הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2008 - מקור ושירה
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אלף לבבות

אלף לבבות
מאת: דן צלקה

אלף לבבות מוגש כעת לקוראים בגרסה ערוכה מחדש, שהוכנסו בה שינויים רבים ומשמעותיים. מטרת העריכה מחדש, שנעשתה על-פי בקשתו של דן צלקה ובהתאם להנחיותיו, היא להאיר את יופיו הגדול של הרומן ולאפשר לו להתגלות לקוראים רבים ככל האפשר. לספר מצורפת אחרית-דבר מאת אלי הירש, מעין מדריך למטייל ב"אלף לבבות", המנסה להבין את הזיקות בין יצירתו של צלקה, השקפותיו האסתטיות וסיפור חייו המיוחד.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 אשה אל אחותה

אשה אל אחותה
מאת: יעל משאלי

אשה אל אחותה - זו אל זו, שאין כל רווח והפרש ביניהן. במקורות מופיע הביטוי כדי לציין קרבה גדולה, מהודקת. בבית משפחת רוזנבאך לא שאלו שאלות. מי שרוצה לספר יספר, ולא צריך לדחוף את האף ולהתעסק בענייניהם של אחרים. אבל מתחת לפני השטח רחשו תמיד מילים שלא נאמרו, כעסים שלא בוטאו וכאבים שלא העלו ארוכה. גם במרחק הזמן נותרו האחיות האלמנות, דבורה, יהודית וחנה, אוהבות אך מרוחקות, כבולות בקשרים של שתיקה ובעבותות של סודות.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 יהודה אלחריזי - מבחר

יהודה אלחריזי - מבחר
מאת: מאשה יצחקי - עורכת

יהודה אלחריזי (1225-1165) היה אחד ממחוללי פריחת השירה העברית בספרד . אלחריזי הרבה בנדודים ובמסעות באירופה, בחצי האי האיברי, בפרובאנס ובצרפת. לקראת סוף חייו יצא למסע בארצות המזרח, מצריים, ארץ ישראל וסוריה, שבו מצא את מותו. לאורך כל שנות יצירתו הארוכות הפגין אלחריזי שליטה מופלאה בשפה העברית וגם בשפה ובתרבות הערביות. מיומנות כפולה זו היא שהולידה את מיטב יצירתו הן בתחום התרגום והן בתחום הכתיבה המקורית. הוא היה אחד מן המשוררים המעטים שכתביהם זכו להערכה גם בקרב אנשי הספר הערבים.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור - אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מבלי דלג על דף

מבלי דלג על דף
מאת: בתיה גור

מבלי דלג על דף מציע לקורא מפגש מענג וחשוף מאוד עם אישיותה של יוצרת ומסאית נדירה, על רוחב אופקיה, העדפותיה הספרותיות, עינה החדה ולשונה החריפה, וחוכמתה שחרגה הרבה מתחום השכל.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מטעם 14 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית

מטעם 14 - כתב עת לספרות ומחשבה רדיקלית
מאת: יצחק לאור - עורך

"אני חושב שגם הפעם מצאנו איזון נכון בין פרוזה, שירה ומסה, הנוגעות, כולן, בממשי: זו התנועה בין הסיפור של בורחס על מיתוס הגיבור/בוגד לבין המסה של סומיה פרחאת-נאסר על הדרכים שבהן מגייס השב"כ בכפייה ילדים פלסטינים כמלשינים, עד הוצאתם-להורג בידי קרבנותיהם. אסור לנו להניח לרגע לספרות היפה ולא לשכוח לרגע את מרתפי העינויים", אומר יצחק לאור, "אם תרצו זו התנועה בין ארנדט כותבת על הרצל לרביקוביץ כותבת על הצלבנים".

הוצאה לאור: מטעם

סיווג: כתבי עת

 עכשיו זה כתוב

עכשיו זה כתוב
מאת: אילנה ברנשטיין

"נשכבתי ליד הגופה, שעד לפני רגע היתה בעלי, ולא ידעתי מה להרגיש. הייתי די רגועה, אפילו עייפה קצת. רציתי לעשן סיגריה. בעלי לא הרשה לי לעשן. הרגשתי את הכוח שלי בכפות הידיים. הוורידים היו מלאים דם. התחשק לי לדבר עם מישהו. רציתי לספר מה עשיתי. להראות לכולם שאני לא רכוש של אף אחד. שגם לי יש גבולות. בעלי כבר לא יושב לי בתוך הווריד יותר וגם לא בתוך הכוס כמו שהוא קרא לוואגינה שלי. אבל ידעתי שזה לא בא בחשבון. כל כלב בא יומו ויומו של בעלי בא לו ברומא."

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 פנטזיה לבנטינית

פנטזיה לבנטינית
מאת: יעקב בוצ'ן

שנתיים ימים אהב מיכאל לב את מונא מֵדאן, שנעלמה יום אחד בדרך מסתורית. והוא, שניחן ביכולת ניחוש נבואית, לא ידע אם חיה היא אם מתה. למרות שעזבה אותו, הנה במשך ארבעים שנה המשיך וחי בצל אהבה כה גדולה ושורפת. ואפילו שאהבה מאכלת זו שיבשה את יחסיו עם אשתו, לא הרפה ממנה ולא הניח לה, ואף ליום אחד לא מש מלבו זיכרון אהבתה.

הוצאה לאור: ספרית פועלים

סיווג: ספרות מקור

 צללים בראי

צללים בראי
מאת: חנה בת שחר

"האם אהבה היא משחק של העמדת פנים? רטט הקול ונעימתו, המבטים החמים והחיוכים, המגעים החשאיים וכל יתר הגינונים שקוראים עליהם בספרים, האם אינם אלא מסכה שאדם לובש כדי לחפות על יצר אחר, אנוכי?"

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש יוני 2008
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים