הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2008 - כל הספרים
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 צורות מגורים: אדריכלות וחברה בישראל

צורות מגורים: אדריכלות וחברה בישראל
מאת: שלי כהן וטולה עמיר

קובץ מאמרים העוסק בצורות מגורים שכיחות בישראל מנקודת מבט המשלבת אדריכלות וחברה: הזהות האתנית, הלאומית והמעמדית של צורות מגורים ודייריהן, האופנים שבהם האדריכלות למגורים מבטאת אידיאולוגיות ותפיסות חברתיות, ועוד.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 קדיש השפעתו על היהדות

קדיש השפעתו על היהדות
מאת: לאון צ'רני, שאול מייזליש

בשנת האבל על אמו חיפש לאון צ'ארני בית־כנסת שבו יוכל לומר עליה קדיש. אמירת הקדיש הזו בערה בעצמותיו, והוא חש שאסור לו להחמיץ אותה בשום מקרה. ואז שאל את עצמו, מדוע? איך נולד הקדיש? מתי נקבע לחלק מהאבל היהודי? מי קידש אותו? ואיך קרה שטקסט שכתוב בארמית וכל תוכנו הוא תהילה לאל, שהמוות והנפטר אינם מוזכרים בו כלל, הפך להיות תפילה למת?

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 קזנובה מאוהב

קזנובה מאוהב
מאת: אנדרו מילר

בקזנובה מאוהב אנדרו מילר משתמש בפרטים מזכרונותיו של קזנובה ושוזר מהם רומן מזהיר שבמרכזו סיפור שהותו בלונדון והתמודדותו של גבר אוהב חיים וחסר מנוחה, איש חברה מושלם ומאהב בלתי נלאה עם הזדקנותו ובדידותו, עם החיפוש המתמיד אחר האהבה האחת הגדולה ואחר משמעות החיים.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 קללת הדורות

קללת הדורות
מאת: ארנלדור אינדרידאסון

מי רצה במותו של הולברג, זקן ערירי שאיש משכניו אינו יודע עליו דבר, ומי טרח להשאיר בזירת הרצח פתק מוזר, ומה לכל אלה ולתמונת קבר של ילדה קטנה שנמצאה בשולחן הכתיבה שלו?

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מתורגמת

 רוחות עזות

רוחות עזות
מאת: אלמודנה גרנדס

שני זרים מגיעים ממדריד לעיירת חוף קטנה באנדלוסיה - חואן אולמדו ושרה גומז. לכל אחד מהם סיבות משלו לבריחה מהעיר הגדולה. השניים מנסים לפתוח בחיים חדשים, אך שלא במתכוון נידונים לחיות כמו שני ניצולים מאונייה טובעת.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 רפואה ושבעת החוקים האוניברסליים

רפואה ושבעת החוקים האוניברסליים
מאת: נאדר בוטו

בספר זה מציע ד"ר נאדר בוטו "תיאוריה מאחדת", המתארת את היווצרות היקום, האבולוציה והתפתחות האדם. התיאוריה משלבת בין היבטי מציאות שונים מהעולם הגשמי־חומרי לבין מישורים רוחניים עליונים, ומציע לקורא להפוך אחראי לבריאותו האישית, להבין את מקור הכאב הנפשי או הפיזי ולהיעזר במכלול של טיפולים, תרגילים והמלצות המוגשים בפשטות ומלווים באיורים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 רצח מר לבנון

רצח מר לבנון
מאת: ניקולס בלנפורד

"רצח מר לבנון" מספק לקורא הצצה נדירה אל הפוליטיקה העלומה של המזרח התיכון. באמצעות שיחות עם יותר משבעים אישים שהיו בסוד העניינים, מצליח ניקולס בלנפורד לחדור לחצרה הביזנטית של משפחת אסד, ולתאר כיצד ניהלה במשך 29 שנה את ענייניה של לבנון, בזזה את כספה והשתיקה את מתנגדיה.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 שירת הלב

שירת הלב
מאת: מיכל סנונית

מחזור שירים על חיי אדם, מטרם לידתו, שעת ההולדת ומהלך החיים והחוויות המזומנות לו עם התבגרותו. מוטיב הלב חוזר באופנים ובמקצבים שונים בכל שיר ושיר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2008
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים