הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 מוות לסירוגין

מוות לסירוגין
מאת: ז`וזה סאראמאגו

נגן צ'לו רווק, כלב בעל מחשבות וחלומות, ואשה יפה כבת שלושים-ושש או שלושים-ושבע, הם גיבוריו של רומאן זה, שהוא עוד גילוי של כושר-ההמצאה הבלתי-נדלה של סאראמאגו. האשה חותמת על מכתביה "מוות"; ואכן בשפות רבות המוות הוא באופן מובהק אשה.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 מומחית באומנות המוות

מומחית באומנות המוות
מאת: אריאנה פרנקלין

ארבעה ילדים נרצחים באנגליה של ימי הביניים. אנשי העיר הקתולים מאשימים את שכניהם היהודים, וכדי להצילם מההמון הזועם, נלקחים יהודי קיימברידג´ ומושמים בחסותו של המלך. הנרי השני איננו ידידם של היהודים – או של אף אחד אחר – אבל הוא מאמין בחוק וסדר, והוא זקוק נואשות למסים שהוא מקבל מהסוחרים היהודים.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 מחזור ליום הכיפורים

מחזור ליום הכיפורים
מאת: סדרת עם הספר

פרט לנוסח התפילות המפוסק והמלווה בהנחיות התמצאות מפורטות, מצויים בתחתית עמודי המחזורים קטעי הגות וחוויה של יוצרים שונים מתרבות ישראל לדורותיה. כך אפשר למצוא במחזורים קטעי מדרש לצד רשימות של נתן אלתרמן, וכן את שיריו של רבי יהודה הלוי לצד שיריה של דליה רביקוביץ. מבוא למחזור ליום הכיפורים נכתב במיוחד ע"י הרב דוד סתיו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים - עם הספר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מחזור לראש השנה

מחזור לראש השנה
מאת: סדרת עם הספר

פרט לנוסח התפילות המפוסק והמלווה בהנחיות התמצאות מפורטות, מצויים בתחתית עמודי המחזורים קטעי הגות וחוויה של יוצרים שונים מתרבות ישראל לדורותיה. כך אפשר למצוא במחזורים קטעי מדרש לצד רשימות של נתן אלתרמן, וכן את שיריו של רבי יהודה הלוי לצד שיריה של דליה רביקוביץ. מבוא למחזור לראש שנה נכתב במיוחד ע"י הרב ד"ר בנימין לאו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים - עם הספר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מי תלה את נקודת האור

מי תלה את נקודת האור
מאת: לאון נירנבלט

נער צעיר נשבה בקסמה של נקודת אור זוהרת ומסתורית שמתגלה לעיניו על הקיר האפור של בניין קופת חולים. במהלך נסיונותיו לפתור את החידה, לפענח את הקשר בין קסם והיגיון, מציאות ודמיון, הוא מתאהב במלכת הקרח של הכיתה ומתמודד עם משבר משפחתי בין הוריו. הרומן החדש של לאון נירנבלט הוא מסע מרגש אחר אהבה ומשמעות, ספר מלא קסם לבני כל הגילים.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 מלכוד 22

מלכוד 22
מאת: ג’וזף הלר

הגיבור המיתולוגי של מלכוד 22, יוֹסַריאן, הוא ממש משוגע: הוא לא רוצה שהאויבים שלו יהרגו אותו. ועל האויבים שלו, בצבא שלו, הגנרלים והקולונלים והרופאים והפסיכיאטרים וכל מי ששולח אותו להמשיך לטוס ולהפציץ וליהרג, אומר המספר: "האני מאמין של הגנרל דרידל כחייל מקצועי היה אחיד ומרוכז: הוא האמין שהגברים הצעירים שקיבלו ממנו פקודות צריכים להיות נכונים למסור את חייהם למען האידאלים, השאיפות והמוזרויות של הגברים הזקנים שמהם קיבל הוא פקודות."

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרות מתורגמת

 ממערב לירדן

ממערב לירדן
מאת: לילא חלבי

ממערב לירדן, רומן מבריק מאת לילא חלבי – סופרת שהנה ערבייה אמריקאית – פורש סיפור משפחתי מפוצל דרך קולותיהן של ארבע נערות. הנערות, בנות-דודות שמוצאן מנווארה, כפר פלסטיני הררי שקט ומסורתי, רוקמות את סיפוריהן ואת סיפורי המשפחה המורחבת. אלו סיפורים מקבילים שנפגשים מדי פעם, באופן לא הדוק, ממש כשם שהמשפחה אשר התפזרה – חלקה לירדן וחלקה לארצות הברית – צריכה להמציא לעצמה את דרכי המפגש והשימור בחיי הגירה מערביים.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מתורגמת

 מראית עין

מראית עין
מאת: עמירה ערן

מה באמת ארע בין מנתחת טקסטים קלאסיים למנתח פלסטי, מומחה בשחזור? בני המשפחה ההמומים מתאמצים לשחזר את העלילה מנקודת הסיום שלה, מרגע שמתגלה חליפת מכתבים אינטרנטית, חושפנית ודחוסה בין השניים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים