הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 100 מאה גאים

100 מאה גאים
מאת: פול ראסל

100 גאים מציג בפני הקורא 100 ביוגרפיות מרתקות של אנשים, שבדרכם הייחודית ציינו פריצת דרך בהיסטוריה רווית המאבקים של ההומוסקסואלים והלסביות. כולם בלטו בכישוריהם, ברוחם, באומנותם, ועל כולם נגזר להילחם על אהבתם.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים ואסטרולוג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אייאקס, הולנד והמלחמה

אייאקס, הולנד והמלחמה
מאת: סיימון קופר

בגטאות, במחנות ההשמדה, בבסיסי הצבא ובכל רחבי אירופה, הכדור אף פעם לא פסק מלהתגלגל. גם כאשר אירופה עברה את התופת הגדולה ביותר שידעה האנושות במאה העשרים, ובעת ששישה מיליון יהודים נרצחו - מאות אלפים מילאו את האיצטדיונים ונהנו מהקסם שבמשחק.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אלברט שפאר

אלברט שפאר
מאת: יואכים פסט

אלברט שפאר הוא תעלומה גדולה. האדריכל המובטל, הבינוני, של שנת 1933, עת היטלר עלה לשלטון, היה תוך זמן קצר למתכנן הבניינים החשוב ביותר של הרייך השלישי, להוגה התוכנית הגרנדיוזית שנועדה להפוך את ברלין ל"גרמאניה, בירת העולם", ולבמאי ותפאורן מפגני העוצמה של המפלגה הנאצית שנערכו בנירנברג. בשנת 1942 מינה אותו היטלר לשר החימוש והוא הכפיל פי ארבעה את ייצור כלי הנשק והתחמושת - הישג מדהים שאִפשר לצבא הגרמני להחזיק מעמד בשדות הקרב והאריך את משך המלחמה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אנו מכריזים בזאת - 60 נאומים נבחרים

אנו מכריזים בזאת - 60 נאומים נבחרים
מאת: אניטה שפירא (עורכת)

הנאומים בקובץ זה הם מבחר בלתי מייצג מתוך תולדות התנועה הציונית והמדינה. שישים הנאומים משקפים את הדרמות הגדולות, את הרגעים שאנחנו זוכרים, והיינו רוצים שייזכרו גם בדורות הבאים. יש מהם שכבר נכנסו לקנון של התרבות הישראלית ויש מהם שראוי שייכנסו. כל נאום מלווה בהקדמה הסוקרת את ההקשר ההיסטורי שבו הוא נישא ומסבירה מהי חשיבותו, וכן בביוגרפיה תמציתית של הנואם.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 ברית מילים

ברית מילים
מאת: שלמה גינוסר

שלמה גינוסר היה עיתונאי שהתחיל את הקריירה הארוכה שלו בסוף שנות החמישים בעל המשמר עד שעבר לדבר, שבו מילא שורה של תפקידים עד לעזיבתו את העיתון, זמן לא רב לפני שדבר חדל להתקיים. האוסף בברית מילים הוא ביטוי נאמן ומוקפד לקולו המיוחד של גינוסר.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 הארוטיקה של הזמן

הארוטיקה של הזמן
מאת: ז'אק-אלן מילר

בספרו הארוטיקה של הזמן פורש בפנינו ז'אק-אלן מילר, בצורה רחבה ומאירת עיניים, היבטים שונים הנוגעים לסוגיית הזמן בפסיכואנליזה, וכמו כן הוא מציג את השלכותיה האתיות והקליניות של ההתייחסות לזמן בעבודותיהם של פרויד ושל לאקאן.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הימלר

הימלר
מאת: פיטר פדפילד

אדולף היטלר היה ההוגה והמטיף. היינריך הימלר היה האחראי על הביצוע. כיצד הפך נער הכנסייה הביישן, שגדל בצילו של אב לאומני ושתלטן, לרייכספיהרר אס-אס - סמל הרוע והאכזריות של המאה העשרים?

הוצאה לאור: ספרית מעריב ודביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המוח המתבהר

המוח המתבהר
מאת: וילאינור ס. ראמצ'נדראן

איך נוצרה השפה? מה מפריע לילדים אוטיסטים ליצור קשרים? וגם, איך נקל על סבלם של אנשים עם פגיעת מוח שמתבטאת בהפרעות בפענוח הראייה, או אפילו בכאב מפלח באבר דמיוני בגופם? רוב התופעות שבהן מתעמק המחבר היו ידועות לרפואה מזה שנים ונחשבו לקוריוזים בלבד, אולם את גישתו של ראמצ'נדראן לנוירולוגיה מנחה העיקרון כי בחינתן של הפרעות נוירולוגיות נדירות יכולה להניב תובנות חדשות ביחס למוח ה "נורמלי".

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 17 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים