הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - ספרות תרגום
מוצגים 34 ספרים ב 5 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבא
 אהבה ראשונה

אהבה ראשונה
מאת: יודורה ולטי

הקורא הישראלי מתוודע כאן בפעם הראשונה ליצירתה של סופרת אמריקנית נודעת זו, ילידת מיסיסיפּי. בשנים 1936-1984 פרסמה וֶלְטִי עשרות סיפורים קצרים, שישה רומנים, קובץ שירים, אסופה מתוך מאמריה על יוצרים וכתיבה יוצרת, ואלבום תמונות שצילמה במשך חמישים שנה, בצירוף מאמר על מה שתרם ניסיונה בעיתונאות ובצילום לאמנות הסיפורת שלה. ולטי זכתה למוניטין, לפרסים יוקרתיים - ובהם פרס פוליצר

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 איגוד השוטרים היידים

איגוד השוטרים היידים
מאת: מייקל שייבון

לנדסמן הוא בלש במדור המרכזי של משטרת סיטקה, המטרופולין דוברת היידיש, התוססת והמסואבת, שברחובותיה ובשכונותיה רוחשות יריבויות ישנות וחדשות בצל הענן הכבד של האי-ודאות. רוחות הרפאים של עברו – אב שחמטאי וניצול שואה מיוסר, גרושה ג'ינג'ית נמרצת המטפסת בסולם הפיקוד המשטרתי – הדפו אותו אל חיק הדכדוך והבקבוק.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 איזון מופלא

איזון מופלא
מאת: לוסיה אצ`ווריה

בחייה של אווה אגויו, סופרת מפורסמת אך כושלת בעיני עצמה, מתחוללת מהפכה כאשר היא נכנסת להריון. בעקבות התפנית המפתיעה היא מתיישבת מול המחשב וכותבת מכתב-יומן אל בתה התינוקת, ובו היא מספרת לה על נסיבות הולדתה, בלי לחסוך ממנה שום פרט, ולו האינטימי והשערורייתי ביותר. "אני לא רוצה לשכנע אותך," היא אומרת, "שנפלה בחלקך איזו אמא נהדרת, ואין לי שום יומרה שתעריצי אותי כשתגדלי על סמך זה שאסתיר ממך את הצדדים הפחות-יפים שלי".

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 איש איטי

איש איטי
מאת: ג`.מ. קוטזי

סיפורו של גבר שאיבד את רגלו בתאונת דרכים, צלם שאינו עוסק עוד במקצועו, איש בודד, שמתאהב במטפלת הקרואטית שלו, אישה נשואה ואם לשלושה ילדים ומבקש למצוא לו מקום בחייה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 אלף שנים של תפילות טובות

אלף שנים של תפילות טובות
מאת: יי-יון לין

בכנות שובת לב ובכתיבה מדויקת יי-יון לין מביאה עשרה סיפורים מסין המודרנית: ארצם של הורים מסורים ושל ילדים שבויי אהבה, של מהפכנים שהתפכחו ושל בני זוג ששמרו אמונים, של קורבנות המהפכה ושל אסירי המסורת.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 אפריל בפריז

אפריל בפריז
מאת: מיכאל ואלנר

פריז 1943: במשך היום משמש רוט, חייל זוטר בוורמאכט, כמתורגמן בשירות האס-אס, אך בשעות הפנאי שלו הוא לובש בגדים אזרחיים, בניגוד חמור לפקודות, ומשוטט ברחובות פריז. בתמימותו הוא מאמין שיוכל לצלול אל החיים בעיר הכבושה, ולהשאיר את זוועות השירות הצבאי מאחור. כשרוט מתאהב בפריזאית צעירה ויפה, זו רק שאלה של זמן עד שחייו כחייל בצבא הנאצי והזהות הבדויה שאימץ לעצמו יתנגשו בדרך שאין ממנה מוצא.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בית הספר ליופי של קאבול

בית הספר ליופי של קאבול
מאת: דבורה רודריגז

בית הספר ליופי של קאבול היה אחד הפרויקטים המפתיעים והמרגשים שהוקמו באפגאניסטן המצולקת של שנת 2003. הנשים המקומיות הגיעו לשם כדי ללמוד את מקצועות היופי, אבל במהרה היה בית הספר גם לבית חם שסביבו התלכדה קהילת נשים יוצאת דופן.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בעיה קטנה

בעיה קטנה
מאת: מארק האדון

ג'ורג' הוֹל אינו מבין את הצורך הכפייתי המודרני לדבר על הכול. "סוד שביעות הרצון, חש ג'ורג', הוא בהתעלמות מוחלטת מדברים רבים." אבל יש דברים בחיים שאי-אפשר להתעלם מהם.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 34 ספרים ב 5 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים