הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 וידויו של ילד המאה

וידויו של ילד המאה
מאת: אלפרד דה מיסה

וידויו של ילד המאה הוא מן הפנינים של הרומנטיקה הצרפתית. דה מיסה - סופר, משורר ומחזאי רב פעלים, יצר בספרו זה יצירה סוחפת ומלאת ברק, פאתוס ויופי. הופעת הספר בעברית ותרגומו המשובח של ניר רצ'קובסקי, שגם הוסיף אחרית דבר מאירת עיניים, היא מאורע ספרותי של ממש.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חינוך אמפתי כביקורת הניאו-קפיטליזם

חינוך אמפתי כביקורת הניאו-קפיטליזם
מאת: חן למפרט

האם החינוך בישראל נמצא במשבר? פערים לימודיים מתרחבים, הישגים נמוכים בבחינות, אלימות בבתי הספר, זלזול במורים, אי-מוגנות של ילדים וילדות, חוסר רלוונטיות של תכנים, שיטות הוראה אנכרוניסטיות, יעילות נמוכה, אובדן ערכים, שחיקה גבוהה, היעדר סמכות – כל אלה הם רק חלק מרשימה גדלה והולכת של תופעות המצטרפות יחד להתבוננות על מערכת החינוך הישראלית כעל פרויקט כושל, או לפחות חולה מאוד.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 ילדים קטנים

ילדים קטנים
מאת: טום פרוטה

תרומה קומית משובחת פרי עטו של סופר זדוני מבדר, גדוש רגש אחווה אנושי... סאטירה מרעננת רכה ונדיבה. מהו טום פרוטה אם לא צ'כוב אמריקאי, שגם בשיא גיחוכן נראות דמויותיו כאילו התברכו בהילה אנושית קורנת?

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 כתבים מאוחרים: פילוסופיה, שפה, תרבות

כתבים מאוחרים: פילוסופיה, שפה, תרבות
מאת: מיכאיל בחטין - בכטין

מיכאיל בחטין (1895-1975) – אחד ההוגים המקוריים והבולטים במאה ה-20 – מוכר עדיין לרבים בעיקר כתיאורטיקן של הספרות. הספר כתבים מאוחרים: פילוסופיה, שפה, תרבות מאגד, לראשונה בתרגום עברי, מבחר מרשימותיו הפילוסופיות, הבלשניות והקולטורולוגיות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 כתובת

כתובת
מאת: קבוצת כתובת, מקום לשירה

כתובת הוא פרויקט ספרותי ייחודי של חברי קבוצת "כתובת": שי דותן, דורית ויסמן, אריאל זינדר, יובל יבנה, גלעד מאירי וליאור שטרנברג. הספר הוא פרי עבודה משותפת, שמרבית חומריו נכתבו במיוחד עבורו ורואים כאן אור לראשונה. התוצאה היא דיאלוג ספרותי מרתק בין סגנונות כתיבה שונים, שנקודת המפגש ביניהם היא החיים בירושלים על מורכבותם וההתמודדות עם שאלות של זהות, אמונה, יצירה ומשפחה.

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מטעם 15 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית

מטעם 15 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית
מאת: יצחק לאור - עורך

במטעם 15, אייל ויצמן, על "ילדי הפלא" של צה"ל במעבדת מחנה בלאטה; פסבינדר ודבלין, "ברלין, אלכסנדרפלאץ", שירים מאת פאול צלאן בתרגום שמעון זנדבנק, חנה ארנדט על הגבולות הלאומיים של זכויות האדם, "הכליאה הגדולה" מאת מישל פוקו (פרק שפוקו עצמו השמיט למשך שנים רבות מחיבורו הגדול הראשון) ומסה של חיים דעואל לוסקי וענת מטר בעקבות הפולמוס של דרידה עם פוקו על אותו פרק

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

 מים שאין להם סוף

מים שאין להם סוף
מאת: מיכאל שיינפלד

שתי התלבטויות טורדות את נפשו של יאיר שטיינמץ, תלמיד ישיבת הסדר: האם לעזוב את הישיבה ולהתחיל בלימודי ארכיטקטורה בטכניון, והאם להתארס עם נורית שאיתה הוא נפגש כבר שבעה חודשים? שבוע לפני ראש השנה הוא נוסע לשבת בביתו ונפצע בתאונת דרכים. דימום בעינו הימנית שולח אותו אל מחלקת עיניים בבית החולים תל השומר ואל מבט מחודש על חייו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 מלח, מתי מפליגים?

מלח, מתי מפליגים?
מאת: מיכאל לב-טוב

הסיפורים וקטעי היומן של מיכאל לב-טוב, שהתפרסמו בחלקם ב"כל העיר ירושלים" לפני יותר מעשרים שנה, נושאים איתם את חותם התפיסה הקולנועית של הקולאז' ונכתבו ברובם בשני קולות: קול א', המביא את סיפור המעשה, את העלילה, ולעומתו קול ב', המופיע לרוב כעין נספח, שאין לו בהכרח כל קשר גלוי אל מה שקדם לו, והמעלה קטעי זכרונות יומנים, מונולוגים, שיחות ואסוציאציות, המשמשים למעשה מעין קונטרפּונקט לקול א', כששני הקולות גם יחד יוצרים בסופו של דבר את הקולאז' הספרותי.

הוצאה לאור: אבן חושן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים