הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2008 - כל הספרים
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 מחשבות ישראליות

מחשבות ישראליות
מאת: מנחם ברינקר

ארבעה עשר המאמרים המכונסים בקובץ זה נבחרו מתוך יותר ממאה מאמרים שכתב מנחם ברינקר במשך כשלושים השנים האחרונות בהיותם אלה שהוא נשאל מפעם לפעם על אודותיהם על ידי קוראים המתקשים למצוא אותם במקום פרסומם הראשון.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מיסטר פיפ

מיסטר פיפ
מאת: לויד ג'ונס

על אי הנתון במצור, מצליח אדם זר אחד לפתוח עבור הילדים פתח לעולם. ללא ספרי לימוד, ללא עפרונות או לוח קיר, באמצעות ספר בודד מאת צ´רלס דיקנס והרבה כוח דמיון, לומדים תלמידיו של מר ווטס על החיים, רגשות, ומסעות שאיש מהם לא חווה.

הוצאה לאור: כנרת ומודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 משה בהיפוך אותיות

משה בהיפוך אותיות
מאת: דביר צור

משה שקורא לעצמו אפרים, חושב שהוא המשיח החדש. ברגע של אשמה, בטקס בר המצווה שלו, הוא מבין שההשגחה העליונה סימנה ועליו לצאת למסע. בת לווייתו הקבועה היא ציפור קנרי שמדקלמת פרקי תהילים, ומשימתו היא אריגת כפורת משמותיהם של המתים. אילו רק יגמור לארוג את הכפורת יעלה בידו להביא את סוף זמן. כשהזמן יגיע לסופו יתחיל עידן חדש, עידן של תוהו ובוהו. ואחריו? מי יודע מה יקרה אחריו.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 משימתו של המתרגם הזה

משימתו של המתרגם הזה
מאת: טוד חזק-לואי

משימתו של המתרגם הזה הוא קובץ סיפורים מצחיק, סבוך, אינטליגנטי ואנושי עד כאב, המסמן את לידתו של סופר בעל כישרון. בסגנון כתיבה חסר מעצורים מתאר טוֹד חזק-לואי דמויות נואשות שעוברות חוויות אבסורדיות ותפניות לא צפויות.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 נפשות מתות

נפשות מתות
מאת: ניקולי וסילייביץ' גוגול

סיפור המעשה של נפשות מתות פשוט לכאורה: צ'יצ'יקוב, נוכל מצוי, עובר בכרכרתו ברחבי רוסיה וקונה מבעלי אחוזות זכויות של איכרים וצמיתים שמתו אך עודם רשומים כחיים - "נפשות מתות", כפי שנקראו אז. במסעותיו ובהרפתקאותיו של צ'יצ'יקוב נחשפים הטמטום והסיאוב של הביורוקרטיה ושל החברה הרוסית, ונראה כאילו מגמתו של הסופר לבקר את המציאות הרוסית בעזרת סאטירה חברתית ריאליסטית נוקבת.

הוצאה לאור: דביר

סיווג: ספרות מתורגמת

 סופו של מיסטר Y

סופו של מיסטר Y
מאת: סקרלט תומס

חייה של אריאל מנטו, דוקטורנטית צעירה באוניברסיטה, משתנים ביום שבו היא מתחילה לעבוד על התזה שלה המתמקדת בניסויי מחשבה בספרות. במהלך יממה אחת, הבניין שבו היא עובדת מתמוטט ברעידת אדמה, המנחה שלה נעלם, ובחנות של ספרים משומשים היא מוצאת עותק נדיר מן הנדיר של סופו של מיסטר Y – ספרו של המדען הידוע לשמצה תומאס לומס, שנכתב במאה ה-19 ונחשב למקולל.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 ספר הגורלות

ספר הגורלות
מאת: בראד מלצר

איש לא ידע שזה מתקרב. תוך שש שעות אחד מהם היה אמור למות. זה מה שהיה כתוב בספר בן 200 שנה, ׳ספר הגורלות׳, וזה מה שאמר ווס הולווי, עוזרו השאפתני של נשיא ארצות־הברית, על היום ששינה את חייו לתמיד.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 עקיצת האקנתוס

עקיצת האקנתוס
מאת: רותי רום

רומן היסטורי סוחף ומרתק, ויכולת תיאורית יוצאת דופן המקימה לחיים את אמסטרדם של 1720 ושל ימינו אנו.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2008
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים