הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2009 - כל הספרים
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 על גג העולם

על גג העולם
מאת: אמיר בן דוד

האסטרונום ליאון קם הציץ ונפגע. חמוש בכוחה המכשף של האהבה הוא יוצא לסגור את החשבונות הפתוחים של חייו. מסעו לוקח אותו מילדותו מוכת הנוסטלגיה בבלוק הפלמ"ח בנווה שאנן, דרך מטר מטאורים בנוף הכי עצוב בעולם ועד למשבר המאיים על נישואיו.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 עקלתוני חולית

עקלתוני חולית
מאת: בריאן הרברט וקווין אנדרסון

עקלתוני חולית, המתחקה אחר מקורותיו של היקום של חולית ומגלה רבות מצפונותיו, מתבסס על ראשי הפרקים המפורטים שכתב פרנק הרברט עצמו, שנחו במשך עשור בתוך כספות שאיש לא ידע על קיומן.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 פטרופוליס

פטרופוליס
מאת: אניה אוליניץ

סשה גולדברג היא האאוט־סיידרית האולטימטיבית: נערה יהודייה חצי־שחורה ושמנמנה מאזור סיביר ברוסיה שלאחר שקיעת הקומוניזם, אשר יולדת תינוקת בגיל צעיר. אביה מסתלק לארצות הברית ומשאיר אותה לנווט את שנות התבגרותה עם אֵם שתלטנית בבלוק דירות עגמומי ומתפורר. בגיל ארבע־עשרה מצבה מסתבך לאחר שהיא הולכת בעקבות לבה, ואז גם היא נמלטת מרוסיה לאמריקה, שם היא מנסה לעלות על עקבות אביה ומתאהבת - אהבה שנראית בלתי אפשרית.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פעם בחיים

פעם בחיים
מאת: מירי רוזובסקי

על פני השטח חייהם של תמר ואחיה ערן מתנהלים בשלווה ובשקט. היא נשואה לסופר מפורסם, והוא - לסוכנת נסיעות יעילה. אף אחד מהם לא מתעסק בזכר ילדותם המסוכסכת ובאביהם שנטש ומת. אך בעוד תמר טרודה בתחזוק חייה המושלמים וערן מנסה לא להתאהב באישה אחרת, מתברר שאין באמת שקט וגם לא שלווה, וכשהאדמה רועדת מתפרצים כל השקרים, הסודות והאהבה שהוטמנו תחתיה.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 פרשת המכשף הסוציאליסט

פרשת המכשף הסוציאליסט
מאת: האמה טומה

"פרשת המכשף הסוציאליסט" מביא את סיפורם של אנשי אתיופיה בימים חשוכים וחסרי חמלה. אבל יותר מכך זוהי יצירת ספרות מטלטלת המתארת את גורלם של יחידים-נשים,גברים וילדים-שנאלצים לעמוד מול הרוע האנושי.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות לא בדיונית

 קוסם המלחמה

קוסם המלחמה
מאת: דייוויד פישר

ג'ספר מסקליין, הקוסם ומאחֵז העיניים הגדול בעידן המודרני, נמנה עם גיבוריה הנשכחים של בריטניה. בפרוץ מלחמת העולם השנייה, אחרי שזכה לפרסום עולמי, נידב את שירותיו לצבא הבריטי מתוך אמונה שכישוריו יעניקו לכוחותיה יתרון אמיתי בקרב. וכך היה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 רכוש גנוב

רכוש גנוב
מאת: סוזן אדם

בקיץ 2001 משתנים חייו של פשה. לילד הצועני מתברר שהבית שבו הוא גר עם אביו, אמו ואחותו הקטנה שייך ליהודי זקן שהתגורר בו פעם וחי כיום בישראל. עכשיו הזקן מישראל מתכוון לחזור לעיר שבה גדל ולמכור את הבית, ופשה ומשפחתו ימצאו את עצמם ברחוב.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 רסיסים

רסיסים
מאת: אן מייקלס

בשנת 1940 מגיח ילד מתוך הבוץ בעיירה פולנית מוכת מלחמה. שמו של הילד - יקוב בר. הוא רק בן שבע. יקוב ניצל על ידי ארכיאולוג יווני שמבריח אותו לאחד מאיי יוון. שם, בביתו המבודד והמוגן, הם עוברים את תקופת הכיבוש, שקועים בעולם של שירה, אמנות ולימודים.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2009
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים