הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2009 - כל הספרים
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 זאבים בשלג

זאבים בשלג
מאת: אורלי קראוס -ויינר

לילה אחד, בבר תל אביבי, מתהפך עולמה של דנה בארי. היא נעצרת באשמת גנבה ממקום עבודתה. דנה פותחת במאבק להוכחת חפותה ואף מוצאת במהלכו אהבה גדולה. אבל בתוך כך נוחתת עליה מכה נוספת: איש זקן מטיח בה שהיא נכדתו של גנב. הוא טוען שסבה של דנה, הרבי מאסרגום, אסף את כספם של כל בני קהילתו כדי להסדיר את בריחתם מהונגריה הכבושה על ידי הנאצים - ולבסוף נסע לבדו והשאיר מאחור את צאן מרעיתו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 חותם מדיצ´י

חותם מדיצ´י
מאת: תרזה ברסלין

נער צעיר קופץ אל הנהר הסוער במנוסתו מן הרוצח הרודף אחריו. למזלו, הוא ניצל מטביעה בידי לאונרדו דה וינצ´י; האומן לוקח אותו אל ביתו ומציע לו עבודה כשוליה. הנער, המכנה את עצמו מתיאו נענה להצעה, אבל מסתיר את זהותו האמיתית ואת הסוד הנורא בעברו; הוא גונב את חותם הזהב של משפחת מדיצ´י, ועתה הוא נמלט מפני שליחי המשפחה המבקשים להורגו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חלום רוסי

חלום רוסי
מאת: עמנואל קארר

חלום רוסי הוא רומן אוטוביוגרפי יצרי ואותנטי, שסוחף את הקורא להרפתקה אינטנסיבית. "הטירוף והזוועה שלטו בחיי. הספרים שכתבתי עסקו אך ורק בזה. לא יכולתי עוד. רציתי להיחלץ. האמנתי שאצליח להיחלץ אם אוהב אישה ואם אנהל חקירה. החקירה נגעה בסבי מצד אמי, שלאחר חיים טראגיים נעלם בסתיו 1944, והוצא קרוב לוודאי להורג בגין שיתוף פעולה. זהו סודה של אמי, רוח הרפאים המרחפת על משפחתנו. "

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חסד חילוני

חסד חילוני
מאת: דנה פריבך-חפץ

התפיסה ההומניסטית המודרנית מעוגנת במהפכת הנאורות, אשר חוגגת את הרציונליות האנושית כמקור לסמכות ולידע וכיורשת של הסמכות האלוהית. אלא שעם הרציונליות ועם המבט המפוכח בעולם מגיעים גם האימה והאבסורד, המעיבים על חלקים ניכרים מההגות ההומניסטית והאקזיסטנציאליסטית לאחר שזו הגלתה את עצמה מרצונה מההשגחה ומהחסד האלוהיים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 טבעות שבתאי

טבעות שבתאי
מאת: וו. ג. זבאלד

טבעות שבתאי, ספר הפרוזה השלישי של זבאלד המתורגם לעברית, הוא מסע פילוסופי ופיוטי בלתי נשכח שערך המחבר לאורך חופיה המזרחיים של אנגליה, שנהפך בהדרגה למסע בנבכי ההיסטוריה והיצירה האנושית.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ימי הפופ

ימי הפופ
מאת: עמיחי שלו

"ימי הפופ" מורכב מארבע נובלות עצמאיות, המצטרפות יחד - כמו חלקים בפאזל - לרומן עקבי, קצבי והדוק. בכל אחת מהנובלות מתוארת תחנה אחרת בתהליך ההתבגרות של גיבור הספר, נער צעיר שאיבד את אימו בתאונה טרגית ומנסה לאחות מחדש את קרעי עולמו ולמצוא את עצמו במציאות הקשה שאליה נזרק לפתע.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 יצחק בשביס זינגר

יצחק בשביס זינגר
מאת: ג'נט האדה

ג'נט האדה חושפת את דמותו המפוצלת של הסופר: בין יצחק בשביס – סופר היידיש השנון – לבין יצחק בשביס זינגר – הסופר היהודי הסנטימנטלי, מאכיל היונים ממזרח אירופה, זה שנולד למען קהלו האמריקאי, שעשה כל מאמץ לקרב את עולמה של יהדות מזרח אירופה לפני השואה אל הקהל הרחב...

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ישנן בנות

ישנן בנות
מאת: ג´ניפר ויינר

קני בטוחה שהכול מושלם בחיים שלה, אבל פתאום משהו קורה. ג´וי, בתה העומדת לחגוג את בת–המצווה שלה, כבר לא הילדה הקטנה שהיתה: ציוניה מידרדרים, ההורמונים מתעוררים, וקני מרגישה שהיא מאבדת שליטה עליה. בעלה, פיטר, מבקש לפתע להביא תינוק לעולם באמצעות אם פונדקאית, ואילו הוצאת הספרים לוחצת עליה לחשוף את כל זה בספר המשך לילדות גדולות לא בוכות.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2009
מוצגים 60 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים