הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2008 - כל הספרים
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבא
 הופכת עולמות - הבלוג

הופכת עולמות - הבלוג
מאת: קורינה

ספר הבלוג הראשון בישראל, החונך בארץ ובעולם ז'אנר ספרותי חדש: הבלוג הדעתן - הספרותי. עיתון אישי מקוון המתייחס למציאות החברתית והפוליטית ולעולם - אך לשונו היא לשון הספרות, רבת משמעויות ואיזכורים מעולם התרבות, שכליה הם הסאטירה, ההומור המשל והפתגם.

הוצאה לאור: חודנה

סיווג: ספרות לא בדיונית

 המוח הנשי

המוח הנשי
מאת: לואן בריזנדיין

מוח האישה שונה מעצם טבעו ממוח הגבר. המבנה הייחודי של מוח האישה קובע כיצד נשים חושבות, למה הן מייחסות חשיבות, כיצד הן מתַקשרות ואת מי הן יאהבו. בספר תקבלו תשובות לשאלות כגון: מדוע אישה משתמשת ב-20,000 מילים ביום, ואילו גבר משתמש ב-7,000? מדוע אישה זוכרת מריבות שגבר טוען בעקשנות שמעולם לא התקיימו? מדוע נשים חושבות על מין פעם בכמה ימים, ואילו גברים - כל כמה דקות? ספר חדשני, מקורי ושנון, מלא תובנות מרתקות, מרחיבות אופקים ומאירות עיניים על מה שמניע נשים וגברים ועל ההבדלים ביניהם.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הפקיד ההודי

הפקיד ההודי
מאת: דיוויד לוויט

מתמטיקה, אמנות, ספרות ורומנטיקה מניעות את הרומן ההיסטורי החדש של דיוויד לויט, הנפתח במעטפה מסתורית שמוצאה בהודו, ותכולתה - הוכחות מתמטיות פורצות דרך. בלבו - סיפור מערכת היחסים המופלאה והמוזרה בין ג'י. ה. הארדי, המתמטיקאי הבריטי הנודע, לבין בן חסותו, הגאון המתמטי ההודי, שריניוואסה רמנוג'ן, שהארדי הביאו לקיימברידג' ובמשך חמש שנים שיתף איתו פעולה בניסיון לפצח את השערת רימן.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 ולטר בנימין - גרשום שלום: חליפת מכתבים

ולטר בנימין - גרשום שלום: חליפת מכתבים
מאת: גרשם שלום -עורך

ולטר בנימין וגרשום שלום שמרו על ידידות נמרצת במשך עשרים וחמש שנה – עד למותו של בנימין בספטמבר 1940 – אף על פי ששהו רק לעתים רחוקות ולתקופות קצרות באותו המקום. מחליפת המכתבים הרצופה ביניהם בשנים 1915-1940 נשמרו לרוב רק מכתביו של בנימין אל שלום, ואילו המכתבים שכתב לו שלום עד מרץ 1933, שנותרו בביתו של בנימין בברלין, נפלו בידי הגסטפו וכנראה הושמדו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 וקראתי לכך אהבה - אוסף שירי אהבה

וקראתי לכך אהבה - אוסף שירי אהבה
מאת: משה דור (עורך)

אסופה של 120 שירי אהבה עבריים שנכתבו על ידי 120 משוררים ישראליים בשישים שנות קיומה של מדינת ישראל.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 חוויה ניו-זילנדית

חוויה ניו-זילנדית
מאת: שפרה הורן

הסופרת שפרה הורן מחלקת בשנים האחרונות את זמנה בין ניו-זילנד לישראל. בספרה חוויה ניו-זילנדית היא פורסת בפני הקוראים בכישרון כתיבה נפלא את המסע הקסום וההזוי קמעה בגן העדן הזה, על מעלותיו ומגרעותיו. הורן מספרת בעיקר על המפגש האישי עם האנשים שחיים בניו-זילנד ומתארת את אורח חייהם, ההתמודדות עם העבר, המסורת המאורית, אהבת הטבע וההקפדה על שמירת הסביבה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 ימים סמויים

ימים סמויים
מאת: אלכס בן-ארי

בספרו ימים סמוים אלכס בן ארי מתמודד עם הסוגיות הגדולות והמורכבות ביותר. הוא בורא יופי ממוות, מאשמה, מאבדן, מחברות, ממשפחה ומאהבה בלי להכהות את להבי הכאב, אך ללא שמץ של אכזריות כלפי העולם או כלפי עצמו. שירתו של בן-ארי מתבוננת, אינטרוספקטיבית, מודעת. בפרקו האחרון של הספר "ים", פואמת אהבה, בן-ארי מגדיר בעצמו את מילותיו "קטנות ושריריות" ומבקש מהן להיות נאמנות, ישרות ואמיצות.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 כוס שבורה

כוס שבורה
מאת: אלן מבאנקו

סיפורו של בר מטונף בקונגו המסופר מפי "כוס שבורה", אחד הלקוחות הקבועים, אלכוהוליסט בן 64 שהבעלים הטיל עליו משימה - לכתוב במחברת את עלילותיהם המופלאות של אנשי השוליים הפוקדים את הבר, ובכך להעניק להם חיי נצח. בסיפור תוסס ועסיסי זה, שבו הנשגב מתערבב עם הנלעג, אלן מבאנקו רוקם לנגד עינינו דיוקן חי ומענג של מציאות אפריקאית אחרת, רחוקה מן התמונות האתניות המוכרות, וכל זאת בלשון קצבית ובאירוניה דקה המדגישות את ייחודו בקרב הכותבים האפריקאים. ספר מרתק, מקורי ומהנה, מעציב ומשעשע.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2008
מוצגים 43 ספרים ב 6 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים