הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 עם סגירת הגיליון

עם סגירת הגיליון
מאת: עמליה ארגמן ברנע

עם סגירת הגיליון הוא רומן תיעודי מרגש הנע בשני מישורים. סיפורה של העיתונאים המנוסה, החושפת את הנעשה בחצר האחורית של העיתונות שוחרת הרייטינג, מצטלב עם סיפור התבגרות אישי במשפחה אפופת סוד. הספר מפגיש את הקורא עם טראומות ילדות, שכול, זוגיות מנופצת, יחסי אמהות-בנות והטרדה מינית, תוך כדי מאבק מתמיד על המרחב הנשי היצירתי.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות לא בדיונית

 עת דודים

עת דודים
מאת: מירי ורון

סיפור הבנוי כפסיפס של מראות וקולות, נע במעגלי משפחה הנרקמים בין שתי חתונות: זו של האם בראשית שנות השלושים בתל אביב, עיר החולות והתום, וזו של הבת בראשית שנות החמישים בכפר קטן בין שדות בוטנים וחרציות. המספרת קושרת בחן ובהומור את חוטי המשפחה וסערותיה, ומשלבת בשפת דורה את שפת דור הדודות והדודים, המתובלת ביידיש עסיסית.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 פוליטיקה תקשורתית בת זמננו

פוליטיקה תקשורתית בת זמננו
מאת: אורית גלילי -צוקר

ספר זה – ראשון מסוגו – מתאר את השינויים המואצים המתחוללים במקצוע העיתונאות, בעבודת העיתונאים, במעמד העיתונות, בתפקיד שיש לה בזירה המדינתית והגלובלית ובמוצר המוגמר המוגש לצרכני התקשורת. למוצר זה חשיבות מפליגה, אך במקום ליידע את ציבור הבוחרים על הסוגיות הפוליטיות כפי שהיה מקובל בעבר, כיום אמצעי התקשורת מלעיטים אותנו בבידור פוליטי.

הוצאה לאור: רמות

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קציצות

קציצות
מאת: אילן הייטנר

אדם רוחני הוא בסך הכול אדם שמבקש להבין איך עובד כל העסק הזה של החיים. זה הכול. לא פרחי באך ולא יוגה ולא צמחונות ולא מדיטציות. זה לא רוחני.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ראשית

ראשית
מאת: מאיר שלו

בספר "ראשית" מתאר מאיר שלו כמה פעמים ראשונות בתנ"ך ואת מי שנבחרו להתנסות בהן: לחלום את החלום הראשון, לבכות את הבכי הראשון, להיות החכם הראשון, המלך, הנביא, המרגל הראשון.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 רביבה וסיליה - המתוקים

רביבה וסיליה - המתוקים
מאת: רביבה אפל, שי מונטג

רביבה אפל, ממייסדות רביבה וסיליה – בית קפה - מסעדה שהפך לאחד המוסדות החשובים והיציבים בארץ – מסכמת 20 שנות יצירה בספר חדש וחגיגי, המכיל מעל ל-100 מתכונים ועשרות צילומים מרהיבים שכולם על טהרת המתוקים.

הוצאה לאור: רביבה וסיליה, rest

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 שיחות על תורת המשחקים

שיחות על תורת המשחקים
מאת: חיים שפירא

חיים שפירא משוחח על סוגיות בתורת המשחקים בליווי איוריו של דני קרמן. איך פיראטים דמוקרטים מחלקים מטמון? -כיצד אפשר למכור 100 שקל ב-200 שקל? -איך להתחיל עם בחורות ולהישאר בחיים? - מה בסיכוי לזכות בטוטו ובלוטו? - איך תחרויות היופי קשורות לשוק ההון? - האם אנשים מתנהגים באופן ראציונלי?

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 שירים צורבים

שירים צורבים
מאת: יוכי שלח

שושנה רובין זקוקה למנוחה אחרי פרשיית הרצח שבפתרונה היתה מעורבת, ובית אחותה, השוכן במושב מנומנם, הוא המקום המושלם לכך. אך שלוות נפשה ושלוות המושב כולו מופרות כשהיא מגלה באפלולית הרפת הישנה את גופתו של אבשלום – נער יפה תואר ומוזיקאי מחונן.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים