הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2007 - כל הספרים
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 בגלגול הזה

בגלגול הזה
מאת: דארה הורן

ציור של שאגאל בשווי מיליון דולר נגנב ממוזיאון בניו יורק בשעת קוקטייל לפנויים-פנויות. הגנב (האחרון שחושדים בו) הוא בנג'מין זיסקינד - צעיר גרוש, ילד פלא בעבר וכותב שאלות לחידוני טלוויזיה בהווה - שבטוח כי ציור זה היה תלוי בסלון של הוריו. בזמן שהוא מנסה להתחמק מהמשטרה הוא גם מנסה לברר, יחד עם אחותו התאומה שרה, איך הגיע הציור למוזיאון, והאם

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מתורגמת

 בגלל שההר שם

בגלל שההר שם
מאת: עמיקם כהן

סיפור של הצלחה, כפי שהיא נראית בעיניו של עמיקם כהן, מי שחתום ביחד עם הצוות שלו על אחת ההצלחות העסקיות המרשימות בישראל: חברת פרטנר תקשורת.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ניהול, שיווק וכלכלה

 בלוק #04 ערים זמניות

בלוק #04 ערים זמניות
מאת: כרמלה יעקבי-וולק יפתח אלוני (עורכים ראשיים)

הגיליון הרביעי של כתב העת בלוק (ראה אור בחודש יוני 2007) עוסק בשאלה מהן "ערים זמניות"? כיצד תופעות זמניות בעיר מגדירות מחדש את הסביבה? כיצד אירועים זמניים מייצרים שינוי חברתי, ומעצבים את העיר שתכנונה הוכתב (לכאורה) מלמעלה?

הוצאה לאור: בלוק

סיווג: כתבי עת

 גוג ומגוג

גוג ומגוג
מאת: מרדכי מרטין בובר

ראה אור לראשונה בשנת 1941, משיחיות, אפוקליפסה, יצרים, קנאה ואהבה - הם חומרי הגלם של הסיפור ההיסטורי הגדול גוג ומגוג מאת מרדכי מרטין בובר. באמצעות דמויותיהם של שניים מגדולי תנועת החסידות, המתגוששים על הדרך הנכונה ל"תיקון עולם", משרטט הסופר והפילוסוף הגדול את עולמה המיסטי של המשיחיות היהודית במלוא עוזה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 גולם במעגל

גולם במעגל
מאת: לילי פרי

מהדורה חדשה לרומן מאת לילי פרי, שראה אור לראשונה בשנת 1966. גיבורתו היא מיקי סתיו, בחורה צעירה המנסה ללא הצלחה ליצור דו שיח עם העולם. היא גדלה בבית, שאם לא תציית לכלליו החמורים, היא עלולה "להרוג בקלות את גברת סתיו, שלפני מותה תספיק להרוג את מר סתיו." מיקי המיואשת מעמידה פני אומץ ושליטה במצב: היא מוסיפה להיאבק על הרצון להיות נחשקת ומוערכת אף שמחזריה נפוצים ממנה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 דברים שרואים מכאן

דברים שרואים מכאן
מאת: סמדר שיפמן

דברים שרואים מכאן מתאר ומפרש את יצירותיהם של שלושה יוצרים מרכזיים בפרוזה העברית: דויד גרוסמן, אורלי קסטל-בלום ומאיר שלו. דרך הקריאה ביצירותיהם עוסק הספר במאפייניו של הפוסטמודרניזם הישראלי. שלושה יוצרים אלה משקפים בספריהם, כל-אחד בדרכו, את הדיאלקטיקה שבין המודרניזם לפוסטמודרניזם.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דווקא 3, כתב עת, ארץ יידיש ותרבותה

דווקא 3, כתב עת, ארץ יידיש ותרבותה
מאת: בני מר - עורך

יידיש וארץ ישראל אינם דבר והיפוכו הגיליון השלישי של "דווקא" חושף את נוכחותה הנפקדת של היידיש, כמין מאהבת נסתרת, בארץ ישראל. "דווקא" מתחיל בהתחלה, בסיפור על האיגרות המרגשות ששלחה ייִדישע-מאַמע מירושלים לבנה בקהיר במאה ה-16 איגרות שנמצאו בגניזה הקהירית ופוענחו על ידי הפרופ' חוה טורניאנסקי.

הוצאה לאור: בית שלום עליכם

סיווג: כתבי עת

 האחים הימלר

האחים הימלר
מאת: קטרין הימלר

קטרין הימלר, שסבא שלה היה אחיו של הפושע הנאצי היינריך הימלר, מתמודדת עם עברה המשפחתי באומץ לב, וחושפת כיצד משפחת הימלר הרגילה לכאורה, היתה חלק מרשת הפשע שאליה השתייכו גרמנים רבים כל-כך. הימלר עוקבת אחרי סבא שלה, ארנסט, ומגלה כי המעורבות שלו בשלטון הנאצי היתה עמוקה בהרבה מכפי שסופר לה.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש ספטמבר 2007
מוצגים 56 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים