הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2007 - עיון והגות, חברה ובקורת
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבא
 40X40 ארבעים מגדלים - ארבעים שנה

40X40 ארבעים מגדלים - ארבעים שנה
מאת: ישראל גודוביץ

40X40 ארבעים מגדלים - ארבעים שנה הוא דיאלוג אורבני בין האייקון הנקרא "מגדל" ובין מיקומו בעיר ובסביבה, מזווית אישית של האדריכל ישראל גודוביץ, לשעבר מהנדס העיר תל אביב.

הוצאה לאור: עם עובד

סיווג: ספרי אומנות ועיצוב

 אלים וגיבורים

אלים וגיבורים
מאת: גוסטאב שוואב

הספר אלים וגיבורים מאת גוסטאב שוואב, שראה אור בראשונה בשנת 1840, זכה להצלחה בלתי רגילה מיד עם צאתו לאור, תורגם ללשונות רבות, ונחשב עד היום לספר הסמכותי והמלהיב ביותר אודות המיתולוגיה היוונית.

הוצאה לאור: כנרת דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בין שדרות לשדרות רוטשילד

בין שדרות לשדרות רוטשילד
מאת: עודד היילברונר, מיכה לוין - עורכים

אסופת המאמרים בין שדרות לשדרות רוטשילד עוסקת באחת השאלות הרלוונטית ביותר כיום לחברה הישראלית: האם ישראל הנה מדינה ללא פריפריה או פריפריה ללא מדינה? משאלה זו נגזרות שאלות נוספות: מי קובע היכן הפריפריה והיכן המרכז? עד כמה מושגים אלה אמיתיים או מומצאים? מהם המקורות ההיסטוריים לחלוקה זו וכיצד השתנו יחסי הכוחות ביניהם לאורך השנים? ולבסוף, האם קיים ייחוד ישראלי בחלוקה זו לעומת מדינות אחרות בעולם?

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 בני-אדם וחיות אחרות באספקלריה היסטורית

בני-אדם וחיות אחרות באספקלריה היסטורית
מאת: בנימין ארבל, יוסף טרקל, סופיה מנשה - עורכים

בני-אדם וחיות אחרות באספקלריה היסטורית הוא קובץ מאמרים שנכתבו על-ידי תשעה-עשר חוקרים מתחומי ההיסטוריה, תולדות האמנות, הארכיאולוגיה, הזואולוגיה והאנתרופולוגיה. הקובץ עוסק בהיבטים שונים של הזיקה בין אנשים לחיות בתרבויות שונות, משחר ההיסטוריה ועד ימינו.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 דעותיהם של אנשי העיר המעולה

דעותיהם של אנשי העיר המעולה
מאת: אל־פאראבי

אבו נצר אל-פאראבי (870 בערך-950) נודע בכינוי "הפילוסוף השני" ממשיכו של ראשון הפילוסופים אריסטו. אל-פאראבי הוא שסייע בהפיכת הפילוסופיה הקלאסית לחלק מעולמם הרוחני של האינטלקטואלים דוברי הערבית בימי-הביניים.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור אוניברסיטת ת"א

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הזיכרון האנושי

הזיכרון האנושי
מאת: ג'ונתן קוט

בסוף שנות ה-90 איבד הסופר המוערך ג'ונתן קוט חמש-עשרה שנים מחייו. בעקבות כמה וכמה מחזורים של טיפולים בהלם חשמלי, נגד הדיכאון הקליני החמור ממנו סבל, לא יכול היה קוט לזכור דבר מכל מה שחווה מ- 1985 עד שנת 2000. לא נותר ולו בדל זיכרון ממערכות היחסים האינטימיות שלו, ממסעותיו, מכתביו, מן השמחה והצער שחווה. עולמו של קוט חרב עליו בשל האובדן הזה, אולם הוא גייס את כוח רצונו כדי לנסות ולהבין מה בדיוק קרה לו, ולחקור את מסתורי הזיכרון האנושי.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 הסימפסונים ופילוסופיה

הסימפסונים ופילוסופיה
מאת: וויליאם ארווין, מרק ט. קונראד, איאון ג'. סקובל

"סימפסונים" עשירה בסאטירה, ואין ספק שהיא אחת הקומדיות האינטליגנטיות והמצליחות ביותר שמשודרות כיום בטלוויזיה. אולם צפייה קפדנית בה חושפת רבדים קומיים שהם מעבר לפארסה; יש בה שכבות על שכבות של סאטירה, משמעויות כפולות, רמיזות לתרבות גבוהה ופופולארית, הומור חזותי, פרודיות והומור עצמי.

הוצאה לאור: פן וידיעות ספרים

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הקסם שבקשר - אינטרטקסט, קריאה ופיתוח חשיבה

הקסם שבקשר - אינטרטקסט, קריאה ופיתוח חשיבה
מאת: אילנה אלקד-להמן

הספר דן בתופעה התרבותית המכונה "אינטרטקסטואליות"? כיצד מפתחים יכולת לקשר בין יצירה ספרותית לבין עולמנו התרבותי? איך ניתן לקשר בין קריאה, הוראה ופיתוח חשיבה?. ייחודו של הספר הוא בתפיסה המשלבת התייחסות לתהליכי קריאה, הוראה והוראת ספרות בפרט, ופיתוח החשיבה. בספר דוגמאות מתחום הספרות, הקולנוע, המוזיקה והאמנות הפלסטית, תוך קריאה בשלוש יצירות ספרות שונות

הוצאה לאור: מכון מופ"ת

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2007
מוצגים 20 ספרים ב 3 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים