הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008 - ספרות תרגום
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 בתה של המאהבת

בתה של המאהבת
מאת: א.מ. הומס

א.מ. הומס ידעה כבר בגיל צעיר שהיא מאומצת, אך הצליחה לטאטא עובדה זו אל תחת לשטיח ההדחקות וההכחשות. בחלומותיה אמא הביולוגית היא בת של אלים, מלכה מורמת מעם, כוכבת קולנוע, אישה שעל פיה יישק דבר, המשמשת משענת לכל אדם, ובעיקר לבתה. במציאות נחרדת הומס לגלות אישה שונה בתכלית: נוירוטית, חולנית ובעייתית, המבקשת דווקא להישען עליה.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 געגועים לעץ האלגום

געגועים לעץ האלגום
מאת: אשה מירו, אנה סולר-פונט

מונה היא ילדה הודית שנמכרה תמורת 1,000 רופיות - כ-25 דולר - לעבדות במפעל לאריגת שטיחים במומביי. סיטה, אחותה, נשלחה לבית-יתומים במנזר. סלומון, מאדיס אבבה, נלקח לקובה, כמו אלפי ילדים אתיופים שהמלחמה, שהם לא היו מסוגלים להבין את מניעיה ואת מהלכיה, הפכה אותם ליתומים נטושים.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 הגרזן העדין

הגרזן העדין
מאת: ר.נ. מוריס

במיומנות ובהומור ציני בורא הסופר האנגלי ר"נ מוריס עולם חי וצבעוני, שופע טיפוסים שונים ומשונים מכל שדרות החברה בסנט פטרבורג, מהביבים ועד הטרקלינים המהודרים ביותר בעיר. החוקר חריף המבט קם לתחייה ושוב הוא מלקט ראיות, רמזים וסיפורים בדרך לפיצוח התעלומה. האם הדמיון בין החשוד העיקרי ובין רסקולניקוב הוא מקרי בלבד?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 המתנקש העיוור

המתנקש העיוור
מאת: מרגרט אטווד

"עשרה ימים אחרי שהסתיימה המלחמה נהגה לורה אחותי בִּמכונית והפילה אותה מגשר." כך פותחת ואומרת אייריס צ'ייס גריפן, שריד למשפחה עשירה בקנדה. מותה של לורה ב-1945 נגרם מתאונה, קבעה המשטרה, אך אייריס מחליטה לצאת לחקירה משלה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 הקורטיזנה

הקורטיזנה
מאת: שרה דוננט

איטליה, המאה השש-עשרה. הקורטיזנה פיאמטה ובן לווייתה הגמד בוצ'ינו נמלטים מביזת רומא לאחר שבלעו מלוא הבטן אבני חן, ופונים לעבר ונציה, עיר הרנסנס הבנויה על מסחר בין המזרח למערב. בתערובת של אומץ וערמומיות הם מצליחים להשתלב בחברה הוונציאנית. הקורטיזנה הוא רומן העוסק בחטאי העונג ובתענוגות החטא בתקופת הפריחה של אחת הערים האדירות בעולם.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הקיץ האחרון

הקיץ האחרון
מאת: אן ברשרס

הקיץ האחרון הוא סיפור קסום על אהבה ועל חברות בין שלושה צעירים. ריילי הנערית, שעובדת כמצילה ומוכנה תמיד לקפוץ לשחייה לילית או לשיט בים הסוער, אחותה הצעירה אליס היפה, העדינה, שמרבה לקרוא ולהרהר ומעריצה את ריילי, ופול - הנער מהבית הגדול ממול.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 וידויו של ילד המאה

וידויו של ילד המאה
מאת: אלפרד דה מיסה

וידויו של ילד המאה הוא מן הפנינים של הרומנטיקה הצרפתית. דה מיסה - סופר, משורר ומחזאי רב פעלים, יצר בספרו זה יצירה סוחפת ומלאת ברק, פאתוס ויופי. הופעת הספר בעברית ותרגומו המשובח של ניר רצ'קובסקי, שגם הוסיף אחרית דבר מאירת עיניים, היא מאורע ספרותי של ממש.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 ילדים קטנים

ילדים קטנים
מאת: טום פרוטה

תרומה קומית משובחת פרי עטו של סופר זדוני מבדר, גדוש רגש אחווה אנושי... סאטירה מרעננת רכה ונדיבה. מהו טום פרוטה אם לא צ'כוב אמריקאי, שגם בשיא גיחוכן נראות דמויותיו כאילו התברכו בהילה אנושית קורנת?

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008
מוצגים 16 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים