הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007 - כל הספרים
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 עמרם

עמרם
מאת: אסף שור

אהבה, שנאה וזעם, אלימות ורוך: לא ניגודים, כי אם מעגלים פתוחים. שדות כהים ששני גברים בפנים מכוסים נלכדו בהם, ובגבם שתי נשים, כמה דמויות מוצללות ואי-אלו חתולי רחוב וכלבי בית, מדרכות ריקות וחצרות נטושות, מוט ברזל שהתלכלך בנתזים של דם ורסיסים של עצם, מתנות של אהבה.

הוצאה לאור: בבל

סיווג: ספרות מקור

 עראק זחלאווי

עראק זחלאווי
מאת: שמחה סיגן

שתי משפחות: האחת ישראלית מהאלפיון העליון, מתגוררת בווילה מפנקת באחד מפרברי תל אביב. האחרת היא משפחה פלשתינאית, השרויה בעוני משווע במחנה פליטים בגדה המערבית. אבל שתיהן נסחפות בעל כורחן לסיפור שישנה את חייהן מן הקצה אל הקצה.

הוצאה לאור: קוראים

סיווג: ספרות מקור

 פזורת יהודי מצרים

פזורת יהודי מצרים
מאת: ג'ואל בינין

ספרו של ג'ואל בינין הוא ניסיון ראשוני בהיסטוריוגרפיה הישראלית לספר את סיפורם של יהודי מצרים שלא תחת המטרייה הנרטיבית הציונית – אשר מבנה את ההיסטוריה היהודית בדיעבד, לצרכים לאומיים צרים בלבד, תוך ריקון הסובייקטים מעצמם – אלא דרך נרטיב-נגד מקומי, יהודי-ערבי.

הוצאה לאור: רסלינג

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 פרפטום מובילה

פרפטום מובילה
מאת: רן לוי

צמד המילים "פרפטום מובילה" הסעיר במשך מאות שנים את דמיונם של מליונים. כיום ידוע כי בניית "פרפטום מובילה" - מכונת נצח הפועלת מעצמה, ללא אנרגיה חיצונית כלשהי - היא בלתי אפשרית, אך במשך מאות שנים, ניסו ממציאים רבים לבנות מכונה שכזו.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרי מדעי אדם וטבע

 ציפור ציפור - הכתיבה והחיים הוראות הפעלה

ציפור ציפור - הכתיבה והחיים הוראות הפעלה
מאת: אן למוט

מדוע אנו כותבים? איך מתחילים רומן, ומתי יודעים שהשלמנו אותו? איך בונים עלילה, ומה הופך דמויות לאמינות? מה טוב בטיוטות גרועות ומה רע בפרפקציוניזם? איך מתמודדים עם מעצור כתיבה, ואיך עם קנאה בסופרים מצליחים יותר?

הוצאה לאור: עברית

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 צפון פרוע

צפון פרוע
מאת: שמעון ריקלין

לסגן-אלוף איצ'לה, המשתעשע בהבערת לבנון, יש חולשה לפקידים צבאיים. אחרי שאיבד את הפקיד החביב עליו בפעולה מיותרת לחלוטין, הוא יוצא למרדף נקמה חסר מעצורים, ומגייס לעזרתו את טר"ש יעקב זילברשטיין.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מקור

 קוסמופוליס

קוסמופוליס
מאת: דון דלילו

אֶריק פֶּקֶר, בן עשרים ושמונה, מגיח ממרומי דירת ה-104 מיליון דולר התלת-מִפלסית שלו ומתרווח בלימוזינה הלבנה המאובזרת לעילא שלו. כשהיה בן ארבע חישב פֶּקֶר כמה היה שוקל בכל אחד מכוכבי הלֶכֶת במערכת השמש. כעת הוא מנהל נכסים מיליארדר, וביום הזה, באפריל שנת 2000, הוא ניצב מול שתי משימות: להמשיך בהימור הרה אסון מול היֶן ולהסתפר בצדה השני של העיר.

הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן

סיווג: ספרות מתורגמת

 רומן אמריקאי

רומן אמריקאי
מאת: יהונתן גפן

רומן אמריקאי של יהונתן גפן נולד מן הרעיון שהסופר, שבילה הרבה בניו יורק, יכתוב נובלה ספרותית המורכבת כולה מביקוריו בבארים ושיחותיו עם שתיינים ב"תפוח הגדול"; ספר שישמש אוהבי ספרות וטיפות מרות. אבל התוכנית השתבשה. אמנם, בספר יש הרבה ניו יורק ולא מעט בארים (אפלים), אבל אלה משמשים כרקע למסע נפשי וזהותי סוחף ומטלטל.

הוצאה לאור: כנרת דביר

סיווג: ספרות מקור

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים