הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 הימלר

הימלר
מאת: פיטר פדפילד

אדולף היטלר היה ההוגה והמטיף. היינריך הימלר היה האחראי על הביצוע. כיצד הפך נער הכנסייה הביישן, שגדל בצילו של אב לאומני ושתלטן, לרייכספיהרר אס-אס - סמל הרוע והאכזריות של המאה העשרים?

הוצאה לאור: ספרית מעריב ודביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 המוח המתבהר

המוח המתבהר
מאת: וילאינור ס. ראמצ'נדראן

איך נוצרה השפה? מה מפריע לילדים אוטיסטים ליצור קשרים? וגם, איך נקל על סבלם של אנשים עם פגיעת מוח שמתבטאת בהפרעות בפענוח הראייה, או אפילו בכאב מפלח באבר דמיוני בגופם? רוב התופעות שבהן מתעמק המחבר היו ידועות לרפואה מזה שנים ונחשבו לקוריוזים בלבד, אולם את גישתו של ראמצ'נדראן לנוירולוגיה מנחה העיקרון כי בחינתן של הפרעות נוירולוגיות נדירות יכולה להניב תובנות חדשות ביחס למוח ה "נורמלי".

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 המיוחלת

המיוחלת
מאת: קתלין מקגואן

כאשר העיתונאית מורין פסקל החלה בתחקיר לצורך כתיבת ספר חדש, היא לא העלתה על דעתה שבכך היא תיסחף לתוך תעלומה סודית, מטלטלת יסודות עולם, אשר אלפי בני אדם מתו ונרצחו בגינה. הסוד המשפחתי מגיח ממקום קבורתו, ומורין אינה יכולה להכחיש עוד שנבואתה ההזויה של "המיוחלת" מצביעה היישר עליה.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הממזרה מאיסטנבול

הממזרה מאיסטנבול
מאת: אליף שפאק

כארמנית שחיה באמריקה, ארמאנוש חשה שחלק מזהותה חסר ויוצאת למסע חזרה אל העבר, אל טורקיה, כדי להתחיל לחיות את חייה. היא טסה בחשאי לאיסטנבול, מוצאת את האחיות לבית קזאנג'י והופכת לחברה קרובה של אסיה. ואז נחשף סוד המחבר בין שתי המשפחות וקושר אותן לגירושים ולטבח הארמני של 1915.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

 הסופר שגילגל אטריות

הסופר שגילגל אטריות
מאת: מא ג'יאן

שיחותיהם של שני חברים, שחיים בסין של שנות השמונים. מדינה שבה המשטר קובע לתושביו איפה יגורו, עם מי יתחתנו, איפה יעבדו, כמה ילדים מותר ללדת, מה מותר לשמוע ולקרוא, ובעיקר מה מותר לחשוב.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפולשים

הפולשים
מאת: מייקל מרשל

ג'ק ויילן,שוטר בדימוס וסופר מצליח,מגלה שאשתו איבדה את הטלפון הנייד שלה בנסיעת עסקים,אך היא אינה נמצאת במלון שבו הייתה אמורה לשהות ובמקום עבודתה איש אינו יודע את מקום הימצאה.כאשר ג'ק יוצא לחפש את אשתו הוא עושה את הצעד הראשון בדרך שתוביל אותו אל מחוזות אפלים.

הוצאה לאור: ינשוף

סיווג: ספרות מתורגמת

 הקוסם מארץ עוץ

הקוסם מארץ עוץ
מאת: סלמן רושדי

הקוסם מארץ עוץ היה השפעתי הספרותית הראשונה", כך כותב סלמן רושדי במסתו על קלאסיקת הילדים הגדולה של אולפני מ.ג'.מ. בגיל עשר הוא כתב סיפור, "מעֵבר לקשת בענן", על עולם פנטזיה צבעוני. אבל רושדי רואה ב"הקוסם מארץ עוץ" יותר מסרט ילדים, יותר מפנטזיה. זהו סיפור "שהכוח המניע העומד בבסיסו הוא לְקוּתם של המבוגרים", סיפור שבו "חולשת הגדולים מכריחה את הילדים ליטול אחריות לגורלם שלהם"

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקוראת המלכותית

הקוראת המלכותית
מאת: אלן בנט

הנובלה המדויקת של אלן בנט נפתחת במפגש מקרי בחצר הארמון בין המלכה לקרון הספרייה הניידת. המלכה - שמעולם לא קראה ספרים, כי הרי אין בקריאה משום עשייה - שואלת מהספרן ספר אקראי. ומכיוון שכל דבר שמתחילים יש לסיים - כך הרי חונכה - היא קוראת את הספר, ושבוע לאחר מכן שמה את פעמיה על מנת להחזירו. במפגש הפרוזאי הזה מתחיל רומן סוער, רצוף קריצות ספרותיות ופוליטיות, בין המלכה למילה הכתובה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים