הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008 - כל הספרים
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבא
 ברנר - סיפור חיים

ברנר - סיפור חיים
מאת: אניטה שפירא

"המסע בעקבות חיי ברנר", כותבת אניטה שפירא במבוא לספרה, "הוא מסע אל תהומות נפשו של האדם, הסופר, ואולי גם הדור". עוד היא אומרת, שהשפעתו, בדורו ובדורות שאחריו, היתה גדולה ונרחבת מהשפעת הספרים שכתב והמאמרים שפרסם. מי היה האיש שכבר בחייו, ועשרות מונים לאחר הירצחו, נערמו מיתוסים כה רבים על פרשת חייו, דמותו ולקחי יצירתו?

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים
מאת: אמיר גוטפרוינד

בשבילה גיבורים עפים הוא סיפורה של קבוצת ילדים משיכון פועלים בחיפה – ילדים של שלהי שנות השישים, שנות הנס של מלחמת ששת הימים, שנות התרוממות הרוח והעתיד המבטיח. "התוכנית הכללית," נזכר אריק, המספר, "היתה למשוך את שנת 1967, שנת הניצחון הגדול, הלאה והלאה, כמה שיותר. למה להחליף כשהכול כל כך נפלא?"

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 גדרות

גדרות
מאת: שחר ברם

בין גדרות המציאות הישראלית מטולטל ליבו של משורר שאינו יכול ואינו רוצה להשלים עימה. הוא מוצף אהבה עדינה לילדיו אך מנקרת בו דאגה לעתידם בארץ הזאת: אֲנִי נוֹסֵעַ, וּבְתַרְמִילִי מֻנָּח הַיֶּלֶד/אֲנִי יוֹדֵעַ, זֶה לֹא הֶגְיוֹנִי/בֵּין גְּדֵרוֹת נוֹהֲמוֹת גָּנַבְתִּי אוֹתוֹ/הוּא עִמִּי/ הוּא חֲלוֹמִי. אבל החלום השברירי הזה עתיד להתנפץ, וכל מה שיש בידי המשורר הן מילים. הליריות הענוגה הופכת לאירוניה מרה, מצמררת, כואבת.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 דירה עם כניסה בחצר

דירה עם כניסה בחצר
מאת: יהושע קנז

תשעה סיפורים השונים זה מזה ברקעיהם, בנפשות הפועלות שבהם, בתקופתם, ועם זאת אחידים בכתיבה המאופקת והמדויקת, האופיינית ליהושע קנז, בראייה המיוחדת שהוא רואה את גיבוריו, בחמלה ובעצב הנסוכים עליהם ובהומור הדק המביא להם פורקן.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 דמוקרטיה באזיקים

דמוקרטיה באזיקים
מאת: שולמית אלוני

שולמית אלוני, ממניחי היסודות לזכויות האזרח בישראל, בוחנת את ההבטחה והתקווה הגדולה שליוו את מקימי המדינה; היא מעמתת את השאיפות הנשגבות עם דמותה ואורחותיה של המדינה בימינו אלה, ומגיעה למסקנות קשות. הדמוקרטיה הישראלית, כך היא מספרת לקורא, מאוימת ומתכרסמת.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 האלים משתוללים

האלים משתוללים
מאת: מארי פיליפס

מלאכתם של האלים אף פעם לא היתה קלה, והיא קשה שבעתיים במאה ה-21, כאשר דומה שאף אחד לא זקוק עוד לשירותיהם. אולם האלים היוונים לא נעלמו מהעולם, אלא רק עברו דירה ועתה הם גרים בבית מתפורר בלונדון. כדי להתפרנס, מנהלת אפרודיטה, אלת האהבה, שיחות סקס בטלפון, ארטמיס, אלת הציד, הפכה למטיילת כלבים מקצועית, אפולו, אל השמש והנבואה, מככב כחוזה עתידות בתוכנית טלוויזיה - וכולם עסוקים במריבות, במזימות ובתככים נמרצים מתמיד.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הארוקו בת העם

הארוקו בת העם
מאת: ג'ון ברנהם שוורץ

השנה היא 1959. הַארוּקוֹ, אישה צעירה ממשפחה טובה, נישאת ליורש העצר של יפן. היא האישה הראשונה ממוצא לא אריסטוקרטי שנכנסת למעוז המונרכיה הסגורה והמבודדת זה מאות שנים. שם, בחצר המלוכה, היא נפגשת עם האכזריות ועם החשד של הקיסרית ושל פמלייתה, וחשה שבכל רגע נתון היא נתונה למעקב ולהשגחה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הגווארדיה השחורה

הגווארדיה השחורה
מאת: ירון זליכה

מי קיבל בחינם קרקעות בשווי מיליארדי שקלים? כיצד קרה שמדינת ישראל עצמה הפכה למעלימת המס הגדולה בארץ? איך הצליח גוף פרטי להוציא מהמדינה הון עתק בעבור רכוש שרובו היה בבעלותה? מי נהנה במשך עשרות שנים מהתקשרויות ללא מכרז? למה ניסתה המדינה לשלם עשרות מיליוני שקלים על אונייה שעמדה לסיים את חייה? והסיפור המלא מאחורי הניסיון להטות את המכרז להפרטת בנק לאומי

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2008
מוצגים 75 ספרים ב 10 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים