הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש יולי 2007 - כל הספרים
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבא
 הססנות

הססנות
מאת: בנג'מין קאנקל

דווייט בן העשרים ושמונה מתגורר בניו יורק בדירה מבולגנת. בבוקר הוא גורר את עצמו לעבודה בענק התרופות "פייזר" ובערב מגלגל ג'וינטים. החיים שלו תקועים. הוא סובל מאחד החולאים הגדולים של זמננו - הססנות פתולוגית שהופכת שפע לסבל והזדמנות לקללה.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 הפנים שפרצו מן הדף

הפנים שפרצו מן הדף
מאת: אורה מורג

משפחה האופטמן היא משפחה נאצית החרדה לגורלה לאחר מלחמת העולם השנייה בשל המרדף אחרי הנאצים. המשפחה בורחת למדינת ישראל באוניית מעפילים תחת זהות בדויה של משפחה יהודית ומנסה להשתלב בארץ. הנער הלמוט האופטמן הולך לבית הספר ומנסה להתחיל בחיים חדשים. יום אחד בהפגנה הגדולה נגד אוניית האקסודוס אחת הבנות מכיתתו מזהה את אביו כקצין האס.אס שהיה אחראי על מחנה הריכוז שבו עבדה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרי ילדים נוער

 הפרפר חוצה את הכביש

הפרפר חוצה את הכביש
מאת: אוה קילפי

אוה קילפי היא משוררת וסופרת פינית עטורת פרסים, שפרסמה עד כה יותר משלושים ספרים ושתורגמה לשפות רבות. שירתה מתמקדת בעיקר ביחסים בין אדם לרעהו - זוגיוּת, הורוּת, בדידוּת, חברוּת, התמודדוּת אמיצה עם הזִקנה ועם המוות - ובמארג הקשרים הסבוכים בין האדם לבין עולם החי והצומח.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי שירה ואודות שירה

 הקסם שבקשר - אינטרטקסט, קריאה ופיתוח חשיבה

הקסם שבקשר - אינטרטקסט, קריאה ופיתוח חשיבה
מאת: אילנה אלקד-להמן

הספר דן בתופעה התרבותית המכונה "אינטרטקסטואליות"? כיצד מפתחים יכולת לקשר בין יצירה ספרותית לבין עולמנו התרבותי? איך ניתן לקשר בין קריאה, הוראה ופיתוח חשיבה?. ייחודו של הספר הוא בתפיסה המשלבת התייחסות לתהליכי קריאה, הוראה והוראת ספרות בפרט, ופיתוח החשיבה. בספר דוגמאות מתחום הספרות, הקולנוע, המוזיקה והאמנות הפלסטית, תוך קריאה בשלוש יצירות ספרות שונות

הוצאה לאור: מכון מופ"ת

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 השביעי - משיחיות בדור השביעי של חבד

השביעי - משיחיות בדור השביעי של חב"ד
מאת: יצחק קראוס

בספר דן קראוס במהפכה של תנועת חב"ד תחת מנהיגותו של הרבי מליובאוויטש בשישים השנים האחרונות. הוא חושף את המוטיב המשיחי של תנועה זו שהוא המניע לפעילות החב"דית רבת ההיקף. החל בחב"דניק העומד בקרן רחוב ומניח תפילין לעוברים ושבים, דרך בתי חב"ד המצויים כמעט בכל מקום על פני הגלובוס וכלה בפן הפחות מוכר, ניסיון לשכנע גויים לקיים את שבע מצוות בני נח.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 וודו: מבוא קצר

וודו: מבוא קצר
מאת: אסטריד רויטר

השם "וודו" מעלה בנו אסוציאציות של טקסים אקסטטיים שמעורבים בהם מוזיקה קצבית, ריקוד פרוע והעלאת קורבנות. הוא מזכיר סיפורי אימה על זומבים, מתים-חיים העושים את רצון אדוניהם, בובות שסיכות תחובות בהן, רוחות הנכנסות במאמינים ומדברות מגרונם.

הוצאה לאור: ההוצאה לאור בשיתוף מפה

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 חייבת את הנעליים האלה!

חייבת את הנעליים האלה!
מאת: פאולה ג'קובי

האישה האומללה היחידה שלא יכלה לחוות את הרגע המרגש של רכישת זוג נעליים היתה חוה, אסירה יחפה בגן העדן. אילו היתה איזו חנות נעליים באזור ההוא, ההיסטוריה של המין האנושי היתה ודאי ודאי מתפתחת באופן אחר.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: מדריכים וספרי מסעות

 חיים חדשים - דת, אימהות ואהבה עליונה בהגותו של אהרן דוד גורדון

חיים חדשים - דת, אימהות ואהבה עליונה בהגותו של אהרן דוד גורדון
מאת: עינת רמון

חיים חדשים מתאר את נסיונו הפילוסופי והדתי של אהרן דוד גורדון לבחון את החדש בעיניים מסורתיות ואת המסורת לנוכח אתגרי החיים המודרניים. פרשנותו של גורדון נסבה על שאלת הגדרת הכוח והשליטה ועל ההתעמקות בדרך שבה תופעת האימהות בטבע משלבת, לשיטתו, דאגה לזולת ועוצמה במובן הניטשיאני של המושג.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

ספרים שראו אור בחודש יולי 2007
מוצגים 53 ספרים ב 7 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים