הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2007 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 חכמים, ימי יבנה עד מרד בר כוכבא

חכמים, ימי יבנה עד מרד בר כוכבא
מאת: בנימין לאו

חורבן בית המקדש השני חִייב שינוי כיוון. כשלון המרד הגדול והיעדרו של בית מקדש הכתיבו תנאים חדשים להתפתחות היהדות. רבן יוחנן בן זכאי הוביל את המנהיגות ליבנה והחל במפעל אדיר של שיקום היהדות דרך היצירה של בית המדרש. מעתה, יבנה תהפוך לסמל של מתינות, השלמה עם הגורל וויתור על חירות מדינית.

הוצאה לאור: בית מורשה בירושלים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 טיוטה לרב-מכר

טיוטה לרב-מכר
מאת: יהודית שמר

מאיר נאמן - סופר מוערך, מו"ל מצליח, נשוי בשנית לאישה צעירה ממנו שהיא סופרת בעצמה - נמצא בצרות. הוא סובל ממשבר כתיבה חמור. זה חודשים ארוכים שאין הוא מצליח להוציא תחת ידו ולו פסקה אחת ראויה, וספרו, השואב את השראתו מתעלומת חייו ומותו של אדגר אלן פּו, אינו מתחיל כלל לקרום עור וגידים. אשתו, לעומת זאת, ממשיכה "לייצר" בשטף את ספרי החוזרת בשאלה המתקתקים שלה - ובהצלחה ניכרת, וכל כמה שהוא מתייחס אל פועלה הספרותי בביטול לגלגני, הוא מתחיל לחוש כלפיה קנאת סופרים.

הוצאה לאור: מטר

סיווג: ספרות מקור

 יום אחד בחייהן - יומנן של נשים

יום אחד בחייהן - יומנן של נשים
מאת: ג'וני ב.קול, רבקה ג'ופריי, ב.ק. רחרה

מה מעסיק נשים במהלך יום אקראי אחד בחייהן? חמש-מאות עשרים-ותשע נשים מכל רחבי ארצות-הברית נענו לקריאתן של עורכות ספר זה לתעד שעה אחר שעה של יום אקראי אחד בחייהן – יום שלישי, ה-15 לאוקטובר 2002. יום חול רגיל של אמצע שבוע.

הוצאה לאור: מילים

סיווג: ספרות לא בדיונית

 ימי פומפיי האחרונים

ימי פומפיי האחרונים
מאת: אדוארד בולוור ליטון

פומפיי, עיר עתיקה באיטליה בסמוך לנאפולי, נקברה בשנת 79 לספירה תחת שכבת אפר געשי בעובי 6 מטרים עקב התפרצות הר הגעש וזוב. חשיפתה בשנת 1748 עוררה עניין רב בארכיאולוגיה של הזמן העתיק. ממצאי החפירות מספקים עד היום עדות שאין כדוגמתה על חיי היומיום בתקופה הרומית העתיקה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות לא בדיונית

 כי טובים דודיך מיין פירוש מקורי לשיר השירים

כי טובים דודיך מיין פירוש מקורי לשיר השירים
מאת: מאיר רוטנברג

הספר כולל שני חיבורים מאת מאיר רוטנברג: הראשון, כי טובים דודיך מיין - פירוש מקורי לשיר השירים, והשני - כללי תחביר נעלמים של לשון המקרא, שיצא לאור ב-1979 ורואה כאן אור בהדפסה חוזרת.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 לחיות עם הסכסוך - ניתוח פסיכולוגי-חברתי של החברה היהודית בישראל

לחיות עם הסכסוך - ניתוח פסיכולוגי-חברתי של החברה היהודית בישראל
מאת: דניאל בר-טל

בספר זה נסקרים ומוערכים מהותם, תוכנם ועוצמתם של הכוחות הפסיכולוגיים-חברתיים המעורבים בסכסוך הישראלי-ערבי והרוֹוחים בקרב החברה היהודית בישראל. כוחות אדירים אלו מעצבים במידה רבה את הסכסוך ואת אפשרויות פתרונו, והם נובעים מזיכרונות קולקטיביים (גלוּת, שואה) ומשנות הסכסוך המתמשך.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מאחורי הערפל

מאחורי הערפל
מאת: אופיר טושה גפלה

בלבו של עמנואל פיקנט, מאבטח צעיר חסר שאיפות המתגורר עם אדריאן, דודתו המוזרה, מקנן חלום גדול. הוא רוצה לפגוש את האחת, זו שלגביה לא יהיו לו ספקות, זו שתהיה לתמיד. בלילה ערפילי, טבול במסתורין, נקרית לו הזדמנות חייו, ולמחרת, עם שחר, הוא אינו יודע אם היתה הזיה או מציאות. אך הוא לא ישקוט ולא ינוח עד שתתברר לו האמת.

הוצאה לאור: כתר

סיווג: ספרות מקור

 מבוך הזיתים

מבוך הזיתים
מאת: אדוארדו מנדוסה

מריאם ולילה, שתי נשים, שדור אחד ופער עצום בהשקפה על אהבה ומשפחה מפרידים ביניהן, נקשרות זו לזו בנסיבות מצמררות של מלחמה, אובדן וגורל. בעודן עומדות בפני סכנות הולכות וגוברות סביבן - הן בבית והן ברחובות קאבול - נוצרת ביניהן אחווה שעושה אותן אחיות זו לזו וגם אם ובתה, ודבר זה עתיד בסופו של דבר לשנות לא רק את מהלך חייהן אלא גם את זה של הדור הבא.

הוצאה לאור: הספריה החדשה

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2007
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים