הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007 - כל הספרים
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 יצר לב האדמה

יצר לב האדמה
מאת: שהרה בלאו

יצר לב האדמה הוא ספר הבוחן את עוצמתו של היצר ותוהה על מהותה של היצירה. זהו רומן מטלטל, רב יופי ואימה, על כוחן המכשף של מילים ליצור ולהשמיד ועל כוחה של האישה לברוא ולהרוס.

הוצאה לאור: כנרת - זמורה ביתן

סיווג: ספרות מקור

 להיות יהודי - תרבות, משפט, דת, מדינה

להיות יהודי - תרבות, משפט, דת, מדינה
מאת: חיים כהן

האם יכול אדם לחיות חיים בעלי משמעות מבלי שתהיה לו זהות תרבותית ייחודית? האם יוכל לבסס את זהותו אך ורק על ערכים אוניברסליים או שעליו לעגנה בדת ובלאום שלו?

הוצאה לאור: כנרת דביר

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 לטייל עם ההיסטוריה

לטייל עם ההיסטוריה
מאת: זאב ענר

מדוע לא חרב הכותל המערבי? מי קטע את היד? מדוע התעוור השליח מקושטא? על כל אלה ועוד בספרו החדש של זאב ענר המגולל את סיפורם של 33 אתרים עתיקים בארץ שתולדותיהם רצופים באירועים מסתוריים ותעלומות בלתי מפוענחות.

הוצאה לאור: כנרת

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 לילה טוב, אף אחד

לילה טוב, אף אחד
מאת: ג'ניפר ווינר

עבור קייט קליין הפרברים הם מקום מוּעד לפורענות: בעלה האוהב בקושי מגיע הביתה; האמהות במגרש המשחקים של הילדים מקנטרות אותה; ימיה עוברים עליה בניסיונות נואשים לארגן הסעות לילדיה ולהשתתף במשחקי ילדים מכל הסוגים; ובלילה היא נאלצת להסתפק באורגזמות בשיטת עשי-זאת-בעצמך.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מו

מו
מאת: ג'יין סמיילי

ד"ר ליאונל ליפט, משורר החצר של עולם הצרכנות המתייחס לתלמידיו כאל לקוחות; מר X, יו"ר מחלקת הבוסתנאות, שמאלני טהור שלא עלה על דעתו להתחתן עם האישה שאיתה הוא חי זה 20 שנה; גברת ווקר, מזכירתו הנצחית של הדיקן, שיודעת יותר ממה שראש FBI כלשהו ידע אי פעם - כל אלה מאכלסים את הקולג' לחקלאות אי שם במערב התיכון של ארצות-הברית.

הוצאה לאור: מודן

סיווג: ספרות מתורגמת

 מסורת ומהפכה - תרבות יהודית בצרפת בראשית העת החדשה

מסורת ומהפכה - תרבות יהודית בצרפת בראשית העת החדשה
מאת: חיים ברקוביץ

מסורת ומהפכה בוחן מחדש את ההנחה שהאמנציפציה היא שחוללה את תהליך המודרניזציה היהודית. מניתוח תמורות חברתיות ותרבותיות בשלהי המאה הי"ז - התגבשותה של מנהיגות חילונית, מתחים בין הדת העממית לדת העילית והשפעה הדדית בין יהודים לנוצרים - מסיק המחבר שיש לתארך את ראשית המודרנה כמאה שנה קודם למהפכה הצרפתית בשנת 1789.

הוצאה לאור: מרכז זלמן שזר

סיווג: ספרים על עם ישראל, יהדות וא"י

 מסע סביב חדרי

מסע סביב חדרי
מאת: גזביה דה מסטר

זביה דה מסטר 1852-1763, קצין צעיר בצבא ממלכת סרדיניה ולימים גנרל בצבא רוסיה הצארית, הוא מספר אינדיבידואליסטי, ספרותי ומודרני. מבחינת מיקומו בתולדות הספרות האירופית, "מסע סביב חדרי", שהוא ספרו הידוע ביותר, שייך לתקופה שכונתה בשם "הקְדם-רומנטיקה" או "עידן הרגישות", מבית מדרשם של רוּסוֹ ושל דידרוֹ.

הוצאה לאור: נהר ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 מרדף מן העבר

מרדף מן העבר
מאת: ט. ג'פרסון פרקר

טום מק'מייקל , חוקר ממחלק הרצח, נמצא בתורנות בשעה שמתגלה גופתו של פיט ברגה, גבר בן 84, מאבות העיר. הוא נרצח במכות אלה שריסקו את ראשו.

הוצאה לאור: אריה ניר

סיווג: ספרות מתורגמת

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים