הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2009 - כל הספרים
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 כאילו יום אהבה אחרון

כאילו יום אהבה אחרון
מאת: דניאל כהן-שגיא

מרטין היא אישה חרדה שחייה עם בעלה הפכו לסיוט. בנה ארתור חש בעוינות שלה כלפי יואל וההזדהות שלו עם מרטין הופכת לאובססיה. אהבתו וקנאתו של ארתור לאמו, שסופם כואב וטראגי, היא פרשיה אחת מיני רבות הנחשפת במחברות בהן הוא תיעד על פי הוראותיה של אמו, את השתלשלות הדברים בסיפור אפל ומרתק זה על רקע תל אביב של שנות החמישים והשישים...

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרות מקור

 כך הפכתי לנזירה

כך הפכתי לנזירה
מאת: ססר איירה

הכול מתחיל בטיול תמים לגלידרייה, ומשם מתגלגלים העניינים ומסתבכים עד שהם יוצאים מכלל שליטה בהרפתקה שהולכת ומתרחקת מקרקע המציאות.כך הפכתי לנזירה מספר על עולמה הפנימי של ססר, שרואה את עצמה כילדה בת שש אף שהעולם כולו מתייחס אליה כאל ילד.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 כלכלת בית

כלכלת בית
מאת: עודד כרמלי

בכלכלת בית נחשפת המשפחה הישראלית כזירה של קשרים כלכליים. אצל משפחת אלעזר, וגם מחוצה לה, הכסף מלבה קנאה, אהבה, אכזבה ועלבון. זהו רומן נוקב, חכם ומצחיק העוסק בעניינים שהספרות הישראלית בדרך כלל נמנעת מלטבול בהם את ידיה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 כתוב בים

כתוב בים
מאת: אלה מושקוביץ-וייס

גיבורת הרומן החדש של אלה מושקוביץ-וייס, ספרנית מגמגמת ודהויה, הופכת לבלשית בעל כורחה כשהיא יוצאת לפענח את פרשת מותה הטראגי של אחותה הזוהרת. רומן שמתחיל כדרמה משפחתית, שבה סודות קטנים נחשפים בזה אחר זה, מוליד תעלומה שחורגת אל מעבר לקווי הגבול של היחיד והמשפחה. וברקע - העיר תל-אביב של תחילת שנות החמישים וימי הצנע זוכה לתיאור תקופתי קסום ונוגע ללב.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 מוזיאון הכניעה ללא תנאי

מוזיאון הכניעה ללא תנאי
מאת: דוברבקה אוגרשיץ`

מה קורה לו לאדם שמולדתו נעלמת, פשוט נמחית מעל פני האדמה? חייו אמנם נשברים, אך הוא ממשיך להתקיים, ואפילו להיות הוא עצמו, או כך נדמה לו. אבל עם הזמן מתברר שהוא זקוק לעזרה, ובלית בררה הוא מזמן אליו מלאך.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 מייד אחרי השקיעה

מייד אחרי השקיעה
מאת: סטיבן קינג

מייד אחרי השקיעה - תקראו לזה שעת דמדומים, תקראו לזה שעת בין-ערביים - זה הזמן שבו קשרים אנושיים מקבלים גוון על-טבעי, הזמן שבו דבר אינו כפי שהוא נראה, השעה שבה הדמיון מתחיל לסרוק את הצללים המחשיכים ואור היום יכול לנטוש אתכם בבעתה. זוהי השעה המושלמת לסטיבן קינג - אצלו הקו המפריד בין החיים למתים אינו תמיד ברור, והתפרים המחזיקים את המציאות שלנו יכולים להיפרם בכל רגע.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מים ראשונים

מים ראשונים
מאת: מיכל מירון

בעדינות, ברגישות ובמיומנות ספרותית בשלה ומרשימה בוראת מיכל מירון את דמותם של גיבורי מים ראשונים: מרלון - הכושי יפה התואר; ג´ונתן - הפסיכולוג השקט והעצוב; שאולי - הסופר המוכשר, הגולה מרצון ואת דמותה המורכבת של תמר היפה והשבירה, המתמודדת עם אנורקסיה, עם היריון בלתי מתוכנן ועם היסטוריה משפחתית מורכבת.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 מנדלי והסיפור הלאומי

מנדלי והסיפור הלאומי
מאת: אמיר בנבג´י

במנדלי והסיפור הלאומי מצליח ד"ר אמיר בנבג´י לקרוא מחדש את אברמוביץ באופן ש"מציל" אותו מניסיונות ההצלה של פרשניו הוותיקים. הוא מראה כיצד להיטותם של המבקרים לספק לטקסט לגיטימציה אידיאולוגית במסגרת שיח הציוני-לאומי עיקרה ממנו את רבדיו העמוקים והמהפכניים ביותר, וכיצד ההתרכזות ב´נמשל´ הלאומי הותירה את ה´משל´ - כלומר את הטקסט עצמו - מאחור.

הוצאה לאור: דביר ומכון הקשרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2009
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים