הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יוני 2008 - כל הספרים
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 האספנים

האספנים
מאת: דיוויד באלדאצ´י

רצח אכזרי שמתרחש באולם הספרים הנדירים של ספריית הקונגרס, שם שוכנים בבטחה זה מאות שנים אוצרותיה המודפסים של התרבות המערבית, שואב את ארבעת חברי מועדון הגמל אל פרשיית ריגול נועזת.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 העת הזאת, חזרה, ההבדל בין גאון לשליח

העת הזאת, חזרה, ההבדל בין גאון לשליח
מאת: סרן קירקגור

"העת הזאת" הוא חיבור בו המחבר מתלונן על העצלות והרדידות של בני דורו, ומבחינות רבות חיבור זה שייך לכאן ועכשיו. "חזרה" מדגים במבנהו את סירוב האירוניה הרומנטית להיכנע למבנה כלשהו, משום כך הפך חיבור זה לחביב על אנשי הדה-קונסטרוקציה. חיבור זה מבקש לעמוד על מידת אחריותו של האדם לגורלו. בחיבור "ההבדל בין גאון לשליח" עוסק קירקגור בסמכות להטיף לזולת.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקשיבי לקולי

הקשיבי לקולי
מאת: סוזאנה תמרו

כשהיתה בת ארבע נפטרה אמה. את אביה לא פגשה מעולם. האדם היחיד שהיתה יכולה לכעוס עליו ולחוש אליו טינה היה סבתה שגידלה אותה ואהבה אותה עד יומה האחרון. כעת, משנפטרה סבתה ואין לה עוד איש, היא כותבת אליה, ומן הכתיבה היא מגיעה להבנה שעליה לצאת בעקבות שתי הדמויות בחייה שאותן היתה רוצה להכיר - אמה המתה ואביה שעליו היא אינה יודעת דבר.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 התמוטטות

התמוטטות
מאת: ג'ארד דיימונד

מדוע נפלו הציביליזציות הגדולות של העבר? האם זה יכול לקרות גם לנו? המקדשים הנטושים של אנגקור ואט שבקמבודיה, ערי המאיה המכוסות בצמחיית ג'ונגל, משמרת המוות הקודרת של פסלי אי הפסחא. מי לא התבונן בחורבות מעין אלה ושאל את עצמו, האם זה עלול לקרות גם לנו? בספר זה מעלה המחבר את השאלות מדוע התמוטטו אחדות מהציוויליזציות הגדולות של העבר ומה אנו יכולים ללמוד מכך?

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 התרסקות

התרסקות
מאת: ניק הורנבי

במשפחתו של סאם, בן לאם חד־הורית צעירה, הבחירות הנכונות אף פעם לא באו בקלות. הדבר היחיד שאפשר לסמוך עליו כשההצלחה עומדת בפתח, הוא שמישהו כבר יעשה טעות ואז יבזבז את שארית חייו בניסיון לתקן אותה.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 חוצה גבולות - סיירת מטכל

חוצה גבולות - סיירת מטכ"ל
מאת: אבנר שור

הביוגרפיה האישית של ארנן, עד מותו ממחלה בשנת 1980, היא הביוגרפיה של סיירת מטכ"ל, וסיפור הקמתה, המסופר כאן בפרטי פרטים, הוא סיפור של מקוריות ונחישות, דמיון ותעוזה, רעות ושכול.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 יהודה אלחריזי - מבחר

יהודה אלחריזי - מבחר
מאת: מאשה יצחקי - עורכת

יהודה אלחריזי (1225-1165) היה אחד ממחוללי פריחת השירה העברית בספרד . אלחריזי הרבה בנדודים ובמסעות באירופה, בחצי האי האיברי, בפרובאנס ובצרפת. לקראת סוף חייו יצא למסע בארצות המזרח, מצריים, ארץ ישראל וסוריה, שבו מצא את מותו. לאורך כל שנות יצירתו הארוכות הפגין אלחריזי שליטה מופלאה בשפה העברית וגם בשפה ובתרבות הערביות. מיומנות כפולה זו היא שהולידה את מיטב יצירתו הן בתחום התרגום והן בתחום הכתיבה המקורית. הוא היה אחד מן המשוררים המעטים שכתביהם זכו להערכה גם בקרב אנשי הספר הערבים.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור - אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 יש אלוהים? האשליה הגדולה של הדת

יש אלוהים? האשליה הגדולה של הדת
מאת: ריצ'רד דוקינס

פרופ' דוקינס הביולוג הידוע עוסק בספרו ב"ההשערה בדבר אלוהים" כהיפותיזה מדעית בדבר היקום והוא מעמיד אותה לניתוח באותה מידה של ספקנות כמו כל היפותיזה אחרת. הוא כותב על הטיעונים החלשים כל-כך בדבר קיומו של האלוהים ומתייחס למראית העין של התיכנון בעולם החי המוסברת בחסכנות גדולה ובאלגנטיות מהממת על ידי הברירה הטבעית של דרווין.

הוצאה לאור: ספרי עליית הגג

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש יוני 2008
מוצגים 39 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים