הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2008 - מקור ושירה
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 בהכנסי עתה

בהכנסי עתה
מאת: חוה שפירא

חוה שפירא (1943-1878) היא סופרת ומסאית נעלמת. זאת למרות פרסומיה בעיתונים ובכתבי-עת רבים בתקופתה והופעת ספרה "קובץ ציורים"(1909), ולמרות – אולי בשל? – הזוויות הייחודיות של יצירתה ומחשבתה. בספר בהִכנסי עתה רואה אור לראשונה כינוס כתביה ומוצגת דמותה האנושית החריגה ורבת הסתירות של חוה שפירא, אשר מוסיפה נדבך חשוב למסורת הכתיבה בעברית, ולפריצתה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרות מקור

 וקראתי לכך אהבה - אוסף שירי אהבה

וקראתי לכך אהבה - אוסף שירי אהבה
מאת: משה דור (עורך)

אסופה של 120 שירי אהבה עבריים שנכתבו על ידי 120 משוררים ישראליים בשישים שנות קיומה של מדינת ישראל.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 ימים סמויים

ימים סמויים
מאת: אלכס בן-ארי

בספרו ימים סמוים אלכס בן ארי מתמודד עם הסוגיות הגדולות והמורכבות ביותר. הוא בורא יופי ממוות, מאשמה, מאבדן, מחברות, ממשפחה ומאהבה בלי להכהות את להבי הכאב, אך ללא שמץ של אכזריות כלפי העולם או כלפי עצמו. שירתו של בן-ארי מתבוננת, אינטרוספקטיבית, מודעת. בפרקו האחרון של הספר "ים", פואמת אהבה, בן-ארי מגדיר בעצמו את מילותיו "קטנות ושריריות" ומבקש מהן להיות נאמנות, ישרות ואמיצות.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 לאה גולדברג - מבחר שירים

לאה גולדברג - מבחר שירים
מאת: לאה גולדברג

להדגמת קולה המיוחד והמרכזי של גולדברג בספרות העברית של המאה העשרים נבחר הספר "מוקדם ומאוחר". ספר זה כולל בתוכו קבצי שירה קודמים מן העשור הראשון של מדינת ישראל, העשור שביסס את מעמדה של גולדברג כמשוררת מרכזית, בתוספת שירים משני ספריה האחרונים - "עם הלילה הזה" "ושארית החיים" - על מנת שהמבחר יאפשר לקורא לקבל תמונה שלמה של מכלול שירתה, מראשית הדרך ועד סופה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים - עם הספר

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 לוויה בצהריים

לוויה בצהריים
מאת: ישעיהו קורן

קורן שהקדים את זמנו כתב את הרומאן הקצר לוויה בצהריים כשהגבול עוד עבר לא-רחוק מכפר-סבא, אך דומה שהיום, בשנות ה-2000 – לאחר התנועה של ההיפר-ריאליזם בציור ובפיסול, עם השתהות העין על פרטים ברזולוציה גבוהה – בשלים הקוראים להעריך את הייחודיות והנועזות של הרומאן הזה, שהספריה החדשה מוציאה מחדש.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 מכאן ט כתב-עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית

מכאן ט' כתב-עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית
מאת: זהבה כספי, עורכת

המאמרים בכרך ט' של כתב העת מכאן מבקרים בתחנות היסטוריות ופואטיות מרכזיות בספרות העברית, החל בספרות התחייה (י"ח ברנר), דרך ספרות העליות הראשונות (ש"י עגנון) ועד דור תש"ח (ס' יזהר, משה שמיר ואחרים). מאמרים רבים נדרשים לפן האידיאולוגי שביצירות הנידונות ולזיקה שלהן לספרות פוליטית ומגויסת. בהקשר זה רואה אור לראשונה בעברית מאמרו החשוב של אדורנו, "מעורבות", בתרגומה של דנית דותן ובלוויית מבוא מקיף ומאיר עיניים של אמיר בנבג'י, הבוחן את השאלה "מהי ספרות פוליטית?" לאור משנתו של אדורנו והאסתטיקה המרקסיסטית.

הוצאה לאור: מכון הקשרים ודביר

סיווג: כתבי עת

 סמטאות

סמטאות
מאת: אלישבע ביחובסקי

עלילת סמטאות חובקת שנה מחייהן של שורת דמויות ארוכה, מן הבוהמה הספרותית והאמנותית במוסקבה הסובייטית (1923), אבל הספר מתלכד סביב שני מֶרכזֵי-התודעה שלו, המשוררת הרוסייה ליודמילה ויבין, והמורה שלה לעברית, הסופר המתוסכל דניאל רויטר. עלילות שאר הדמויות הן כשברי מראות המשקפים היבטים של שתי הדמויות המרכזיות.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 על סף הגאולה - סיפור המעברה: דור ראשון ושני

על סף הגאולה - סיפור המעברה: דור ראשון ושני
מאת: בתיה שמעוני

על סף הגאולה הוא דיון חלוצי מרתק בסיפור קליטתם של העולים מארצות ערב בשנות "העלייה הגדולה" (1953-1948) כפי שהוא מעוצב ביצירות הספרות שכתבו בני היישוב הוותיק והעולים עצמם. סיפורן של המעברות ושל שכונות המצוקה שנוצרו בעקבותיהן נדחק שנים רבות אל שולי המחקר וביקורת הספרות, כשם שתושביהן נדחקו אל שולי התודעה הציבורית.

הוצאה לאור: מכון הקשרים ודביר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש יולי 2008
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים