הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 השיבה הביתה

השיבה הביתה
מאת: אנה אנקוויסט

כמו בשני הרומאנים הקודמים של אנקוויסט חוסה הסיפור בצל ההשפעה הטראומטית של גבר נעדר על חייהם של הנשארים, אך דומה שמה שמשך את אנקוויסט אל דמותה של אליזבת קוק הוא מות הילדים. ב"יצירת המופת" כתבה אנקוויסט דפים בלתי-נשכחים, קורעי-לב, על השפעת מותה של ילדה על הוריה. כעבור שבע שנים, ב-2001, דרסה משאית למוות את בתה מרחיט. דומה כי חלל התהודה הזה עיצב יותר מכל את הכתיבה של "השיבה הביתה".

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

 חיי החלום של סוחאנוב

חיי החלום של סוחאנוב
מאת: אולגה גרושין

בגיל חמישים ושש יש לאנטולי סוחאנוב, החי ברוסיה הסובייטית, כל מה שאדם יכול לרצות. לפני עשרים וחמש שנה הוא ויתר על אורח חיים בלתי יציב של אמן מחתרתי מבריק, ובתמורה זכה לחיי נהנתנות נוחים של "אפארצ'יק" כעורך כתב עת חשוב לאמנות מטעם המפלגה הקומוניסטית. פעם הוא יצר אמנות, ועכשיו הוא מצנזר אותה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 חלומות מאבי

חלומות מאבי
מאת: ברק אובמה

האוטוביוגרפיה של ברק אובמה, "חלומות מאבי", נכתבה שנים אחדות לפני שדרך כוכבו בשמי הפוליטיקה האמריקאית. היא מספקת לקוראים הזדמנות מאלפת להכיר מקרוב את המועמד המפתיע לנשיאות, שהסעיר את ארצות הברית במסע הבחירות של 2008.

הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד

סיווג: ספרות לא בדיונית

 יהודים, ציונים ומה שביניהם

יהודים, ציונים ומה שביניהם
מאת: אניטה שפירא

הזהות הישראלית מצויה בתהליך דינמי של השתנות ועיצוב, והמאמרים שכונסו בספר בוחנים את רכיביו וגילויו המגוונים. הספר דן במכלול סוגיות, ובהן היחסים בין יהודים למי שאינם יהודים; יחסם של ישראלים לסוגיית שלילת הגולה וגלגוליו; היחס לשואה; מעברים דוריים והשפעתם המשתנה על הזהות; סוגיית הזיכרון הקולקטיבי; דת ולאומיות; עיצוב זהות ישראלית מקומית המתקשרת לעבר המיתי-הארכיאולוגי ומתנתקת מן העם היהודי הקונקרטי.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 ירושה של אובדן

ירושה של אובדן
מאת: קיראן דסאי

בהרי ההימלאיה אל מול הנוף המכושף, בבית שהיה פעם מפואר, גרים סאי, נערה יתומה יפת-עיניים ומאוהבת, סבה הזועף, השופט בגמלאות, טבח עז נפש וכלבתם האדמונית מאט. יום אחד מופיעים בביתם כמה נערים לבושים "מיטב אופנת הגרילה הבינלאומית." על רקע התסיסה הגוברת בגבול נפאל-הודו, נרקמת אהבתם של סאי היפה וגיאן, המורה שלה למתמטיקה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 כשהמלאכים נחים

כשהמלאכים נחים
מאת: דונלד הרינגטון

בספרו החדש כשהמלאכים נחים ילדי העיירה הדרומית המנומנמת "סטיי מור", המוכרת לנו מספריו הקודמים של הרינגטון, מתחלקים ל"בנות-הברית" ו"הציר" ומתקוטטים זה עם זה, בשעה שהם עוקבים מרחוק אחר התפתחותה של מלחמת העולם השנייה. המציאות משתנה באחת כאשר המלחמה מתקרבת לעיירה, עם מטוס ראשון שחג מעליה, חיילים המתאמנים בשטחה, ואחד משלהם, בן כיתה אהוב, שנהרג במהלך הפלישה ליפן.

הוצאה לאור: טובי

סיווג: ספרות מתורגמת

 לעזוב

לעזוב
מאת: טאהר בן ג'לון

אאזל משתוקק לעזוב את מרוקו. העזיבה הופכת לאובססיה עבורו ועבור הסובבים אותו, המפנטזים על עולם טוב יותר. העזיבה מסוכנת: רבים מהעוזבים טובעים או נתפסים. אאזל מצליח לצאת ממרוקו בזכות קשריו עם ספרדי מבוגר ואמיד שמתאהב בו, אך כאן מתחיל תהליך הידרדרותו, בשל יחסיו עם גבר שהוא אינו אוהב, השולט בו ומצר את צעדיו. טהאר בן ג'לון משרטט בכישרון רב ובסגנון מדויק ונוגע ללב פורטרטים של מהגרים וצעירים החולמים על עזיבת המולדת בספר מרתק ומעורר מחשבה, אמיץ בחושפנותו ונדיר בכנותו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 לפענח את לאונרדו דה-וינצ´י

לפענח את לאונרדו דה-וינצ´י
מאת: מייקל ג´יי גלב

לפענח את לאונרדו דה-וינצ'י ישמש לכם מורה דרך ויועץ רוחני אישי. המדריך שופע תרגילים מעשיים שיעזרו לכם להשתמש בכל אחד מן העקרונות. יש בו סדרה של שאלות המיועדות להערכה עצמית וכן תובנות רוחניות השאובות ממסורות חוכמה ודתות עתיקות.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים