הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 היטלר, בעלות הברית והיהודים

היטלר, בעלות הברית והיהודים
מאת: שלמה אהרונסון

ספר זה מתאר את השואה כמילכוד מכל צד, שלתוכו נקלעו היהודים מאז עלייתו של היטלר לשלטון ועד לסופו של הרייך השלישי. מילכוד שקלע את יהודי אירופה בין הפטיש הנאצי לבין של הסדן של בעלות הברית ללא מוצא. רוב מאמצי ההצלה שנעשו לא הועילו והפכו לבומרנג נגד המצילים.

הוצאה לאור: מכון בן גוריון והקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הים ידע

הים ידע
מאת: מיה לוי ירון

ספר השירים "הים ידע" מהווה מעין "תערוכה רטרוספקטיבית" של שירים שנכתבו במשך יותר משלושה עשורים. חלק מהשירים פורסמו ב"הליקון" ובבמות ספרותיות אחרות. אף כי מבחינה כרונולוגית "הים ידע" הוא ספר שירים ראשון, הרי שמבחינת מהותו הוא מייצג את ההפך מזה. זהו ספר שמכנס בתוכו שירים שנכתבו במשך שנים רבות, וככזה הוא מהווה אסופה וסיכום.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 המתנקש העיוור

המתנקש העיוור
מאת: מרגרט אטווד

"עשרה ימים אחרי שהסתיימה המלחמה נהגה לורה אחותי בִּמכונית והפילה אותה מגשר." כך פותחת ואומרת אייריס צ'ייס גריפן, שריד למשפחה עשירה בקנדה. מותה של לורה ב-1945 נגרם מתאונה, קבעה המשטרה, אך אייריס מחליטה לצאת לחקירה משלה.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 הקורטיזנה

הקורטיזנה
מאת: שרה דוננט

איטליה, המאה השש-עשרה. הקורטיזנה פיאמטה ובן לווייתה הגמד בוצ'ינו נמלטים מביזת רומא לאחר שבלעו מלוא הבטן אבני חן, ופונים לעבר ונציה, עיר הרנסנס הבנויה על מסחר בין המזרח למערב. בתערובת של אומץ וערמומיות הם מצליחים להשתלב בחברה הוונציאנית. הקורטיזנה הוא רומן העוסק בחטאי העונג ובתענוגות החטא בתקופת הפריחה של אחת הערים האדירות בעולם.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הקיץ האחרון

הקיץ האחרון
מאת: אן ברשרס

הקיץ האחרון הוא סיפור קסום על אהבה ועל חברות בין שלושה צעירים. ריילי הנערית, שעובדת כמצילה ומוכנה תמיד לקפוץ לשחייה לילית או לשיט בים הסוער, אחותה הצעירה אליס היפה, העדינה, שמרבה לקרוא ולהרהר ומעריצה את ריילי, ופול - הנער מהבית הגדול ממול.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

 התהילה

התהילה
מאת: הרמן ווק

הרומן התקווה והמשכו התהילה הם שני ספרי חובה לכל ישראלי. התקווה מתחיל בשנת 1948 בסיפור לידתה הקשה של מדינת ישראל ומגיע לשיאו במלחמת ששת הימים. התהילה מציג אומה צעירה ששוב נדחפת אל סף ההכחדה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 התקווה

התקווה
מאת: הרמן ווק

הרמן ווק, מחברם המהולל של קלאסיקות כמו המרד על הקיין זוכה פרס פוליצר, רוחות מלחמה ומלחמה וזיכרון, פונה לתיאור אפי של סאגה מופלאה: ייסודה של מדינת ישראל ומאבק ההישרדות שלה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 ואם אתה מוכרח לאהוב

ואם אתה מוכרח לאהוב
מאת: שמאי גולן

שני זוגות ניצבים במרכזו של רומן מרגש זה - המתרחש לקראת סוף, המאה ה-20 בישראל. הזוג האחד - לאורה ושמואל גדנקר - שני ניצולי שואה שהזקינו. הוא רופא והיא אחות במקצועה, הנמצאים על סף מעברם הכפוי לדיור מוגן, מירושלים לתל אביב אל קרבתם של הילדים. המעבר מהווה משבר המניע את העלילה, שבמהלכה גדנקר אף חש אחריות כבדה ליידע את כולם על מה שהתרחש בשואה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש אוגוסט 2008
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים