הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2007 - מקור ושירה
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 --הבא
 אקדמות יט, כתב עת למחשבה יהודית

אקדמות י"ט, כתב עת למחשבה יהודית
מאת: עמיחי ברהולץ, דוד ענקי (עורכים)

גיליון יט של אקדמות ממשיך שני צירים שבהם עסק הגיליון הקודם, האחד על אודות היחס לגויים והאחר בסוגיות אתיקה. המאמר הפותח עוסק באתיקה סביבתית. כותב המאמר, שמואל חן, טוען שדווקא הציבור הדתי-לאומי המעלה על נס את מצוות יישוב הארץ, צריך היה לגלות רגישות רבה יותר לשאלות של יישוב העולם ואיכות הסביבה, ההולכות ותופסות מקום חשוב בשיח העולמי.

הוצאה לאור: בית מורשה בירושלים

סיווג: כתבי עת

 געגועי לקיסינגר

געגועי לקיסינג'ר
מאת: אתגר קרת

ספרו של קרת געגועי לקיסינג'ר ראה אור בשנת 1994. זהו ספרו השני של אתגר קרת, יליד 1967.בספר חמישים סיפורים קצרים מהמציאות הדמיונית המחפשים אחר הקשר שבין סיטואציות מחיי היומיום - (בית ספר, צבא, יחסי הורים-ילדים, גבר -אשה וכו) - ובין עולם אלטרנטיבי- בדיוני. כך בכל אופן כתוב בגב הספר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 הכלב היהודי - דער יידישער הונט

הכלב היהודי - דער יידישער הונט
מאת: אשר קרביץ

הכלב היהודי הוא סיפורו של כורש, כלב יוצא דופן, שנולד בשנת 1935 למשפחה יהודית בגרמניה, ומת בשנת 1947, אחרי ההכרזה על הקמת מדינת ישראל. זהו סיפור גבורה והישרדות, סיפור על חברות אמיצה, שבוחן את משמעותה של נאמנות, את משמעותם של ערכים אנושיים ולא-אנושיים, ואת משמעותם של החיים בתקופות קשות ובכלל.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מקור

 הפרפר חוצה את הכביש

הפרפר חוצה את הכביש
מאת: אוה קילפי

אוה קילפי היא משוררת וסופרת פינית עטורת פרסים, שפרסמה עד כה יותר משלושים ספרים ושתורגמה לשפות רבות. שירתה מתמקדת בעיקר ביחסים בין אדם לרעהו - זוגיוּת, הורוּת, בדידוּת, חברוּת, התמודדוּת אמיצה עם הזִקנה ועם המוות - ובמארג הקשרים הסבוכים בין האדם לבין עולם החי והצומח.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 טיוטה לרב-מכר

טיוטה לרב-מכר
מאת: יהודית שמר

מאיר נאמן - סופר מוערך, מו"ל מצליח, נשוי בשנית לאישה צעירה ממנו שהיא סופרת בעצמה - נמצא בצרות. הוא סובל ממשבר כתיבה חמור. זה חודשים ארוכים שאין הוא מצליח להוציא תחת ידו ולו פסקה אחת ראויה, וספרו, השואב את השראתו מתעלומת חייו ומותו של אדגר אלן פּו, אינו מתחיל כלל לקרום עור וגידים. אשתו, לעומת זאת, ממשיכה "לייצר" בשטף את ספרי החוזרת בשאלה המתקתקים שלה - ובהצלחה ניכרת, וכל כמה שהוא מתייחס אל פועלה הספרותי בביטול לגלגני, הוא מתחיל לחוש כלפיה קנאת סופרים.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 מאחורי הערפל

מאחורי הערפל
מאת: אופיר טושה גפלה

בלבו של עמנואל פיקנט, מאבטח צעיר חסר שאיפות המתגורר עם אדריאן, דודתו המוזרה, מקנן חלום גדול. הוא רוצה לפגוש את האחת, זו שלגביה לא יהיו לו ספקות, זו שתהיה לתמיד. בלילה ערפילי, טבול במסתורין, נקרית לו הזדמנות חייו, ולמחרת, עם שחר, הוא אינו יודע אם היתה הזיה או מציאות. אך הוא לא ישקוט ולא ינוח עד שתתברר לו האמת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מרכז בעלי מלאכה

מרכז בעלי מלאכה
מאת: עינת יקיר

רפאל קלמן, צייר שעזב זה לא כבר את אשתו ובתו, משחזר במהלך יממה וחצי את הנסיבות ואת רצף אירועי העבר שהובילו אותו אל הרגע הנוכחי של חייו, אל קיום תלוש, חסר תשוקה, על סף התפוררות.

הוצאה לאור: כתר ספרים

סיווג: ספרות מקור

 נוצת יען

נוצת יען
מאת: מרים רום

תינוקת נולדת בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, ושורדת בנס תודות לנחישותה של אמה וטוב לבם של אנשים פשוטים. אישה ישראלית נוטשת את חייה המוגנים ויוצאת למסע בעקבות אביה שלא הכירה. זקן פולני אותו היא פוגשת בקרקוב, מסייע במסע החיפוש, ואולי בעצם מסבך אותו.

הוצאה לאור: גוונים

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש יולי 2007
מוצגים 9 ספרים ב 2 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים