הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 פנים צרובי חמה

פנים צרובי חמה
מאת: שמעון אדף

בהיותה בת שתים-עשרה מדבר אלוהים אל פלורה אלחייני מתוך הטלוויזיה, וכוח הדיבור שאבד לה בלי כל הסבר שב אליה. בעקבות החוויה היא משנה את שמה, אך חייה נמשכים, בין בני משפחתה וחבריה לחברת הילדים בנתיבות, עיירת מגוריה, בלי שתדע מה לעשות במה שנדמה כי ניתן לה או הוטל עליה בהתגלות זו; ניסיונותיה לפענח את הדברים משליכים אותה אל לבו של תהליך התבגרות מזורז ומלא מהמורות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מקור

 פרדוקס החוכמה

פרדוקס החוכמה
מאת: אלחנן גולדברג

הקשר בין זקנה לחוכמה ידוע זה כבר, והוא מקובל בכל התרבויות משחר ההיסטוריה. עכשיו בא הנוירופסיכולוג אלחנן גולדברג ומוצא לכך בסיס במוחנו ובדרך פעולתו. נקודת המוצא של גולדברג היא הפרדוקס: אם אכן החוכמה גדלה עם הגיל, איך מתיישב הדבר עם ההנחה המקובלת שהכוחות המנטאליים דווקא יורדים עם הגיל?

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 צלם יהודי

צלם יהודי
מאת: נטע שטהל

צלם יהודי: ייצוגיו של ישו בספרות העברית של המאה ה-20 הוא מחקר ייחודי המציע מבט פנורמי על הספרות העברית החדשה מנקודת מבט בלתי צפויה. כנגד הבלטת אחרותו של ישו ביהדות המסורתית עומדת המחברת על מגמה ששורשיה בתקופת ההשכלה: עמעום אחרותו של ישו וזימונו – בתנאים שונים – אל גבולה של הזהות היהודית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קריאת הדורות - ספרות עברית במעגליה, כרכים ג, ד

קריאת הדורות - ספרות עברית במעגליה, כרכים ג', ד'
מאת: נורית גוברין

כרכים ג וד של קריאת הדורות הם המשכם של שני קודמיהם שהופיעו בשנת תשס"ב/2002 בהוצאת גוונים, בשיתוף עם אוניברסיטת תל-אביב. כונסו בהם עשרות מחקרים, מסות ורשימות, מפרי עטה של פרופ' נורית גוברין, שפורסמו בשנים האחרונות בכתבי-עת שונים, יחד עם פרקים הרואים כאן אור לראשונה.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 רכבת לילה לליסבון

רכבת לילה לליסבון
מאת: פסקל מרסיה

מורה עוזב את בית הספר שהוא מלמד בו באמצע שיעור ויוצא לליסבון, להתחקות אחר עקבותיו של סופר מסתורי. הוא שוקע ברשימותיו ובהגיגיו של הסופר, המתארים את החוויות העומדות ביסוד החיים, ופוגש עוד ועוד אנשים שאותו אדם יוצא דופן הותיר חותם בחייהם, בין שהכירו אותו כרופא, כמשורר או כלוחם בדיקטטורה.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 רשימות על אהבה

רשימות על אהבה
מאת: דני שיינמן

ליאו, סטודנט אנגלי, מתעורר בבית חולים בדרום אמריקה ומגלה שאהובתו נהרגה בתאונת אוטובוס. הוא מאשים את עצמו במותה ומתגעגע אליה עד כלות, עד שמתגלה לו דבר מה שמשנה את חייו. עשרות שנים קודם לכן, ביבשת אחרת, מוריץ הצעיר בורח ממחנה שבויים בסיביר וצועד אלפי קילומטרים בחזרה לעיירת הולדתו. הוא נאבק בקור קטלני, ברעב ובכאב, ומבקש לחזור אל הנערה שנישק רק פעם אחת - בתקווה שהיא עדיין מחכה לו.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 שהכול  יהיה מסודר

שהכול יהיה מסודר
מאת: עליזה הרט

ילדה בת חמישים ושמונה יוצאת למסע אל הסבא שלא היה לה, בעקבות העדות היחידה שנותרה ממנו: מכתבים שכתב לילדיו שהצליחו להימלט מגרמניה הנאצית לארץ ישראל, פלשתינה של אז. במכתבים שנפרשים בין השנים 1935 ל-1939 כותב הסבא על עניינים יומיומיים לכאורה ועל חיי שגרה שממשיכים להתנהל בתוך התופת, אך בין השורות המצונזרות נשמעות החרדה, הזעקה המאופקת והקריאה לעזרה. עד שנפסקים המכתבים.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מקור

 שפת אם

שפת אם
מאת: סוזט היידן אלגין

סוזט היידן אלגין, פרופסור אמריטוס לבלשנות באוניברסיטת סן דייגו, פרסמה את "שפת אם" בשנת 1984, שנה לפני צאתו לאור של "מעשה השפחה" המפורסם מאת מרגרט אטווד. "שפת אם" הפך לספר פולחן קלאסי בזכות עצמו, ו"שפת הנשים" שפיתחה אלגין, "לאאדן", זכתה לאחר מכן חיים משלה בפורומים ובאתרי אינטרנט.

הוצאה לאור: קדמת עדן

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים