הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 על האידיאולוגיה

על האידיאולוגיה
מאת: לואי אלתוסר

הספר על האידיאולוגיה הנה גרסתו המאוחרת של אלתוסר למסה המפורסמת שלו "מנגנוני המדינה האידיאולוגיים", והיא חיונית לכל המבקש להבין את החשיבה הצרפתית בת-זמננו. כל חשיבתו המאוחרת של אלתוסר מקופלת למעשה במסה זו (שנכתבה כשנה לאחר מפח הנפש ממאורעות הסטודנטים במאי 68) ובשאלה שהוא מציב במרכזה: כיצד קורה שהסדר הקיים משתכפל ואף משגשג חרף המצוקה ההמונית שהוא מייצר. (מהדורה מחודשת)

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 על הפטריוטיות

על הפטריוטיות
מאת: לב ניקולייביץ' טולסטוי

הפטריוטיות במשמעותה הפשוטה, הברורה והוודאית ביותר אינה אלא אמצעי למילוי שאיפותיו ותשוקותיו החמדניות של השלטון, ובשביל הנשלטים אינה אלא ויתור על הכבוד האנושי, התבונה והמצפון, ושעבוד בזוי לבעלי הכוח. וכך גם מטיפים לה בכל מקום שמטיפים לה.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עץ המשפחה

עץ המשפחה
מאת: קרול קדוולדר

היחסים הנשזרים בין אימהות ובנות, בין אחים ואחיות, בין גברים ונשים, הם לבו של הרומן הזה. אגב סיפור קורותיה הטרגיים-קומיים של משפחה בריטית אחת, קרול קדוולדר שואלת את השאלה הבסיסית מכול: מה באמת גורם לנו להיות מי שאנחנו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 פגאסוס נוחת

פגאסוס נוחת
מאת: ג'יימס לי ברק

פגאסוס נוחת הוא רומן מתח סוחף ואינטליגנטי, שצורב את רישומו בתודעת הקורא. הסיפור שואב את עוצמתו מן הדמויות המורכבות, מהטיפול הלא שגרתי בנפש האדם - בתשוקות הנסתרות, בהתמכרויות לאלכוהול, למין, לכסף, להימורים - ובנקמה ככוח מניע קטלני.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 צופן העתיד

צופן העתיד
מאת: דוד פסיג

בספר הזה, הראשון מסוגו בשפה העברית, פורש ד"ר דוד פסיג לפני הקורא הישראלי שש-עשרה תחזיות בתחומי החברה, הכלכלה והביטחון בטווחים של עשר שנים עד חמישים שנים, ומשרטט בקפדנות מדעית ובשפה השווה לכל נפש את דיוקנה של החברה הישראלית העתידית.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 קסם על ים כנרת

קסם על ים כנרת
מאת: יורם קניוק

בוקר אחד קמה נערה צעירה ממיטתה ויוצאת למסע תזזיתי של אלימות רצחנית ופורקן נטול רגש, בלוויית אהובה ושותפה היחיד - פוטונובסקי, עובר משומר בצנצנת פורמלין - אדם שהוא לא חי ולא מת. במהילה משונה של קהות, סקרנות ומיאוס משקיפה הנערה המהורהרת וקרת הדם על החיים "מהצד של הסתם", כדבריה, ופועלת מתוך משיכה בלתי נשלטת לצד האחר, המת, שבהם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 קעקוע בנגקוק

קעקוע בנגקוק
מאת: ג´ון ברדט

לסונצ’אי ג’יטפליצ’יפ, הבלש הישר היחיד במשטרת הוד מלכותו של תאילנד, אין חיים פשוטים. הוא צריך להתמודד עם הסתירה שבין אמונתו הבודהיסטית והעובדה שיש בבעלותו בית בושת, הוא צריך להיזהר מלעורר את כעסם של עמיתיו לעבודה בגלל סירובו לקחת שוחד, והוא גם חייב! חייב! חייב! ללבוש מותגי יוקרה - כי ככה הוא אוהב.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 קרטל האורז

קרטל האורז
מאת: יוסי אזוב

מיכאל ירדני הוא מדען ישראלי החי בארצות הברית וחוקר השבחת צמחי מאכל. הוא מצליח לפתח זן חדש של אורז בעזרתה של הלן, מדענית ממוצא קמבודי. כאשר אגודה אמריקנית מסתורית שואפת להשתלט על זן האורז החדש, נקלע מיכאל לסחרחרת של גנבות מדעיות, פרשיות אהבה ומעשי רצח.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים