הרשמה     הסרה

    


ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007 - כל הספרים
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים     עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבא
 הארץ הטהורה

הארץ הטהורה
מאת: אלן ספנס

אפוס מודרני המביא את סיפורו האמיתי של תומס גלובר, מהגר סקוטי שעוקר ליפן באמצע המאה ה-19, בימים שבהם המזרח טרם פתח את שעריו מרצון.

הוצאה לאור: פן הוצאה לאור, ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הבטיחי לי

הבטיחי לי
מאת: הרלן קובן

בפרשה המורכבת מתמיד מעורבים, בין היתר, סוחר סמים בן 18, סופרת רבי מכר יפהפייה, המורה הפופולרי ביותר בתיכון וסוכנת מוסד לשעבר, שהיא למעשה לא גברת, אלא אדון על עקבים גבוהים (מאוד). וכמובן – מיירון בוליטר, שחקן כדורסל מבריק בעבר וסוכן שחקנים בהווה, גיבור ספריו הראשונים של קובן, שחוזר בספרו זה למרכז הזירה.

הוצאה לאור: ידיעות ספרים

סיווג: ספרות מתורגמת

 הכיוון מזרח 13 - היציע המזרחי נוטל רשות דיבור

הכיוון מזרח 13 - היציע המזרחי נוטל רשות דיבור
מאת: יצחק גורמזאנו גורן (עורך ראשי)

מעט מאוד נכתב על הכדורגל בישראל מנקודות מבט ביקורתיות, מעמדיות, חברתיות, מגדריות ופוליטיות. הן האקדמיה והן תחום הספרות היפה, מיצבו את הכדורגל בתחום הצר של הפולקלור והתרבות העממית ולא נדרשו להתייחסות רחבה ומקיפה. מצד חוגים של השמאל הכדורגל נחשב כ"אופיום להמונים".

הוצאה לאור: בימת קדם

סיווג: כתבי עת

 המוח 2

המוח 2
מאת: יצחק דרורי

כמו בספרו הראשון, גם הפעם נחשף בפנינו פרופיל מיוחד של עבריין מקצועי, על אופן קבלת ההחלטות שלו, מניעיו הפסיכולוגיים וכמובן - הקודים המיוחדים של העולם התחתון.

הוצאה לאור: ספרית מעריב

סיווג: ספרות לא בדיונית

 המסע אל הים - פרוזה אוטוביוגרפית

המסע אל הים - פרוזה אוטוביוגרפית
מאת: מרינה צווטאייבה

טקסט מופלא של משוררת וסופרת גדולה. אחד משיאי כתיבתה של מרינה צווטאייבה, אנדרטה מפוארת למשפחתה, "לעולם של אתמול" ברוסיה הטרום-מהפכנית, ותיאור מעמיק ומרתק של נפש היוצרת ועיצובה כמיתוס אישי ססגוני ושובה לב. זוהי פרוזה ייחודית של משוררת: ציורית, מוזיקלית ורבת רבדים, רוויה בעושר ויופי. תרגומה המשובח של רנה ליטוין מצליח להעביר לעברית רבות מהאיכויות של המקור.

הוצאה לאור: חרגול

סיווג: ספרות מתורגמת

 המעצמה העולמית הראשונה - ספרד אירופה ואמריקה בראשית העת החדשה

המעצמה העולמית הראשונה - ספרד אירופה ואמריקה בראשית העת החדשה
מאת: פרד ברונר, אילן רחום

הספר עוסק בפרשת עלייתה ושקיעתה של המעצמה הספרדית במאות החמש עשרה עד השבע עשרה, נושא שריתק את דמיונם של היסטוריונים בספרד ומחוצה לה במשך דורות.

הוצאה לאור: כרמל

סיווג: ספרי עיון, חברה ובקורת

 הסיפור השלושה עשר

הסיפור השלושה עשר
מאת: דיאן סטרפילד

אל תוך חייה המסוגרים של מרגרט לי אשר תחביבה הוא כתיבת ביוגרפיות של סופרים עלומי שם חודר לפתע מכתב מווינטר, סופרת נערצת בערוב ימיה שעברה לוט בערפל, שמזמינה אותה לכתוב את הביוגרפיה שלה.

הוצאה לאור: כתר בשיתוף עברית

סיווג: ספרות מתורגמת

 הסיפור שלא יסופר

הסיפור שלא יסופר
מאת: אסף בר

שתי משפחות: האחת ישראלית מהאלפיון העליון, מתגוררת בווילה מפנקת באחד מפרברי תל אביב. האחרת היא משפחה פלשתינאית, השרויה בעוני משווע במחנה פליטים בגדה המערבית. אבל שתיהן נסחפות בעל כורחן לסיפור שישנה את חייהן מן הקצה אל הקצה.

הוצאה לאור: סער

סיווג: ספרות לא בדיונית

ספרים שראו אור בחודש פברואר 2007
מוצגים 58 ספרים ב 8 עמודים
עמוד תצוגה: 1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 --הבאסמיוטיקה | ספרים | רמקולים | מיקרוטופינג | זכות הילד לכבוד | רמות | הוצאות לאור |

ספרים
ספרים חדשים