הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 מאמר על המתודה

מאמר על המתודה
מאת: רנה דקארט

המאמר על המתודה, ספרו הראשון של דקארט שיצא לאור ב-1637, מגולל את קורות חייו ומוצג כאוטוביוגרפיה שבה משורגים יחדיו הפרטי והכללי - האישי, החברתי והאינטלקטואלי.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מוזיקה חדשה

מוזיקה חדשה
מאת: אלי הירש

ספרו השלישי של אלי הירש נכתב כמעט כולו בפרץ יצירה אחד, אינטנסיבי וחריף, שהוליד קובץ שירים עשיר ומגוון מאוד. הירש, משורר שאינו מרבה לפרסם, הולך בספר זה בגדולות, ומנסה להחזיר לשירה העברית את הקול הצלול והמהדהד שאבד לה - קולן היצרי והסמכותי של המוזות, זה שבקע מתיבות התהודה של משוררי העבר. הקול הזה אבד בתהום החורבן וההרס של המאה העשרים, ועל מנת לפתות את המוזות לשוב ולהשמיע אותו, יוצא הירש למסע בחלל ובזמן כדי למצוא להן מוזיקה חדשה.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 מותה של בל

מותה של בל
מאת: ז`ורז` סימנון

הרומן "מותה של בל", מפסגות יצירתו של ז`ורז` סימנון, נכתב בשנות ישבתו של הסופר בארצות הברית, ועלילתו מתרחשת שם. בסיפור עוצר נשימה ובעמקות פסיכולוגית, שסימנון יודע את סודה, מתואר נתיב הדמדומים שאשמת שווא נהפכת בו למציאות.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 מלכת הדרום

מלכת הדרום
מאת: ארטורו פרס-רוורטה

בן הזוג של טרסה מנדוזה הוא מבריח סמים וירטואוז החי על חוד התער. אלא שבעסקים אכזריים החיים יכולים להיות קצרים, ולטרסה יש טלפון נייד שאֶל-גוארוֹ נתן לה בליווי אזהרה חד-משמעית: אם הטלפון יצלצל פעם, סימן שחיסלו אותי. ואם זה יקרה, תרוצי. תרוצי כמה שתוכלי, שחרחורת. תרוצי ואל תעצרי, כי את הבאה בתור. ואני לא אהיה שם כדי לעזור לך.

הוצאה לאור: זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מסע חיפושים

מסע חיפושים
מאת: איל חלפון, איורים: שלמה רותם

רגע לפני שהוא חוגג את יום הולדתו החמישים, גיל מטריד לכל הדעות, החליט במאי הקולנוע איל חלפון לעשות מעשה: לצאת למסע רגלי לאורך שביל ישראל, מדן ועד אילת, ולהזמין את החברים ואת הקרובים שלו להצטרף אליו. כאלה שהוא איתם בקשר, אחרים שלא פגש שנים.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 מקום הטעם

מקום הטעם
מאת: רויאל נץ ומאיה ערד

נתן אלתרמן, פניה ברגשטיין, אהרן שבתאי וחנוך לוין, וגם מאיר אריאל ו"החמישייה הקאמרית" - הם ועוד רבים מועלים לדיון מחודש בספר המסות. ספר שמבקש לבחון בעין רעננה את המקום הזה, המזוקק, הטהור, שבו נקבע הטעם התרבותי. המקום הזה הוא השירה.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 מקראות ישראל

מקראות ישראל
מאת: אמנון נבות

חייל בודד בבסיס קדמי ברמת הגולן שנתיים לפני מלחמת יום כיפור, מסעו של סולן ובעלים של להקת חתונות במחוזות של ממשות והזיה במהלך ימי גסיסת אשתו מסרטן הדם בשלהי שנות התשעים וחבורת נערים בפאתי גוש דן המתעמתת עם העולם הקורס של המבוגרים באמצע שנות השישים הם שלושת מוקדי האירוע של הרומן, שגיבוריו, השרויים בתחום הדמדומים של ההוויה הקיומית הישראלית.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

 מר להמן

מר להמן
מאת: סוון רגנר

ברלין, 1989. פרנק להמן, ברמן נטול שאיפות, מנהל חיי בטלה חסרי כל אחריות וטעם, ובשעות הפנאי הוא מבלה בפאבים השכונתיים בקרוֹיצבֶּרג, הרובע הבוהמייני של מערב ברלין. אלא שתקריות לא צפויות פורצות פתאום בזו אחר זו ומפריעות לשגרת יומו העצלה והאהובה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים