הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ינואר 2008 - כל הספרים
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 זהות - ספרויות יהודיות בלשונות לעז

זהות - ספרויות יהודיות בלשונות לעז
מאת: גרשון שקד

"הספר נכתב על ידי אדם שהוא קצת מכאן וקצת משם, או בלשונו של ברנר, קצת אובד עצות וקצת דיאספורין. לאחר שהקדשתי שנים רבות מחיי להבין את הכאן, רציתי, כמי שנשתל פעמיים... להבין את השם שממנו באתי, ושממנו אינני יכול כנראה, להתנער."

הוצאה לאור: הוצאת הספרים של אוני' חיפה

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 טעם של מקום

טעם של מקום
מאת: חנוך בר-שלום

המיגוון המרתק של מטבחים שונים שניתן למצוא בישראל, על שפע הפירות והירקות שבה, משמשים לחנוך בר-שלום כאוצר קולינרי. הוא מוסיף קצת מהטעם המקומי, משנה מעט לפי המצרכים המצויים כאן, מתאים קמעה לפי העונות ומצב הרוח - והכול מצטרף לחגיגה אמיתית של צבעים, ריחות וטעמים.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרי פנאי ואוכל

 יומו האחרון של נידון למוות, קלוד גה

יומו האחרון של נידון למוות, קלוד גה
מאת: ויקטור הוגו

יומו האחרון של נידון למוות מציג בצורה גבישית וממוקדת – וכן מהפכנית לזמנה – את הנושא החולף כחוט השני לאורך כל שנות יצירתו הענפה של הוגו; נושא עונש המוות, מעורטל מצדקנות והזרה, זוכה לדיון בעטו של הפרקליט המוכשר ביותר בלשון הצרפתית בכל הזמנים.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 ילדת טבע

ילדת טבע
מאת: קרל היאסן

מה קורה כשאם חד הורית משוחררת ומעט מטורללת, שהפסיקה לקחת את הכדורים הפסיכיאטריים שלה ומאז היא שומעת את אותם שני שירים המתנגנים בראשה בו-זמנית, חוזרת הביתה בתום יום קשה במיוחד ובאמצע ארוחת הערב מקבלת שיחת טלפון מאיש מכירות, שבסופה הוא קורא לה "פרחה מיובשת"?

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות מתורגמת

 ימים יגידו, אנה

ימים יגידו, אנה
מאת: מירה מגן

אנה מרכיבה את אחיה הקטן על אופניים. הילד נופל וראשו נחבט במזח. זו נקודת הפתיחה בספרה החדש של מירה מגן, ומאותו הרגע משתנה הכל: טעם הלחם, גובה השמים, צבע הים.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 כופרת

כופרת
מאת: אייאן חירסי עלי

סיפורה של חירסי עלי מדגים כיצד ילדה קטנה, נבונה, סקרנית וצייתנית, מתפתחת ללוחמת חירות נועזת. לנוכח מאבקו של העולם המערבי לאזן בין אידיאלים דמוקרטיים ולחצים דתיים, נודעת לספר משמעות מיידית לגבי חיי כולנו.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 להרבות טוב בעולם: בודהיזם, מדיטציה, פסיכותרפיה

להרבות טוב בעולם: בודהיזם, מדיטציה, פסיכותרפיה
מאת: אסתר פלד

ספרה הסוחף ומלא העוצמה של אסתר פלד – אשר ערוך כרצף של מונחי יסוד של החשיבה הבודהיסטית – נולד מתוך סדרה של הרצאות לקהל הרחב שעסקו בהשוואה בין החשיבה הבודהיסטית לחשיבה הפסיכואנליטית. הוא מבקש להביא בשפה פשוטה רעיונות אשר לעתים קרובות אינם פשוטים כלל ועיקר. הוא מכוון לענות על הצורך של אלה המבקשים להבין, בתוך העולם החילוני החומרני שבו אנו חיים, את משמעות הקיום האנושי מתוך פרספקטיבה בודהיסטית.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 מוזרולוגיה

מוזרולוגיה
מאת: ריצ'רד וייסמן

הצד המוזר והחריג של ההתנהגות האנושית הוא תחום מרתק, שהפרופסור לפסיכולוגיה ריצ'רד וייסמן חקר אותו לעומק במשך עשרים שנה. הוא חקר, למשל, כיצד אישיותנו עוצבה על פי החודש שבו נולדנו, חשף את המדע הסודי שמאחורי הספיד-דייטינג ומודעות השידוכים, וחקר מה חוש ההומור של האדם מגלה על מעמקי נפשו.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש ינואר 2008
מוצגים 51 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים