הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008 - מקור ושירה
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבא
 אהבה אסורה בפטרבורג

אהבה אסורה בפטרבורג
מאת: מישקה בן-דוד

בבוקר מושלג בסנט פטרבורג מתעורר איש מוסד לצדה של אהובתו הרוסייה, ומחליט להפוך את השקר לאמת: סיפור הכיסוי שלו יהיה מעתה למציאות חייו. לא עוד סוכן חשאי שנישואיו נהרסו בגלל סוד שהסתיר במשך שנים. מהיום הוא יהיה איש עסקים קנדי המנהל חיים שקטים עם מוכרת הספרים שבה התאהב.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 אני ואפסי

אני ואפסי
מאת: רן יגיל

"אני ואפסי" הוא רומן עכשווי נדיר בעוצמתו, בכנותו וברגישותו, החושף מרקם יחסים מורכב בין אב לבתו על רקע סצנת הרוק ותרבות הצעירים בתל-אביב של שנות התשעים. אולם מתחת לפני השטח הללו המתוארים באותנטיות רבה, ולמעשה במרכז הרומן, מצויה הטרנספורמציה הנפשית העמוקה שעובר הגיבור, ישראל ידעון, אמרגן המצוי לכאורה בשיא הקריירה המקצועית שלו. מכאן ואילך מתחיל מסע חיפוש אכזרי, אקזיסטנציאליסטי במהותו ורווי מתחים פסיכולוגיים, בלב משבר התפוררות חייו הקודמים, הסדורים להפליא אך השקריים מיסודם, לקראת גילוי משמעות חדשה לחייו.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 במדבר מלון אורחים

במדבר מלון אורחים
מאת: גילית חומסקי

בלילה גורלי אחד נולד במלון תינוק. בכל שנה, ביום ההולדת שלו, הוא מוזמן לנפוש עם אמו במלון, אולי יפגוש שם את אביו שיצא מחייו עוד לפני שנולד. דברים מוזרים קורים במלון "ענפי הרימון" - אנשים וחפצים נוטים לחזור אליו. משנה לשנה מתגבשת בו חבורה קבועה ואקראית לכאורה: "תינוק יום ההולדת" ואמו דריה, אלישע נתן, חוקר מערות קומראן, תרזה הולשטיין האלמנה ומימי, פקידת הקבלה שחולמת לעבור לתל אביב אך מתקשה לעזוב את חייה בדרום.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 ברזל

ברזל
מאת: ערן בר-גיל

ברזל הוא רומן המצליח לתאר את הרגעים ואת המפגשים הבלתי- צפויים המשנים את מסלול חיינו. במבנה ספרותי נועז ומתוחכם מביא ערן בר-גיל את קולותיהן ואת סיפוריהן של נשים בלתי-נשכחות בעיצומו של משבר, ודרכן את דמותו של נטע הרלב ואת סיפורו, סיפור של גאולה הנמצאת ביצירה ובאהבה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים
מאת: אמיר גוטפרוינד

בשבילה גיבורים עפים הוא סיפורה של קבוצת ילדים משיכון פועלים בחיפה – ילדים של שלהי שנות השישים, שנות הנס של מלחמת ששת הימים, שנות התרוממות הרוח והעתיד המבטיח. "התוכנית הכללית," נזכר אריק, המספר, "היתה למשוך את שנת 1967, שנת הניצחון הגדול, הלאה והלאה, כמה שיותר. למה להחליף כשהכול כל כך נפלא?"

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 גדרות

גדרות
מאת: שחר ברם

בין גדרות המציאות הישראלית מטולטל ליבו של משורר שאינו יכול ואינו רוצה להשלים עימה. הוא מוצף אהבה עדינה לילדיו אך מנקרת בו דאגה לעתידם בארץ הזאת: אֲנִי נוֹסֵעַ, וּבְתַרְמִילִי מֻנָּח הַיֶּלֶד/אֲנִי יוֹדֵעַ, זֶה לֹא הֶגְיוֹנִי/בֵּין גְּדֵרוֹת נוֹהֲמוֹת גָּנַבְתִּי אוֹתוֹ/הוּא עִמִּי/ הוּא חֲלוֹמִי. אבל החלום השברירי הזה עתיד להתנפץ, וכל מה שיש בידי המשורר הן מילים. הליריות הענוגה הופכת לאירוניה מרה, מצמררת, כואבת.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 דירה עם כניסה בחצר

דירה עם כניסה בחצר
מאת: יהושע קנז

תשעה סיפורים השונים זה מזה ברקעיהם, בנפשות הפועלות שבהם, בתקופתם, ועם זאת אחידים בכתיבה המאופקת והמדויקת, האופיינית ליהושע קנז, בראייה המיוחדת שהוא רואה את גיבוריו, בחמלה ובעצב הנסוכים עליהם ובהומור הדק המביא להם פורקן.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 הידרומניה

הידרומניה
מאת: אסף גברון

עלה של מיה נעלם באורח מסתורי, המים במאגריה אוזלים, ובגופה צומחים חיים חדשים. מיה נאלצת לעשות צעד נואש, שיסכן את כל היקר לה אך גם יסייע לה, בסופו של דבר, לפענח את חידת היעלמו של בעלה. בעולם צמא לגשם, במדינה צחיחה שמתנהלות בה מלחמות עננים, היא מחליטה ליישם את המצאתו המהפכנית. בדרכה היא מוצאת חברים במקומות לא צפויים, מקימה עליה אויבים רבי עוצמה, בוגדת ונבגדת.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008
מוצגים 27 ספרים ב 4 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים