי היצירה של ספרו הראשון. הדירה הנושנה - שריד לפאר ולנהנתנות של זמנים עברו, היא ירושה שקיבל ידידו הנרי מורגן, מתאגרף ופסנתרן שופע קסם, הרפתקן וג´נטלמן. במהרה מצטרף אליהם לחיי הבוהמה גם אחיו של הנרי, לאו, משורר מיוסר וברוך כישרון, והסופר הצעיר מגלה בהדרגה כי בין קירות הבית וחדריו מזומנת לו עלילה מרתקת ורבת תהפוכות.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 האמיתית

האמיתית
מאת: שאנדור מאראי

בהעדר תחומי עניין משותפים, אילונקה ופטר - זוג נשוי - מנהלים מערכת יחסים חיוורת ועלובה למדי. כאשר נחשפת אהובתו האמיתית של פטר, הנערה המשרתת יהודית אלדוזו, נופלות המחיצות והאיבה פורצת החוצה. שלוש הדמויות מספרות, כל אחת בתורה, את קורותיה במשולש הרומנטי הבלתי-אפשרי. עירוב זוויות הראייה יוצר תיאור מהפנט של יחסי אהבה ושנאה, שהם חלק מקיום אבסורדי וחסר חמלה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הוא קרא לי פיקולו

הוא קרא לי פיקולו
מאת: ז'ן סמואל וז'ן מארק דרייפוס

בקיץ 1944, באושוויץ, הכיר ז'ן סמואל, אז נער יהודי שגורש מאלזס, את הסופר הגדול לעתיד, פרימו לוי. בתוך המציאות האיומה שהשניים נאלצו להתמודד עמה צמחה ביניהם ידידות מופלאה ומתוך חיבה העניק לוי לסמואל את הכינוי "פיקולו". שלוש שנים מאוחר יותר הפך פרימו לוי את ז'ן סמואל לדמות מיוחדת ביצירתו הנפלאה הזהו אדם? דמות המייצגת התגשמות של כבוד עצמי ואנושיות בתוך האימה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 היא נתנה להם חיים - אירנה סנדלר

היא נתנה להם חיים - אירנה סנדלר
מאת: אנה מיישקובסקה

אירנה סנדלר הצילה מציפורני הנאצים 2500 ילדים יהודים, וגם מבוגרים רבים, ונתנה להם חיים. בגבורה, תוך כדי סיכון חייה וחיי בני משפחתה, ובעזרת רשת של נשים מסורות ואמיצות שאירגנה, הבריחה קתולית צעירה זו את הילדים מתוך הגטו ומצאה להם מקלט במנזרים ובמשפחות נוצריות. כשעלה הגסטאפו על עקבותיה היא נדונה למוות, אך חבריה הצליחו לחלצה ברגע האחרון.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הר העצה הרעה

הר העצה הרעה
מאת: עמוס עוז

שלוש נובלות מכונסות בקובץ הר העצה הרעה: "הר העצה הרעה", "אדון לוי", "געגועים". המקום, בכל שלושת הסיפורים, הוא ירושלים; הזמן - שלהי תקופת המנדט; וחומר הבעירה של שלושתם הוא הגעגוע. בהר העצה הרעה, על פי המסורת הנוצרית, התכנסה מועצת הכוהנים שהחליטה למסור את ישו לצליבה. לימים נבנה על ההר ארמונו המרהיב של הנציב העליון הבריטי, מוקד המאבק בין השליטים הבריטים לבין היהודים בארץ ישראל.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 זולי

זולי
מאת: קולום מקאן

חייה של זולי נובוטנה, ילדה צוענייה, מתחילים בדרכים המוריקות של סלובקיה, כאשר היא וסבה מגיעים לאגם שקט, שבו הטביע חיל המשמר הפשיסטי את בני משפחתם. השניים יוצאים לדרך על מנת להצטרף לשבט אחר של נגני נבל נודדים. כך נפתח אפוס של שירה, של אינטימיות ובגידה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 חלום התבונה

חלום התבונה
מאת: אנתוני גוטליב

"...הפילוסופים המוקדמים ביותר הידועים לנו הם כיום נושא למחקר כבד ראש בספריות ובאוניברסיטאות, אבל רבים מהם עשו להם שֵם לראשונה בתחום שאפשר לראות בו ענף של עסקי השעשועים. הם היו מופיעים בציבור, לעיתים קרובות בלבוש מרהיב, ונושאים הרצאות או מדקלמים שירה."

הוצאה לאור: עליית הגג וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2009
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים