הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -
 ראש-כלב

ראש-כלב
מאת: מורטן רמסלנד

אסגר אריקסון, צייר דני גולה באמסטרדם, מגלה שלסיפורים ישנים יש חיים משל עצמם. דמויות מן העבר מתרוצצות בראשו: אביו, שבילה חלק ניכר מילדותו מתחת לכיור, לבוש במחוך ומאזין לקולות רפאים שהדהדו בצינורות הביוב; סבו חסר המעצורים, השקוע בציור אובססיבי של תמונות קוביסטיות וריח טרפנטין ואלכוהול נודף ממנו; דודה מפגרת, שמותה הפתאומי מטיל צל על חייו של אסגר; וראש-כלב אימתני המתגורר במרתף, בחדר שמתחת למדרגות.

הוצאה לאור: הוצאת קרן וכתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 רופאים מהגיהינום

רופאים מהגיהינום
מאת: ויוויאן ספיץ

הם היו כולם אנשים נורמטיביים. בעלי משפחות, משכילים, מצליחים איש-איש בתחומי עיסוקו - עד אותו רגע שבו הפכו לחיות אדם. יצורים חסרי רגש ומוסר.במקביל לפעילותם של רופאים נאציים במחנות ההשמדה, שהמפורסם ביניהםהיה ד"ר יוזף מנגלה, פעלו מאות רופאים במחנות הריכוז שבהם הוחזקו אסירים פוליטיים, אנשי דת, אנשי מחתרות ועשרות אלפי שבויי מלחמה רוסיים.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שופט תחת אזהרה

שופט תחת אזהרה
מאת: ג'יימס פטרסון

דומיניק קוולו, "החשמלאי", הוא מאפיונר מהסוג הישן שחי לו בניו–ג´רסי. אין לו אלוהים ואין לו אידיאולוגיה. הוא לא מבטיח לאיש גאולה או גן עדן, הוא רק מהלך אימים על כל הסובב אותו, סוחט סכומי כסף אדירים מאזרחים תמימים באמצעות איומים ומעשי הונאה ואינו מהסס לרמוס ולחסל את כל מי שנקרה בדרכו.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 שיכון צדיקים

שיכון צדיקים
מאת: נילי אושרוב, איורים: שחר נבות

כלום לא קרה ברחוב השר משה בשיכון המפד"ל הרמת-גני של תחילת שנות ה-60. כלום לא קרה בדירות הקטנות והצפופות, כלום לא קרה תחת עצי השסק בגינות הזעירות, כלום לא קרה בצריף הירוק של בית הכנסת, כלום לא קרה במכולת סחופת הלכלוך של השפיצרים, כלום לא קרה ב´סלון יפה´ שבסלון של יפה, באמת כלום.

הוצאה לאור: קרפד ומודן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 שער הרחמים

שער הרחמים
מאת: דורית זילברמן

שער הרחמים הוא סיפור אהבה מורכב בין נחמן, רחל אשתו והודא, העוזרת הערבייה שלה, המתגוררים בשכונת שערַים שברחובות בשנת 1936. הסיפור מסופר מפיו של אברם בן השמונה, בנם של נחמן ורחל, ידידו-אויבו של עאטף. עאטף, בנה של הודא, מבוגר מעט מאברם ומשמש מושא לקנאתו. הפרטים שאברם בוחר לספר לעתים צובטים בלב, לעתים משעשעים ומצחיקים. סיפור היחסים בין שני הנערים מציע מבט רענן על שורשי הסכסוך בארץ.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -סמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים