הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008 - מקור ושירה
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 אכולות

אכולות
מאת: רותי זוארץ

לאחר מותה של ריני, אחותה האהובה והנערצת, זו שהצליחה להתנזר מהכול - מהשינה, מהאוכל ולבסוף מהחיים, שבה תמר לגור עם אמה האימתנית. הקירות הולכים וסוגרים על שתי הנשים ועל מערכת היחסים המשפחתית הסבוכה והמעונה שלהן. שכבה אחר שכבה הן מתקלפות עד שנותרת רק האמת האיומה, שאין ממנה מפלט.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 אש בבית

אש בבית
מאת: איריס לעאל

שני זוגות, 24 שעות ומניפת חיים שלמים הנפתחת ונסגרת חליפות במחול סיפורי אלים. ליזה ואדי, ארכדי ואניה, שני זוגות חברים, המכירים משכבר, מתכנסים לבלוי שישי-שבת בביתם החדש של ליזה ואדי, ביישוב כפרי ליד תל-אביב. במהלך הביקור מתרחשת רעידת אדמה. כעסים ותחושות השפלה ורצון לנקום, שהיו עצורים במשך שנים פורצים בכוח, ממוטטים את מחסומי השקרים וההכחשות, חושפים סודות ופצעים ומבעירים אש בבית.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 בבית המרפא

בבית המרפא
מאת: דוד פוגל

בבית מרפא לחולי ריאה, בעיירת נופש בדרום טירול, מחוז של האַלפִּים האוסטריים המשתייך לאיטליה, משתזפים החולים בשמש הבריאה המסמאת, מול השלג של ההרים ובתוך נוף עוצר-נשימה, והם עסוקים בלי-הרף בהפקרות של פלירטוטים, עגבים ומעשי פחזות.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 בסמטאות

בסמטאות
מאת: דודו בוסי

בין מפגשים אקראיים לאהבות מזדמנות הופך המספר לגיבור של סיפוריו. בסמטאות הוא דיוקן של איש צעיר החי על הקצה. זהו דיוקנו של בוסי מילדותו בשכונת התקווה ועד לבגרותו, כאדם הטובל בתוך החיים ובו בזמן מתבונן בהם מהצד. אנטי גיבור הממהר להתאהב ולעזוב, השוקע בשתייה ומתקשה לעצור, אדם סוער ומלא תשוקות שגם ברגעים הקסומים ביותר נאבק עם חרדותיו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 דוסטויבסקי זה לא

דוסטויבסקי זה לא
מאת: ארז צדוק

דוסטויבסקי זה לא מתחיל ברצח אלים ואכזרי של עורך ראשי בהוצאת ספרים גדולה וממשיך בעלילה מפותלת של תשוקה, בגידה, חטיפה בלב ים, תככים ותאוות נקם שאינה יודעת גבולות. זהו רומן מתח רווי יצרים על החטא ועונשו. חטא כבד ועונש נורא.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הים ידע

הים ידע
מאת: מיה לוי ירון

ספר השירים "הים ידע" מהווה מעין "תערוכה רטרוספקטיבית" של שירים שנכתבו במשך יותר משלושה עשורים. חלק מהשירים פורסמו ב"הליקון" ובבמות ספרותיות אחרות. אף כי מבחינה כרונולוגית "הים ידע" הוא ספר שירים ראשון, הרי שמבחינת מהותו הוא מייצג את ההפך מזה. זהו ספר שמכנס בתוכו שירים שנכתבו במשך שנים רבות, וככזה הוא מהווה אסופה וסיכום.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ואם אתה מוכרח לאהוב

ואם אתה מוכרח לאהוב
מאת: שמאי גולן

שני זוגות ניצבים במרכזו של רומן מרגש זה - המתרחש לקראת סוף, המאה ה-20 בישראל. הזוג האחד - לאורה ושמואל גדנקר - שני ניצולי שואה שהזקינו. הוא רופא והיא אחות במקצועה, הנמצאים על סף מעברם הכפוי לדיור מוגן, מירושלים לתל אביב אל קרבתם של הילדים. המעבר מהווה משבר המניע את העלילה, שבמהלכה גדנקר אף חש אחריות כבדה ליידע את כולם על מה שהתרחש בשואה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 כתובת

כתובת
מאת: קבוצת כתובת, מקום לשירה

כתובת הוא פרויקט ספרותי ייחודי של חברי קבוצת "כתובת": שי דותן, דורית ויסמן, אריאל זינדר, יובל יבנה, גלעד מאירי וליאור שטרנברג. הספר הוא פרי עבודה משותפת, שמרבית חומריו נכתבו במיוחד עבורו ורואים כאן אור לראשונה. התוצאה היא דיאלוג ספרותי מרתק בין סגנונות כתיבה שונים, שנקודת המפגש ביניהם היא החיים בירושלים על מורכבותם וההתמודדות עם שאלות של זהות, אמונה, יצירה ומשפחה.

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים