הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 זוגות בודדים

זוגות בודדים
מאת: ישראל סגל

חייו של עורך הדין יואל ברנשטיין הגיעו לשפל המדרגה: הוא כמעט לא מדבר עם אשתו שלומית, אף-על-פי שהם מתגוררים באותו הבית; הוא מתפרנס מהוצאה לפועל של צווי פינוי ועיקול שמעביר לו חברו מנוער מארק גרובר, לשעבר שותפו במשרד עורכי דין גדול ומצליח; הוא מתמכר למעשים של הרס עצמי. בקצרה – בירא עמיקתא.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 זרה בגן עדן

זרה בגן עדן
מאת: רות אלמוג

זרה בגן עדן הוא סיפור אהבתן הממגנט והמתעתע של שתי נשים אמניות: פאטי, ציירת נופים ישראלית, ואנדריאה, משוררת גרמנייה. זהו סיפור גורלי (שמו של הבושם שבו משתמשת אנדריאה הוא "קיסמט", שפירושו בטורקית גורל) ובלתי אפשרי. כנפיו של מלאך ההיסטוריה אינן יכולות להיסגר, כי ביניהן מקננים זיכרונות על חורבן ועוולה, רצח-עם וריח גז, ששתי הנשים אינן מצליחות לחסום אותו למרות מאמציהן הכבירים לעשות כן.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 חובת האהבה הקשה

חובת האהבה הקשה
מאת: אורית רוזין

שנות החמישים של המאה העשרים נחקקו בזיכרון הקיבוצי כימים שבהם התגייסותם של היחידים למען המדינה ולמען הקולקטיב היתה בשיאה. בחובת האהבה הקשה חושפת המחברת את גלגוליו של המאבק לעיצוב דמותם של הישראלים בתקופה סוערת זו.

הוצאה לאור: עם עובד והמכון לחקר הציונות

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חומש יצחק

חומש יצחק
מאת: אנג'ל ואגנשטיין

חומש יצחק הוא ללא ספק אנציקלופדיה של הומור יהודי שהתחפשה לרומן מרתק על גיבור שמתמודד עם זוועות חייו בכוח ההומור והאופטימיות. קשיים ומצוקות ובדיחות מצחיקות ומחכימות נשזרים אלה באלה וחושפים את סיפורו האישי של יהודי אחד בלב ההיסטוריה של העם היהודי באחת התקופות טרופות הדעת בתולדות האנושות.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 חומת ברלין

חומת ברלין
מאת: פרדריק טיילור

פרדריק טיילור מביא לקוראים את הסיפור המרתק של הסכסוך הפוליטי שלאחר מלחמת העולם השנייה, אשר הוביל לטרגדיה של ברלין. הוא מפרט כיצד נחצתה באכזריות עיר בת כמעט ארבעה מיליוני תושבים, ועוררה משבר שהיה באפשרותו להביא לאסון בין מזרח למערב.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חרדת ההשפעה: תיאוריה של השירה

חרדת ההשפעה: תיאוריה של השירה
מאת: הרולד בלום

בבסיסו, חרדת ההשפעה מונע על ידי שאלה: אם המשורר נידון לשכתב, אם האמן נידון לתקן וליצור מחדש את יצירותיהם של אלו שבאו לפניו, מדוע בכלל לכתוב, מדוע לשאוף ליצור? מה מדרבן את המשורר? מה מניע את האקט היצירתי?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ימיו ולילותיו של הדודה אווה

ימיו ולילותיו של הדודה אווה
מאת: אמנון דנקנר

ימיו ולילותיו של דודה אווה - הוא רומן על ילד יתום מאם שגדל בירושלים של שנות ה-50 בבית שאותו חולקות כמה משפחות, וכל המבוגרים בו הם אנשים שבאו מ"שם", מאירופה של שנות הארבעים. הילד שכמה לאהבת אם מנסה לשאוב מכל אחד מהם כוח, חוכמת חיים, ובעיקר - חום ואהבה. המבוגרים שסביבו נושאים צלקות, ומנסים גם הם לבנות שוב את חייהם. המבוגר שמושך את תשומת ליבו של הילד ביתר הוא דודה אווה, גבר הלובש בגדי נשים ושכותב לפרנסתו חוברות מז'אנר הרומן הרומנטי, אדם שעברו עלום וכל-כולו אומר סוד

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 ימים ספורים

ימים ספורים
מאת: נפתלי ברזניאק

הקריאה הספונטנית שיצאה מפי מיכאל, סטז´ר צעיר במחלקה לרפואה פנימית, יותר משהיתה מכוונת כלפי הפציינטית המצודדת שקלט באקראי מול דלפק הקבלה, נועדה לקבוע עובדות מול עמיתו אורי, בתחרות המתמדת ביניהם על חסדיה של כל בחורה מזדמנת.עד מהרה ייפקחו עיניו. "ראיתי מספר לא מועט של חולים במצבה," יאמר מנהל המחלקה על האישה המושלמת ביותר שיצר האלוהים - "ניצה לא תעביר שנתיים".

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים