הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 הסוד

הסוד
מאת: רונדה בירן

במשך מאות שנים נשמר הסוד בידי בודדים. רבים חמדו אותו והוא הוסתר, אבד, נגנב ונקנה בכסף רב. כמה מגדולי האנושות - אפלטון, גליליאו, שקספיר, בטהובן ואיינשטיין - ידעו והבינו אותו. עתה הוא נחשף לעולם כולו.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרי מודעות ורוחניות

 הסחת דעת

הסחת דעת
מאת: הנינג מנקל

אישה בוערת בשדה חקלאי. היא מתלקחת כמו לפיד אל מול השמים. זמן קצר אחר כך מתגלה בחוף הים גופתו של שר משפטים לשעבר שהוּכּה למוות בגרזן וקורקף. גורל זהה מחכה גם לסוחר אמנות מפוקפק. הרציחות נושאות סממנים ברורים של רוצח סדרתי מעורער בנפשו .

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרות מתורגמת

 הסרטים הסמויים מן העין

הסרטים הסמויים מן העין
מאת: משה צימרמן

ספרו של משה צימרמן, הסרטים הסמויים מין העין, מנסה לבדוק – לראשונה בחקר הקולנוע הישראלי – את התהליכים שבעטיים הופך סרט לפופולרי ולקאנוני. כלומר, במובן הרחב ביותר, האופן שבו הסרטים המצליחים והנחשבים ממלאים תפקיד מרכזי בשימור העוצמה של הקפיטליזם והבורגנות בישראל.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 השיניים התותבות של גורג וושינגטון

השיניים התותבות של ג'ורג' וושינגטון
מאת: רוברט דארנטון

הכל מוזר במאה השמונה-עשרה, כשבוחנים את הדברים בפרוטרוט," כותב דארנטון, אחד ההיסטוריונים המקוריים, מעמיקי התובנה והמשעשעים ביותר של זמננו, שהתמחה במאה הגדולה של הצהרת זכויות האדם, מלחמת העצמאות של אמריקה והמהפכה הצרפתית.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 השליטה הגברית

השליטה הגברית
מאת: פייר בורדייה

ספרו של פייר בורדיה, השליטה הגברית (1998), הוא לכל הדעות טקסט יסוד בתיאוריה של יחסי הכוח. מושג "האלימות הסמלית" שטבע בורדיה מבקש להתגבר על האלטרנטיבה בין כפייה להסכמה. יעילותה של האלימות הסמלית טמונה בדיוק בכך שהיא מוטמעת בגופים, בהביטוס. דבקותו של הנשלט בסדר הקיים היא פרי הפנמה של המיונים, העוברים כטבעיים, ושישותו החברתית של הנשלט היא תוצרה.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חיי שניים

חיי שניים
מאת: ויקראם סת

שאנטי בהארי סת נולד ב-1908 בהודו ובשנות השלושים נשלח לברלין ללמוד רפואת שיניים. שם הצטלבה דרכו בראשונה עם אשתו לעתיד, צעירה יהודייה הנאמנה למולדתה גרמניה. החברות בין שאנטי השחור להני היקית פרחה, וכשהני נמלטה מגרמניה לאנגליה, חודש לפני פרוץ המלחמה, פגשה בתחנת ויקטוריה את האדם היחיד שהכירה שם: שאנטי.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 חילי (חיילי) סלמיס

חילי (חיילי) סלמיס
מאת: חויר סרקס

תעלומה מרתקת מתקופת מלחמת האזרחים אינה נותנת מנוח לחויר סרקס, עיתונאי ספרדי מתוסכל החולם להיות סופר מצליח. הוא יוצא לדרך ארוכה של איסוף מידע וראיות ומתחקה אחרי קורותיו של סופר ידוע, אחד האידאולוגים החשובים של הפשיזם בארצו, הנמלט מהוצאה להורג.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרות מתורגמת

 חירות קשה - מסות על יהדות

חירות קשה - מסות על יהדות
מאת: עמנואל לוינס

רוב המסות המקובצות בספר חירות קשה (1976) מאת עמנואל לוינס – ללא ספק אחד מספריו החשובים, הקריאים והמצוטטים ביותר, אשר עוסק בסוגיות יהודיות שונות – הופיעו תחילה בבמות שונות בצרפת, חלקן בכתבי עת אקדמיים וחלקן בעיתונות הצרפתית היהודית והלא-יהודית: יומונים ארציים גדולים, ביטאוני הקהילה היהודית וכתבי עת ספרותיים. הן התפרסמו בשנים 1973-1951, ותכופות חוברו בלחץ אירועים מסוימים או לרגל הזדמנויות מיוחדות.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2007
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים