הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש מאי 2008 - כל הספרים
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבא
 איש איטי

איש איטי
מאת: ג`.מ. קוטזי

סיפורו של גבר שאיבד את רגלו בתאונת דרכים, צלם שאינו עוסק עוד במקצועו, איש בודד, שמתאהב במטפלת הקרואטית שלו, אישה נשואה ואם לשלושה ילדים ומבקש למצוא לו מקום בחייה.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרות מתורגמת

 אלברט שפאר

אלברט שפאר
מאת: יואכים פסט

אלברט שפאר הוא תעלומה גדולה. האדריכל המובטל, הבינוני, של שנת 1933, עת היטלר עלה לשלטון, היה תוך זמן קצר למתכנן הבניינים החשוב ביותר של הרייך השלישי, להוגה התוכנית הגרנדיוזית שנועדה להפוך את ברלין ל"גרמאניה, בירת העולם", ולבמאי ותפאורן מפגני העוצמה של המפלגה הנאצית שנערכו בנירנברג. בשנת 1942 מינה אותו היטלר לשר החימוש והוא הכפיל פי ארבעה את ייצור כלי הנשק והתחמושת - הישג מדהים שאִפשר לצבא הגרמני להחזיק מעמד בשדות הקרב והאריך את משך המלחמה.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 אלף שנים של תפילות טובות

אלף שנים של תפילות טובות
מאת: יי-יון לין

בכנות שובת לב ובכתיבה מדויקת יי-יון לין מביאה עשרה סיפורים מסין המודרנית: ארצם של הורים מסורים ושל ילדים שבויי אהבה, של מהפכנים שהתפכחו ושל בני זוג ששמרו אמונים, של קורבנות המהפכה ושל אסירי המסורת.

הוצאה לאור: אופוס

סיווג: ספרות מתורגמת

 אנו מכריזים בזאת - 60 נאומים נבחרים

אנו מכריזים בזאת - 60 נאומים נבחרים
מאת: אניטה שפירא (עורכת)

הנאומים בקובץ זה הם מבחר בלתי מייצג מתוך תולדות התנועה הציונית והמדינה. שישים הנאומים משקפים את הדרמות הגדולות, את הרגעים שאנחנו זוכרים, והיינו רוצים שייזכרו גם בדורות הבאים. יש מהם שכבר נכנסו לקנון של התרבות הישראלית ויש מהם שראוי שייכנסו. כל נאום מלווה בהקדמה הסוקרת את ההקשר ההיסטורי שבו הוא נישא ומסבירה מהי חשיבותו, וכן בביוגרפיה תמציתית של הנואם.

הוצאה לאור: כנרת, זמורה-ביתן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 אפריל בפריז

אפריל בפריז
מאת: מיכאל ואלנר

פריז 1943: במשך היום משמש רוט, חייל זוטר בוורמאכט, כמתורגמן בשירות האס-אס, אך בשעות הפנאי שלו הוא לובש בגדים אזרחיים, בניגוד חמור לפקודות, ומשוטט ברחובות פריז. בתמימותו הוא מאמין שיוכל לצלול אל החיים בעיר הכבושה, ולהשאיר את זוועות השירות הצבאי מאחור. כשרוט מתאהב בפריזאית צעירה ויפה, זו רק שאלה של זמן עד שחייו כחייל בצבא הנאצי והזהות הבדויה שאימץ לעצמו יתנגשו בדרך שאין ממנה מוצא.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 אשת חייל

אשת חייל
מאת: ליהיא לפיד

אשת חיל מתמודד ברגישות ובכנות כובשת עם המורכבות העצומה והמבלבלת של התפקיד החשוב ביותר בחייה של כל אישה. האמהות. אחד לאחד מפרקת ליהיא לפיד את השקרים המוסכמים ואת האמיתות המקובלות האופפים כמסך עשן את התא המשפחתי המודרני.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 בית הספר ליופי של קאבול

בית הספר ליופי של קאבול
מאת: דבורה רודריגז

בית הספר ליופי של קאבול היה אחד הפרויקטים המפתיעים והמרגשים שהוקמו באפגאניסטן המצולקת של שנת 2003. הנשים המקומיות הגיעו לשם כדי ללמוד את מקצועות היופי, אבל במהרה היה בית הספר גם לבית חם שסביבו התלכדה קהילת נשים יוצאת דופן.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בעיה קטנה

בעיה קטנה
מאת: מארק האדון

ג'ורג' הוֹל אינו מבין את הצורך הכפייתי המודרני לדבר על הכול. "סוד שביעות הרצון, חש ג'ורג', הוא בהתעלמות מוחלטת מדברים רבים." אבל יש דברים בחיים שאי-אפשר להתעלם מהם.

הוצאה לאור: מחברות לספרות

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש מאי 2008
מוצגים 65 ספרים ב 9 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים