הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2008 - כל הספרים
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 ניצחון הדת - נאום לקתולים

ניצחון הדת - נאום לקתולים
מאת: ז'אק לאקאן

"אני ילד כמורה", היה ז'אק לאקאן אומר. בהתחנכו בידי האחים של מסדר מארי, הוא היה נער אדוק ורכש ידיעה רגישה, אינטימית, של התחבטויות ותכסיסי רוחניות נוצרית. הוא הפליא לפיכך לדבר אל הקתולים ולקרבם אל הפסיכואנליזה. הכת של ישו הימרה על האסכולה שלו.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 נשיא מעל החוק

נשיא מעל החוק
מאת: דיוויד באלדאצ´י

ברומן מתח מעולה דיוויד באלדאצ’י עוסק במשחקי כוחות, בתככים פוליטיים ובצדק, ומעלה את השאלה: האם נשיא ארצות הברית עומד מעל לחוק?

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 ספלו של השטן

ספלו של השטן
מאת: סטיוארט לי אלן

מצחיק, מבדר ומאלף. רדיפתו של סטיוארט אלן אחר פול הקפה המושלם מעבירה את הקורא המשועשע על פני שודדים אתיופיים, מסביב למלצרים פריזאים ולתוך מאורות ארומטיות מתורכיה עד ברזיל. משובח עד לטיפה האחרונה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה ביתן

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 עולם חדש מופלא

עולם חדש מופלא
מאת: אלדוס לנארד האקסלי

עולם חדש מופלא (Brave New World) הוא רומן דיסטופי שנכתב בידי אלדוס האקסלי בשנת 1932. זהו רומן עתידני שצופה התפתחויות בטכנולוגיית הרבייה, השבחת הגזע והשליטה המנטלית, ששילובן מוביל לשינוי מהותי בחברה. זהו הרומן המפורסם ביותר של האקסלי ויש הטוענים שהוא הנועז שבספריו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 עולם ללא קץ

עולם ללא קץ
מאת: קן פולט

בשיאם של ימי הביניים שולטות באנגליה הכנסייה, המלוכה ועושי דברן המדושנים. איכרים קשי יום ובעיקר נשים נרמסים תחת העול, חיים בתוך סחרחרת של דעות קדומות, צדקנות דתית ומעמדות בלתי ניתנים לשינוי. אלא שגם בעולם אפל זה מתגלים אורות של תבונה, כשנשים אמיצות וחזקות מסרבות להניף את דגל הכניעה, וגברים ישרים ממאנים ללכת בתלם החדגוני והמסואב.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 עכשיו זה כתוב

עכשיו זה כתוב
מאת: אילנה ברנשטיין

"נשכבתי ליד הגופה, שעד לפני רגע היתה בעלי, ולא ידעתי מה להרגיש. הייתי די רגועה, אפילו עייפה קצת. רציתי לעשן סיגריה. בעלי לא הרשה לי לעשן. הרגשתי את הכוח שלי בכפות הידיים. הוורידים היו מלאים דם. התחשק לי לדבר עם מישהו. רציתי לספר מה עשיתי. להראות לכולם שאני לא רכוש של אף אחד. שגם לי יש גבולות. בעלי כבר לא יושב לי בתוך הווריד יותר וגם לא בתוך הכוס כמו שהוא קרא לוואגינה שלי. אבל ידעתי שזה לא בא בחשבון. כל כלב בא יומו ויומו של בעלי בא לו ברומא."

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 על הנוחות

על הנוחות
מאת: ארנה קזין

מה משותף לתופעות מרכזיות של תרבות הצריכה בישראל: ההצלחה האדירה של חנות רהיטים שוודית אחת בשם איקאה; אופנת נעלי קרוקס שסחפה את החברה הישראלית על כל שדרותיה; תעשיית המים המינרליים ששינתה מן היסוד את הרגלי השתייה של ישראלים והולדתו של מקצוע חדש, "נציג שירות לקוחות"?

הוצאה לאור: בבל וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עמנואל לוינס -ביוגרפיה

עמנואל לוינס -ביוגרפיה
מאת: שלמה מלכה

ספרו של שלמה מלכה הוא ללא ספק הביוגרפיה הגדולה, שהכול חיכו לה, על החיים, היצירה והעקבה של עמנואל לוינס – אחד מגדולי הפילוסופים של המאה ה-20, הוגה "האחר", מייסדה מחדש של האתיקה, אשר השפעתו ברחבי העולם הולכת וגוברת מאז מותו בשנת 1995. שלמה מלכה, תלמידו של לוינס במשך שלושה עשורים, הקדיש חמש שנים למחקר ייחודי זה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יוני 2008
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים