הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - מקור ושירה
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אחד אלוהינו – מאמינים, כופרים ופוסחים

אחד אלוהינו – מאמינים, כופרים ופוסחים
מאת: ירון אביטוב ורן יגיל

אתה מאמין באלוהים?" היא שאלה שכל ישראלי מצוי נתקל בה אין-ספור פעמים בימי חייו, וכמדומה שבכל פעם הוא משיב עליה קצת אחרת. את תשובותיהם של יותר משישים יוצרים עבריים מודרניים תוכלו למצוא בין דפי ספר זה, אסופה ייחודית בעריכת ירון אביטוב ורן יגיל, העוסקת בנושא שטורד את האנושות משחר ההיסטוריה – האמונה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 אחד מאלף

אחד מאלף
מאת: מירה קדר

סיפורי חייהן של ברוריה אהרוני ושל רחל דותן נאחזים זה בזה, דומים ושונים, ויוצרים סבך עדין של פחדים, חששות, רגשי קנאה דאגה ואהבה. ברוריה – דמות פורצת דרך, המקימה בית-מדרש ייחודי – מסתבכת עם עצמה ועם בחורים שאביה בוחר להכיר לה מבין המעולים שבתלמידיו, ומתמודדת עם האנטגוניזם שמעורר בית-המדרש.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 אשת חייל

אשת חייל
מאת: ליהיא לפיד

אשת חיל מתמודד ברגישות ובכנות כובשת עם המורכבות העצומה והמבלבלת של התפקיד החשוב ביותר בחייה של כל אישה. האמהות. אחד לאחד מפרקת ליהיא לפיד את השקרים המוסכמים ואת האמיתות המקובלות האופפים כמסך עשן את התא המשפחתי המודרני.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 מוזיקה חדשה

מוזיקה חדשה
מאת: אלי הירש

ספרו השלישי של אלי הירש נכתב כמעט כולו בפרץ יצירה אחד, אינטנסיבי וחריף, שהוליד קובץ שירים עשיר ומגוון מאוד. הירש, משורר שאינו מרבה לפרסם, הולך בספר זה בגדולות, ומנסה להחזיר לשירה העברית את הקול הצלול והמהדהד שאבד לה - קולן היצרי והסמכותי של המוזות, זה שבקע מתיבות התהודה של משוררי העבר. הקול הזה אבד בתהום החורבן וההרס של המאה העשרים, ועל מנת לפתות את המוזות לשוב ולהשמיע אותו, יוצא הירש למסע בחלל ובזמן כדי למצוא להן מוזיקה חדשה.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מקום הטעם

מקום הטעם
מאת: רויאל נץ ומאיה ערד

נתן אלתרמן, פניה ברגשטיין, אהרן שבתאי וחנוך לוין, וגם מאיר אריאל ו"החמישייה הקאמרית" - הם ועוד רבים מועלים לדיון מחודש בספר המסות. ספר שמבקש לבחון בעין רעננה את המקום הזה, המזוקק, הטהור, שבו נקבע הטעם התרבותי. המקום הזה הוא השירה.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 מקראות ישראל

מקראות ישראל
מאת: אמנון נבות

חייל בודד בבסיס קדמי ברמת הגולן שנתיים לפני מלחמת יום כיפור, מסעו של סולן ובעלים של להקת חתונות במחוזות של ממשות והזיה במהלך ימי גסיסת אשתו מסרטן הדם בשלהי שנות התשעים וחבורת נערים בפאתי גוש דן המתעמתת עם העולם הקורס של המבוגרים באמצע שנות השישים הם שלושת מוקדי האירוע של הרומן, שגיבוריו, השרויים בתחום הדמדומים של ההוויה הקיומית הישראלית.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 עאידה

עאידה
מאת: סמי מיכאל

זכי דאלי, יהודי מבוגר, כמעט קשיש, הכותב ומגיש תוכנית דוקומנטרית פופולארית בטלוויזיה העיראקית, מקבל יום אחד, בין שתי מלחמות המפרץ, שיחת טלפון שממנה הוא למד שעל סף דלתו מונחת גופה של אישה. מכאן ואילך מתפתחת עלילה דרמתית, רבת תהפוכות, שדרכה אנו נחשפים לעולמו הרגשי והתודעתי של זכי, שרואה עצמו נצר אחרון לקהילה יהודית מפוארת שחיה ברציפות במקום אחד יותר מכל קהילה יהודית אחרת.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 פנים צרובי חמה

פנים צרובי חמה
מאת: שמעון אדף

בהיותה בת שתים-עשרה מדבר אלוהים אל פלורה אלחייני מתוך הטלוויזיה, וכוח הדיבור שאבד לה בלי כל הסבר שב אליה. בעקבות החוויה היא משנה את שמה, אך חייה נמשכים, בין בני משפחתה וחבריה לחברת הילדים בנתיבות, עיירת מגוריה, בלי שתדע מה לעשות במה שנדמה כי ניתן לה או הוטל עליה בהתגלות זו; ניסיונותיה לפענח את הדברים משליכים אותה אל לבו של תהליך התבגרות מזורז ומלא מהמורות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 10 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים