הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 משפחה ותאונות אחרות

משפחה ותאונות אחרות
מאת: שאי גולדהייגן

עושה אותנו לבני משפחה – המורשת הגנטית שלנו? ארוחות החג השנתיות? הזיכרונות? העבר המשותף? העתיד האפשרי? לאחים ג'ק וקונור ריד, שעשר שנים מפרידות ביניהם, הדבק המשפחתי העיקרי הוא אוכל מהיר ממסעדה סינית ומגורים משותפים בבית שהוריהם הורישו להם. ג'ק עובד שעות אין-ספור במשרד עורכי הדין של אביו, שוכב עם עוזרות משפטיות צעירות וזורק על אחיו המתבגר עצות וכסף.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 נפליטני

נפליטני
מאת: ארי דה לוקה

במַסת-הזיכרונות הפותחת, מעין פואמה-בפרוזה, וברשימות שאחריה – שהן פנינים של הבחנות ואנקדוטות, עם דימויים עוצרי-נשימה ומעלים חיוך, כיד הדמיון המרהיב של מחבר הר אדוני – ממטיר דה לוקה על נפולי נשיקות ויריקות, ומנסה ללכוד ברשת של משי את תוויה של העיר המלאה רוחות-רפאים, שירים, גאווה מנמנמת ודחיפות

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 סודות הגין-שיי

סודות הג'ין-שיי
מאת: אלמה אלכסנדר

סודות הג'ין-שיי פורש בפנינו סאגה עשירה, המתרחשת בסין של ימי הביניים. ספר מדהים ושונה, מלא דרמה, הרפתקה ועימותים. רומן על קרבה, אהבה, הקרבה וחברות אמת נפלאה בין נשים.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 סלוניקי

סלוניקי
מאת: מארק מאזוור

סיפור של עיר והוויה שנעלמו לבלי שוב. בין המינארטים והברושים לחופי הים האגאי, לצד חורבות רומיות ומנזרים ביזנטיים, חיו זה לצד זה סוחרים מצרים ועבדים אוקראינים, רבנים דוברי ספרדית – פליטי האינקוויזיציה בחצי האי האיברי – ופאשות טורקים, והתחככו ברוכלים נוצרים אורתודוכסים, בדרווישים סוּפים ובאנשי כנופיות אלבאנים. כיצד צמח העולם רוחש החיים, הקוסמופוליטי והסובלני הזה, וכיצד נעלם ונכנע ללחצי הלאומיות המודרנית – זה נושאו של ספר מרתק זה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 עאידה

עאידה
מאת: סמי מיכאל

זכי דאלי, יהודי מבוגר, כמעט קשיש, הכותב ומגיש תוכנית דוקומנטרית פופולארית בטלוויזיה העיראקית, מקבל יום אחד, בין שתי מלחמות המפרץ, שיחת טלפון שממנה הוא למד שעל סף דלתו מונחת גופה של אישה. מכאן ואילך מתפתחת עלילה דרמתית, רבת תהפוכות, שדרכה אנו נחשפים לעולמו הרגשי והתודעתי של זכי, שרואה עצמו נצר אחרון לקהילה יהודית מפוארת שחיה ברציפות במקום אחד יותר מכל קהילה יהודית אחרת.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 עוד תדעו את מהירותנו

עוד תדעו את מהירותנו
מאת: דייב אגרס

ויל והנד כורעים תחת נטל 38,000 הדולרים שברשותם ותחת כובד זכרו של חברם ג'ק. הם מחליטים לטייל בעולם ולחלק את הכסף. הם לא יכולים להסביר למה בדיוק, זה פשוט חייב להיעשות! אולי יש לכך קשר למותו של ג'ק - אולי הסיבה תתברר להם מאוחר יותר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 עיר הגנבים

עיר הגנבים
מאת: דיוויד בניוף

השנה היא שנת 1942. כאוס מוחלט שורר בלנינגרד הנצורה, וברחובות העיר סובבים הנער לב בניוב, אינטלקטואל יהודי צנום, וידידו קוליה, עריק מהצבא הסובייטי, גבר חסון בעל לשון חדה. תמונות מסויטות ופנטסטיות נחרטות בנפשו של לב הצעיר: אדם נופל משמי הלילה השחורים וחופת משי פרושה מעליו; נגינת פסנתר גאונית מהדהדת ברחובות בעיצומה של הפגזה; ובתו היפיפייה של קצין סובייטי מחליקה על אגם קפוא וממתינה בשלווה לתריסר ביצים, שבלעדיהן לא תהיה לה עוגת כלולות.

הוצאה לאור: בשיתוף כתר ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 ענייני עבודה

ענייני עבודה
מאת: פיליפ רות

במפגשים אינטלקטואליים אינטימיים שמקיים פיליפ רות עם סופרים מרחבי העולם הם מבררים את חשיבות המקום, הפוליטיקה וההיסטוריה ביצירותיהם ובוחנים כיצד החיים כשלעצמם מחלחלים לאמנות האינדיבידואלית של כל סופר וסופר, ומה הם יחסי הגומלין הסבוכים בין היוצר הרָגיש ובין המקום והזמן הקוראים עליו תיגר.

הוצאה לאור: זמורה ביתן

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים