הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2007 - מקור ושירה
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אחרי השתיקה: שירים

אחרי השתיקה: שירים
מאת: רוברט וייטהיל-בשן

לאחר 26 שנות שתיקה יחסית מאז הופעת ספרו האחרון "אפס מקום", חוזר רוברט וייטהיל-בשן ביתר שאת, מבוגר יותר, חריף יותר, ועשיר בתובנה ובהומור.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 אלוהים לא מרשה

אלוהים לא מרשה
מאת: חנוך דאום

בספר מרגש חושפני במיוחד עושה דאום חשבון נפש עם אביו הקפדן ומסוגר, עם הקהילה הדתית ממנה בא שאליהם הוא חש אמביוולנטיות בלתי פתורה, עם אשתו עם אלוהים ובעיקר עם עצמו. ללא רחמים הוא מתאר את רגעי ההשפלה, הכאב, הדחייה, יחסים הומוסקסואליים, אוננות שבאה ממקום של לענג את עצמך בשיממון צחיח חברתי.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 בלוק #04 ערים זמניות

בלוק #04 ערים זמניות
מאת: כרמלה יעקבי-וולק יפתח אלוני (עורכים ראשיים)

הגיליון הרביעי של כתב העת בלוק (ראה אור בחודש יוני 2007) עוסק בשאלה מהן "ערים זמניות"? כיצד תופעות זמניות בעיר מגדירות מחדש את הסביבה? כיצד אירועים זמניים מייצרים שינוי חברתי, ומעצבים את העיר שתכנונה הוכתב (לכאורה) מלמעלה?

הוצאה לאור: בלוק

סיווג: כתבי עת

 גולם במעגל

גולם במעגל
מאת: לילי פרי

מהדורה חדשה לרומן מאת לילי פרי, שראה אור לראשונה בשנת 1966. גיבורתו היא מיקי סתיו, בחורה צעירה המנסה ללא הצלחה ליצור דו שיח עם העולם. היא גדלה בבית, שאם לא תציית לכלליו החמורים, היא עלולה "להרוג בקלות את גברת סתיו, שלפני מותה תספיק להרוג את מר סתיו." מיקי המיואשת מעמידה פני אומץ ושליטה במצב: היא מוסיפה להיאבק על הרצון להיות נחשקת ומוערכת אף שמחזריה נפוצים ממנה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 דווקא 3, כתב עת, ארץ יידיש ותרבותה

דווקא 3, כתב עת, ארץ יידיש ותרבותה
מאת: בני מר - עורך

יידיש וארץ ישראל אינם דבר והיפוכו הגיליון השלישי של "דווקא" חושף את נוכחותה הנפקדת של היידיש, כמין מאהבת נסתרת, בארץ ישראל. "דווקא" מתחיל בהתחלה, בסיפור על האיגרות המרגשות ששלחה ייִדישע-מאַמע מירושלים לבנה בקהיר במאה ה-16 איגרות שנמצאו בגניזה הקהירית ופוענחו על ידי הפרופ' חוה טורניאנסקי.

הוצאה לאור: בית שלום עליכם

סיווג: כתבי עת

 הארץ שטה

הארץ שטה
מאת: חגי דגן

הרומן הארץ שטה הוא קודם כל שיר אהבה לארץ הזאת, ארץ ישראל צנועה וצנומה אך גם נלהבת יותר - ארץ שאולי היתה כאן פעם ואולי לא היתה מעולם, והיא רק נרמזת לנו מתוך השירים הישנים והזכרונות הצורבים במתיקותם, ומתוך תחושת אובדן הדרך של ההווה.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 המתמחה

המתמחה
מאת: גל אמיר

לרבקה בן-ניסן היה כל מה שאישה יכולה לחלום עליו - משפחה עתירת ממון, בעל אוהב ותעודת סיום בהצטיינות של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. העתיד נראה ורוד, מה גם שרבקה מתקבלת כמתמחה בעריכת דין אצל קרובת משפחה, הנחשבת עורכת הדין הפלילית הטובה בצפון.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 ירושלים משחקת מחבואים

ירושלים משחקת מחבואים
מאת: אריאלה דים

שלושת הספרים של אריאלה דים שהתפרסמו בעבר בנפרד, נקבצו יחד בכרך זה, הכולל את עיקר כתיבתה הספרותית. כתבים אלה נכתבו בעשר השנים האחרונות של חיי אריאלה, שכתיבתה נגדעה עם מותה בשנת תשמ"ה. לספר הוקדם מבוא מאת יהודה ליבס, המתאר את דרכה המיוחדת של אריאלה מחקר התנ"ך אל הכתיבה הספרותית.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2007
מוצגים 12 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים