הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2008 - מקור ושירה
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 ארבע אחרי הצהריים

ארבע אחרי הצהריים
מאת: נועה זית

נורית נולדה וגדלה בקיבוץ בעמק הירדן, ושנות חייה כשנות המדינה. בצל המלחמות, הלינה המשותפת בקיבוץ וסבא וסבתא העירוניים, מגבעתיים של פעם, עוברות שנות ילדותה והתבגרותה של נורית, כשלכל אורכן היא תמיד קצת בצד, אינה שייכת לגמרי לקיבוץ, וגם לא למקום אחר.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 הרחק מטשקנט

הרחק מטשקנט
מאת: נתן שחם

מר יגאל מאור, אלמן כבן שבעים ותשע, גמלאי של היחידה הארצית למודיעין שטח וחקירות בנציבות מס הכנסה, מחליט לעבור לדיור מוגן. במהלך פינוי דירתו הוא מגלה תיק עור ישן שהעלתה אשתו המנוחה אל הבוידם ובו הערות על פרקים עלומים מחייה הסודיים, שאותם העלתה על הכתב בלי ידיעתו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 השקרים האחרונים  של הגוף

השקרים האחרונים של הגוף
מאת: גיל הראבן

אלינור ברנדיס חיה באושר. יש לה בעל עורך דין, שני בנים בוגרים מוצלחים וטור פופולארי בעיתון, והיא ישנה מצוין בלילה. צלצול טלפון ביום שבת מפיל את כל הקירות הבטוחים, ומחזיר אותה בבת אחת אל מה שהתרחש בחדר מספר 22, בפנסיון המשפחתי הקטן שניהלו הוריה בירושלים.בחדר מספר 22 שבקצה המסדרון התארח הדוד מאמריקה, היסטוריון נודע וגם קרוב משפחה שביקש חדר שקט ומבודד כדי לעבוד על מחקר חדש על היטלר.

הוצאה לאור: אחוזת בית

סיווג: ספרות מקור

 זה הילד שלנו

זה הילד שלנו
מאת: אלון אלטרס

עשרים שנה לאחר שאיתי זר – גיבור הרומאן הקִצבִּי של אלון אלטרס – השתחרר מן השירות הצבאי שלו כפקיד בבסיס חיל האוויר, חוזר אל חייו אבי רזי, מי שהיה שם שָׁליש מנהלה. רזי מבקשו לסייע בחטיפה של בנו בן השלוש-עשרה, שלא ראה שנים רבות, מידי אשתו-לשעבר, איילה, שנטשה אותו וחיה עם גבר אחר.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מקור

 ימים יגידו, אנה

ימים יגידו, אנה
מאת: מירה מגן

אנה מרכיבה את אחיה הקטן על אופניים. הילד נופל וראשו נחבט במזח. זו נקודת הפתיחה בספרה החדש של מירה מגן, ומאותו הרגע משתנה הכל: טעם הלחם, גובה השמים, צבע הים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 משה בהיפוך אותיות

משה בהיפוך אותיות
מאת: דביר צור

משה שקורא לעצמו אפרים, חושב שהוא המשיח החדש. ברגע של אשמה, בטקס בר המצווה שלו, הוא מבין שההשגחה העליונה סימנה ועליו לצאת למסע. בת לווייתו הקבועה היא ציפור קנרי שמדקלמת פרקי תהילים, ומשימתו היא אריגת כפורת משמותיהם של המתים. אילו רק יגמור לארוג את הכפורת יעלה בידו להביא את סוף זמן. כשהזמן יגיע לסופו יתחיל עידן חדש, עידן של תוהו ובוהו. ואחריו? מי יודע מה יקרה אחריו.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 עקיצת האקנתוס

עקיצת האקנתוס
מאת: רותי רום

רומן היסטורי סוחף ומרתק, ויכולת תיאורית יוצאת דופן המקימה לחיים את אמסטרדם של 1720 ושל ימינו אנו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 שירת הלב

שירת הלב
מאת: מיכל סנונית

מחזור שירים על חיי אדם, מטרם לידתו, שעת ההולדת ומהלך החיים והחוויות המזומנות לו עם התבגרותו. מוטיב הלב חוזר באופנים ובמקצבים שונים בכל שיר ושיר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2008
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים