הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2008 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 כנפי הדמיון

כנפי הדמיון
מאת: מרי וזלי

כנפי הדמיון נפתח בעצירת חירום של רכבת בדרכה ללונדון. הנוסעים מופתעים לראות אישה צעירה קופצת החוצה וחשה לעזרת כבשה במצוקה שמוטלת בשדה לצד המסילה. אחד מהם, העורך הספרותי סילבסטר וייקס, מזהה בפניה היפים אותות לטרגדיה נוראה - אך לא מעלה בדעתו שיפגוש בה שוב. נוסע אחר, מוריס בנסון, צַפָּר חובב, בלש לשעבר ויצור מפוקפק באופן כללי, מחליט לעקוב אחריה, כי נדמה לו ש"יש כאן סיפור".

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

 כריש זיכרון

כריש זיכרון
מאת: סטיבן הול

אריק סנדרסון מתעורר בדירה ומתחיל את חייו השניים. אין לו שמץ של מושג מי הוא והיכן הוא נמצא. את זהותו הוא חייב לסדרת מכתבים שהותיר לו אריק סנדרסון הקודם, ובהם הוא מספר לו מיהו ומה עליו לעשות. המכתב הראשון שולח אותו לד"ר רנדל, פסיכיאטרית מקורזלת שיער סוג של "סופה חשמלית" המספרת לו שהכל קרה בגלל מותה של חברתו קליו, היא אוסרת עליו לקרוא מכתבים נוספים. הוא חוזר לדירה ופותח לבסוף את שאר המכתבים מאריק הישן אשר מנחים אותו בדייקנות להקיף את עצמו בארבעה מכשירי הקלטה ולשער זהויות חסרות טעם ואפשריות לעצמו. יותר מכל עליו להיזהר מהלודביקי - דג מחשבה ענקי הניזון מזכרונות של אנשים ומתחושות הזהות שלהם.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לאה גולדברג - מבחר שירים

לאה גולדברג - מבחר שירים
מאת: לאה גולדברג

להדגמת קולה המיוחד והמרכזי של גולדברג בספרות העברית של המאה העשרים נבחר הספר "מוקדם ומאוחר". ספר זה כולל בתוכו קבצי שירה קודמים מן העשור הראשון של מדינת ישראל, העשור שביסס את מעמדה של גולדברג כמשוררת מרכזית, בתוספת שירים משני ספריה האחרונים - "עם הלילה הזה" "ושארית החיים" - על מנת שהמבחר יאפשר לקורא לקבל תמונה שלמה של מכלול שירתה, מראשית הדרך ועד סופה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים - עם הספר

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 לובן ניו אינלנד

לובן ניו אינלנד
מאת: סטיבן ל' קארטר

רצח באוניברסיטת אֶלם הארבור בניו־אינגלנד סודק את הציפוי הדק שמאחוריו מסתתרים עבר גזעני של עיר שלמה, סודותיה של משפחה מכובדת והשפעתה הנסתרת של הפוליטיקה האפרו־אמריקנית.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 לוויה בצהריים

לוויה בצהריים
מאת: ישעיהו קורן

קורן שהקדים את זמנו כתב את הרומאן הקצר לוויה בצהריים כשהגבול עוד עבר לא-רחוק מכפר-סבא, אך דומה שהיום, בשנות ה-2000 – לאחר התנועה של ההיפר-ריאליזם בציור ובפיסול, עם השתהות העין על פרטים ברזולוציה גבוהה – בשלים הקוראים להעריך את הייחודיות והנועזות של הרומאן הזה, שהספריה החדשה מוציאה מחדש.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 מכאן ט כתב-עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית

מכאן ט' כתב-עת לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית
מאת: זהבה כספי, עורכת

המאמרים בכרך ט' של כתב העת מכאן מבקרים בתחנות היסטוריות ופואטיות מרכזיות בספרות העברית, החל בספרות התחייה (י"ח ברנר), דרך ספרות העליות הראשונות (ש"י עגנון) ועד דור תש"ח (ס' יזהר, משה שמיר ואחרים). מאמרים רבים נדרשים לפן האידיאולוגי שביצירות הנידונות ולזיקה שלהן לספרות פוליטית ומגויסת. בהקשר זה רואה אור לראשונה בעברית מאמרו החשוב של אדורנו, "מעורבות", בתרגומה של דנית דותן ובלוויית מבוא מקיף ומאיר עיניים של אמיר בנבג'י, הבוחן את השאלה "מהי ספרות פוליטית?" לאור משנתו של אדורנו והאסתטיקה המרקסיסטית.

הוצאה לאור: מכון הקשרים ודביר

סיווג: כתבי עת

 מראה מקום

מראה מקום
מאת: עמית עסיס

לקרוא את מושג המקום דרך האדם. לקרוא את האדם דרך מקומותיו. מעלית וסוכה, גבול מדיני ומחלף-כבישים, טיול ואירוח, נמל-תעופה ובית מקדש. לא סיפורים, לא שירים, וגם לא מאמר. זו ליריקה מושגית. מאד פרוזאית. מגלה ומכסה, מבקרת ומנחמת. כמו מדריך למטייל ברחובותיו של עולם שנגלה ממקומו. מקבצי צילומים משובצים כאן בין הפיסקאות כמו גלריות בין בתי רחוב.

הוצאה לאור: ראובן מס

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 משחק סגור

משחק סגור
מאת: פטרוס מרקריס

רב פקד קוסטס חריטוס, ראש מחלק רצח במשטרת אתונה מצליח סוף סוף לצאת לחופשה. אבל רעידת אדמה הפוקדת את האי שבו הוא נופש משליכה מקברה גופת אלמונית, ולחריטוס מתברר שהחופשה המיוחלת שוב תצטרך לחכות. הוא חוזר לאתונה מוכת החום , ותוך כדי ניסיונות להדוף את נדנודיה של אשתו, המודאגת ממצבו הבריאותי, הוא מתחיל לחקור את תעלומת הגופה האלמונית.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2008
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים