הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 הסודות של אגם טמפלטון

הסודות של אגם טמפלטון
מאת: לורן גרוף

ביום שבו חזרה וילי אפשטון בת ה-28 לעיירת הולדתה, טמפלטון, צפה גופת מפלצת על פני האגם. וילי מקווה שבטמפלטון הציורית תוכל להשליט מעט סדר בחייה ולגלות סוף סוף מיהו אביה. אבל אמא שלה, היפית מזדקנת שחזרה בתשובה מסרבת לספר לה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הסעודה הסודית

הסעודה הסודית
מאת: חאווייר סיירה

במנזר סנטה מריה דלה גרציה שבמילאנו טורח ליאונרדו דה וינצ'י על ציור הקיר הגדול שלו "הסעודה האחרונה". הטוסקני הגדול והיצרי מטפס על פיגומי הענק שהתקין בחדר האוכל הישן של המנזר, מצווה על עובדי המטבח להתקין סעודות שיהוו מודל לציור, נועל את הדלת בפני הכמרים- ומצייר בשקיקה. הכמרים בוחנים את הציור בקפידה וקוראים את הציור כאילו היה כתב חידה, והוא מהלך עליהם אימים: הגביע הקדוש ומגש לחם הקודש חסרים, פטרוס הקדוש מחביא פגיון כדי לתקוף, אלוהים יודע את מי, העבדקן גדול הגוף העומד וגבו מופנה אל ישו- האם הוא אחד השליחים או שמא הוא ליאונרדו עצמו

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפילגש האחרונה

הפילגש האחרונה
מאת: לזלי דאונר

סאצ´י, נערה כפרית יפהפייה בת 11 מעמק הקיסו ביפן, נלקחת להרמון הנשים שבעיר אדו לשרת את הוד מעלתו השוגון הצעיר, איימוצ´י. יחד איתה בהרמון עוד שלושת אלפים נשים, כולן כמוה יועדו להנאתו ולשימושו של השוגון. עד שהיא נבחרת לשמש כפילגשו, סאצ´י נחשפת לעולם הייררכי רווי תככים ויריבויות כמו גם של גילויי חיבה וחברות.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הצופן האלכסנדרוני

הצופן האלכסנדרוני
מאת: ויל אדמס

השנה היא 318 לפני הספירה. אלכסנדר מוקדון נקבר בכבוד השמור לאלים, בתוך סרקופג בדולח בקטקומבה ובה אולמות רבים שכל אחד מהם גדוש ביהלומים, אבני אודם וזהב. כך הוא היה אמור לנוח לעד, אבל הזמן אינו חומל על איש.שנת 2007, והארכיאולוג התת-מימי דניאל נוקס שקוע מעל הראש בחיפושים אחר הזהב של אלכסנדר. בעקבות חשיפת קבר באתר בנייה של מלון חדש, הוא מאמין שמצא רמז לגילוי שאליו הוא חותר זה שנים. אבל התגלית העירה את תשומת ליבם של שניים מהאנשים המסוכנים ביותר בעולם, ולדניאל מתברר שהוא על הכוונת...

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הר האושר

הר האושר
מאת: נגה טרבס

"נוסטלגיה היא מחלת הגעגועים. הכישרון לשכוח הוא האפשרות לאושר. אבל הם זכרו יותר מדי. הזיכרון שלהם ארוך ומושרש כוורד קוצני הצומח בסדק שבין הלבנים על קיר טחוב צפוני או גדר דחויה". כך נפתח הר האושר, ספר הסיפורים החדש של נגה טרבס, שעלילותיו האקזוטיות, המרתקות והסוחפות נעות בין ירושלים לאמריקה, בין איסטנבול לאריתריאה, בין זכרון-יעקב לירושלים.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 השכן המסוכן

השכן המסוכן
מאת: בועז יזרעאלי

קובץ הסיפורים "השכן המסוכן" כתוב בלשון צלולה ומדויקת. זהו מודרניזם בשיאו, רווי אירוניה מושחזת כלפי מוסדות השלטון וחברת השפע על רגשי האשמה שלה. בדמיון מסעיר המפליג עד לרקימת תכנית לחילופי חיים פורש יזרעאלי מציאות אבסורדית ומביא לשיאה את אמנות הסיפור הקצר.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות מקור

 התפכחות - פונדמנטליסט בעל כורחו

התפכחות - פונדמנטליסט בעל כורחו
מאת: מוחסין חאמיד

זוהי תמצית החלום האמריקאי, וצ´אנגז חי אותו במלואו: תואר בהצטיינות מפרינסטון, משרה נחשקת שמשכורת שמנה בצדה וסימנים ראשונים לרומן עם בת אצולה מקומית. מה נותר מעברו הפקיסטני? מילדותו? מערכיו הישנים? בגיל 22, הוא אינו מוטרד מכל זה. כל זה עתיד להשתנות עם הפלת מגדלי התאומים. חייו היציבים, הסלולים, הבטוחים כל כך של צ´אנגז, חדלים מלהתקיים. את מקומם תופסים תודעה פוליטית מטלטלת, בוז עצמי וכמיהה צורבת לשוב לפקיסטן, מולדתו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 זבובים

זבובים
מאת: אהרן מגד

בגיל 26, בלי עבודה ובלי זוגיות, חי מקצבה ששולח לו הדוד מאמריקה ומתרומות מהסבתא והדודה, חזי מקדיש את כל כולו לרעיון שלו להצלת העולם: הפקת אנרגיה מתעופת זבובים. לעזרתו נרתמים מוכר ספרים זקן שמאתר לו ספרים עתיקים; אמן חובב וודקה ונשים; ומשוררת אחת שהוא מכיר, ואולי בעצם לא?

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים