הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 כוח צביקה

כוח צביקה
מאת: צביקה גרינגולד עם עמי דור-און

כח צביקה", כך קראו לו ברשת הקשר, ואיש לא ידע שמדובר בטנק אחד שאיש אחד מפקד עליו, הטנק שבקרב הישרדות של אחד מול רבים סייע לבלום את המתקפה הסורית של יום כיפור 1973, ובכך שינה את פני המלחמה, מלחמה ששינתה את כל מהלך חייו.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 כל השירים

כל השירים
מאת: יאיר הורביץ

הספר "כל השירים" (1960 – 1988) מאת יאיר הורוביץ מביא את כל שיריו של אחד מגדולי המשוררים בעברית במחצית השנייה של המאה העשרים. שירים אלה הם פִּריים של כמעט שלושה עשורי כתיבה, שנקטעו במותו של המשורר (1988), בהמתינו בבלגיה לניתוח להשתלת לב. הספר רואה אור במלאת עשרים שנה למותו.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 לאכול להתפלל לאהוב

לאכול להתפלל לאהוב
מאת: אליזבת גילברט

עד יום הולדתה השלושים כבר השיגה אליזבת גילברט כל מה שאישה יכולה לבקש – בעל אוהב, בית בפרוורים, קריירה פורחת. אבל במקום להרגיש מאושרת ומסופקת היא מבוהלת ואחוזת צער ובלבול. אחרי גירושים, דיכאון הרסני ורומן כושל, כל מה שקיוותה להיות - פשוט התפוגג. אליזבת עושה מעשה.. היא נפטרת מכל חפציה, מתפטרת מהעבודה ויוצאת אל העולם להרפתקה של גילוי עצמי.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לכבוד השוני

לכבוד השוני
מאת: יונתן זקס

מה אפשר לעשות כדי למנוע את נבואת הזעם של הנטינגטון על "התנגשות הציוויליזציות"? כיצד ניתן לאמץ את השינויים שעוברים על העולם ועדיין לשרוד? האם אפשר לשלב בין ערכים דתיים לבין השינויים שהביאה עִמה המודרנה? ואיך ניתן לעשות בהם שימוש כדי לאחד את האנושות ולהשיב את כבוד האדם, דווקא לכבוד השוני שבין אנשים, דתות ותרבויות?

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 לשחק בשביל פיצה

לשחק בשביל פיצה
מאת: ג'ון גרישם

ריק דוקרי הוא שחקן פוטבול, רכז התקפה כושל בארצות־הברית. במשחק האליפות, כשקבוצתו מובילה, רגעים ספורים לפני סיום המשחק, ריק מבצע פעולה שטוענת לכתר "הופעת היחיד הגרועה ביותר בהיסטוריה של ליגת הפוטבול האמריקאית". בן־לילה הוא הופך לבדיחה ומפוטר, וכל הקבוצות מתרחקות ממנו.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מאגמה 6, קונטרס לשירה חדשה

מאגמה 6, קונטרס לשירה חדשה
מאת: לידור יעקב - עורכת

מילים אין סוף ושירים רבים נכתבו על אבל ושירה ועל הקשר שביניהם. אחת השאלות העומדות בבסיס קשר זה היא כיצד משפיע האבל על הכתיבה – האם האבל מונע מאיתנו את השירה, או שמא תחושות של צער ויגון דווקא מעודדות את להט היצירה ומשמשות כזרז לאוחז בעט?

הוצאה לאור: מאגמה

סיווג: כתבי עת

 מאכלי עדות המדריך התזונתי

מאכלי עדות המדריך התזונתי
מאת: נורית כהן

הספר מאכלי עדות המדריך התזונתי מיועד לחובבי הבישול - להכנת תבשילים אהובים ומוכרים מבית אמא, סבתא או השכנה ממול; לדיאטנים ואנשי מקצוע בתחום התזונה - להכרת מנהגי האכילה של בני העדות השונות, ככלי להערכה תזונתית של האוכלוסייה המגוונת הנמצאת בטיפולם במסגרות השונות ולאלה הרוצים לרדת במשקל (ועדיין ליהנות ממאכלי הבית) - עבורם נבנו דיאטות לדוגמה המורכבות מתבשילים המופיעים בספר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 מבקש המקלט

מבקש המקלט
מאת: ארנון גרונברג

היא, "ציפור" כפי שהוא מכנה אותה, חוקרת בעלי-חיים; הוא, כריסטיאן בק, מתרגם הוראות הפעלה למכשירי חשמל: זוג שהשתיקה היא הדבר העיקרי שמשותף להם. כשהיא גוססת מסרטן היא מודיעה לו שהחליטה להינשא למבקש מקלט צפון-אפריקאי, והוא מקבל את הדין בהכנעה, מפנה את המיטה הזוגית הקרה שלהם, אבל נשאר איתם בדירה, ישן בהול מתחת למתלה המעילים, וממשיך לטפל בה וקצת גם בבעלה החדש. כך נפתח הרומן המצמרר של ארנון גרונברג.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים