הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2008 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 משחקים מקודשים

משחקים מקודשים
מאת: ויקראם צ'נדרה

סארטג´ סינג, אחד הסיקים הבודדים במשטרת מומבאי, רגיל לכך שמזהים אותו על פי זקנו והטורבן שלראשו. אבל "הסיקי של משי" עבר כבר את גיל ארבעים, נישואיו הסתיימו וגם לקריירה שלו לא צפוי עתיד מזהיר. כאשר הוא מקבל רמז מאלמוני על מקום מחבואו של הבוס האגדי גאנש גאיטונד, הוא נחוש בדעתו שהוא יהיה זה שיקבל את הפרס.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 משפחת למנט

משפחת למנט
מאת: ג'ורג' הייגן

ללאחר שהווארד וג'וליה למנט מאמצים את ויל, תינוק שהוחלף בלידתו, הם פותחים במסע הלוקח אותם מצפון רודזיה אל המפרץ הפרסי, אל אנגליה ואל אמריקה הפרוורית בחיפוש אחר מקומָם בעולם. הווארד הוא מהנדס בעל חלומות החוקר את מוליכות הנוזלים דרך שסתומים. ג'וליה היא אישה סוערת הרוחשת חיבה עזה לשקספיר, הנקרא שוב ושוב להמציא מחדש את חיי משפחתה ואת חייה שלה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מתת מוות

מתת מוות
מאת: ז'אק דרידה

הספר מתת מוות (1999) הוא אחד הטקסטים האינטימיים ביותר של ז'אק דרידה, המבקש לגשת אל ממד בלתי נסבל בניסיון, ממד ההקרבה, קורבן האב וקורבן הבן. ועם זאת, בצד האסוציאציות התמטיות השופעות והחשופות לעקידת יצחק, לקירקגור, ללוינס ולקפקא, אין מכונס ועצור ממנו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 סמטאות

סמטאות
מאת: אלישבע ביחובסקי

עלילת סמטאות חובקת שנה מחייהן של שורת דמויות ארוכה, מן הבוהמה הספרותית והאמנותית במוסקבה הסובייטית (1923), אבל הספר מתלכד סביב שני מֶרכזֵי-התודעה שלו, המשוררת הרוסייה ליודמילה ויבין, והמורה שלה לעברית, הסופר המתוסכל דניאל רויטר. עלילות שאר הדמויות הן כשברי מראות המשקפים היבטים של שתי הדמויות המרכזיות.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 ספרד

ספרד
מאת: אנטוניו מוניוס מולינה

יצירה אפית יחידה במינה של המספר הספרדי הגדול בן-זמננו, המשחזרת, טוֹוה ושוזרת זה בזה את סיפוריהם של נרדפים, עקורים, נרצחים ומנודים של העת החדשה. אם אנשים ידועים כפרימו לוי, ז'אן אמרי ומרגרטה בובר-נוימן, ואם אלמונים שנספו במלחמות או נקברו בקברי אחים, ואם סתם בני אדם מן השורה הגוועים לאיטם בשולי החברה, אכולי בדידות וסמים, שגורלם לא ייכתב לעולם בדפי ההיסטוריה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 על סף הגאולה - סיפור המעברה: דור ראשון ושני

על סף הגאולה - סיפור המעברה: דור ראשון ושני
מאת: בתיה שמעוני

על סף הגאולה הוא דיון חלוצי מרתק בסיפור קליטתם של העולים מארצות ערב בשנות "העלייה הגדולה" (1953-1948) כפי שהוא מעוצב ביצירות הספרות שכתבו בני היישוב הוותיק והעולים עצמם. סיפורן של המעברות ושל שכונות המצוקה שנוצרו בעקבותיהן נדחק שנים רבות אל שולי המחקר וביקורת הספרות, כשם שתושביהן נדחקו אל שולי התודעה הציבורית.

הוצאה לאור: מכון הקשרים ודביר

סיווג: ספרות מקור

 צפלין

צפלין
מאת: תמר וייס

צפלין הוא ספר המהלך קסם על קוראיו. בלשון צלולה ומרגשת יוצרת תמר וייס שני עולמות מקבילים שבמרכזם גבר ואישה. בספר מתוארים שבעה ימים בחייהם של נעמה וישי, זוג דתי צעיר. בצעדים מהוססים בונים השניים חיי נישואים; ישי מבקש תוכן ומשמעות, ואילו נעמה מחכה לגשם שירד, ולא פחות מכך - לאות של רצון מלמעלה.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 קליסטו

קליסטו
מאת: טורסטן קרול

אודל דיפס היה בדרכו ללשכת הגיוס בקליסטו, טקסס, כשמנוע השברולט שלו נפח את נשמתו. הוא לא תיאר לעצמו שזאת תהיה ראשיתה של מערבולת אירועים דרמטית שבמהלכה יהרוג אדם. ניתן היה לצפות שזה יהיה שיאה של העלילה אבל ההתרחשויות רודפות זו את זו בקצב מסחרר, ואודל, צעיר מגושם, חסר השכלה ומלא כוונות טובות, נקלע ללבה של קנוניית טרור בינלאומית. על כל פנים כך נדמה לו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2008
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים